OutletONOutletONOutletON
0
00 ден

Електричен масажер за глава и очи

Секој од нас, секојдневно во просек поминува околу осум ефективни часа пред компјутер, лаптоп,телефон или пак возејќи автомобил. Тоа значително ги оптеретува нашите очи и има огромно влијание врз целокупното здравје на нашиот организам.  Исто така многу често се случува и слободното време наменето за одмор да го поминеме гледајќи омилен филм или серија, читајќи книга или списание што исто така ги оптеретува очите и значително го намалува и оштетува видот.

Поради сите тие преоптеретувања кои секојдневно се случуваат, потребна е терапија што значително ќе ги ослободи сите мускули и нерви во очите и главата, а Вам ќе ви даде чувство на олеснување и релаксација. Понекогаш сите видови капки за очи не се доволна терапија и не го постигнуваат саканиот ефект на опуштање и намалување на заморот, црвенилото и отеченоста на окото.

Затоа Ви го претставуваме новиот електричен масажер за очи, што е препорачан од офталмолози и служи како соодветно средство за терапија и превентива. Масажерот на изглед наликува на очила за сонце и нуди најразлични опции.

- Првенствено масажерот е наменет да се грижи за здравјето на очите и на целата глава. Ја стимулира циркулацијата на крвта и ја спречува миопијата (кратковидноста).

- Значително ја релаксира целата глава и служи како терапија против силни главоболки и мигрена. 

- Ги намалува црните кругови околу очите.

- Ги израмнува брчките околу очите.

- Исто така служи за подобрување на тонот и состојбата на кожата.

- Ја намалува подуеноста на очите.

- Редовното користење на масажерот ќе ви го направи сонот поцврст и поубав и ќе ви ги реши проблемите со несоница.

- Го ослободува менталниот стрес.

- Го ослободува црвенилото и напнатоста на очите.

- Ги хидрира очите и спречува сушење.

- Масажерот нуди повеќе видови на масажа, во зависност од Вашето барање. Можете лесно да ги менувате со претискање на копчето што го содржи самиот масажер.

- Со користење на овој иновативен производ барем 10 минути дневно, ќе ги видите огромните придобивки за многу кратко време.

Масажерот содржи нежни гумени додатоци кои нежно масираат во различни програми на масажа.

799 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
  недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
  јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
  Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
  Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
  Кошничка за купување

  Вашата кошничка е празна.

  Return To Shop

  Додади купон

  Додади купон

  Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

  Електричен масажер за глава и очи

  799 ден