OutletONOutletONOutletON
0
00 ден

Често поставувани прашања?

Како функционира купувањето на www.outleton.com ?

 

Веќе сте во виртуелната продавница на OutletON и можете лесно да ги пребарувате производите кои Ви се потребни. Кога ќе го најдете производот кој сакте да го купите, го селектирате производот и варијаблите кои се дадени да се изберат за производот (количина, димензии, боја, број). Потоа со еден клик го додаваш производот во својата кошничка. Во кошничката можете да додадете онолку производи колку што сакате да купите. Откако ќе ја наполните својата кошничка со сите производи кои сте ги одбрале можете да продолжите кон процесот на наплата и внесувањето на податоците за доставата. Кога ќе се заврши нарачката ние ја процесираме  и го припремаме производот за испорака и истиот го праќаме по карго за да Ви се достави до адреса согласно правилата за испорака.

Дали е потребно да имам кориснички профил на OutletON за да купам?

 

За да купувате на https://outleton.com не е потребно да имате кориснички профил. Доволно е само да ги внесете Вашите податоци кои Ви ги бара системот. Сепак, креирањето на профил е бесплатно и може да Ви го олесни процесот на нарачка и во понатамошното купување .

 

Како ќе знам дека успешно сум купил/а?

 

Во моментот кога успешно ќе ја завршите процедурата за купување на производот на твојата e-mail адреса или телефонски број, која ги имате оставено при купувањето, ќе пристигне автоматска потврда од нашиот систем дека продажбата е успешно направена. Доколку не добиете повратен одговор на маили или смс на Вашите телефонски број, проверете во нарачката дали ни имате оставено точни податоци.

 

Купив производ од OutletON но сакам да го заменам. Која е процедурата ?

 

Откако курирската служба ќе Ви ја достави пратката, Ве молиме проверете го производот и доколку на него има видливи оштетувања (искинати или скршени делови, фабричка неисправност) или производот не е во согласност со Вашата нарачка (погрешно испратен производ), Ве молиме да не побарате телефонски на бројот 075 22 77 44 или да ни пишете на Facebook ili Instagram  и да ги наведете причините за рекламација на производот, притоа приложувајќи слика и видео од истиот. Ве молиме да нè контактирате најдоцна во рок од 3 до 5 дена од приемот на пратката. Нашите оператори ќе Ве известат за понатамошната постапка, во најкраток можен рок.

 

Дали производите се исти како на сликата?

 

Нашата е-продавница секогаш се труди да ги прикаже производите во нивното вистинско светло. Меѓутоа, бидејќи сепак станува збор за online продавница, може да дојде до мала разлика во боја, претстава за големина на производот. 80% од производите се фотографирани во нашето мини-студио.

недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
Кошничка за купување

Вашата кошничка е празна.

Return To Shop

Додади купон

Додади купон

Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата