OutletONOutletONOutletON
0
00 ден

Прилагодлива подлога за нозе

Повеќечасовното седење во едно место може да предизвика најразлични непријатности и проблеми со грбот, половината, нозете а и со целото здравје. Седењето на неудобна столица без никаква поддршка значително може да ја намали циркулацијата, да дојде до целосен замор , вкочанетост во грбот и вратот,  да го зголеми ризикот од провреда и да го влоши држењето на целото тело. Затоа, многу е битно времето поминато во седење  да го направите да Ви биде што поудобно и поизрелаксирано. За тотален комфорт и уживање , Ви ја претставуваме новата прилагодлива подлога за нозе, која е специјално дизајнирана да ви овозможи удобност, идеална позиција на нозете а воедно и да ви ги намали болките и непријатностите и во другите делови од телото.  Подлогата за нозе е идеален производ за Вашата канцеларија а воедно и за користење во Вашиот дом. Тие се со идеална големина и одлично се вклопуваат под секоја маса со цел да обезбедат комлетен комфорт и да ја зголемат продуктивноста на работното место. Направена е со прилагодлива висина, што значи дека Вие ќе можете да си ја поставите идеалната висина што би сакале да ја имате за Вашите нозе. Придобивките од овој иновативен производ се многу, Ние ќе ви ги издвоиме неколкуте најважни за подобрување на Вашето здравје и зголемување на комфорот:

- Значително зголемување на циркулацијата – Седењето и лежењето во една иста позиција подолго време предизвикува големи проблеми со циркулацијата. Со помош на подлогата за нозе Вашите стапала секогаш ќе бидат подигнати на идеалната висина и ќе нема да имате никакви проблеми со проток на крв во Вашите нозе а и во целото тело.

-  Ги намалува болките и вкочанетоста во грбот, стапалата, вратот и нозете- Со помош на овој производ, Вашите нозе ќе бидат изрелаксирани и одморени, а воедно тие нема да му прават дополнителен притисок на вашиот грб и р’бет па така ќе нема да имате никакви проблеми со болки и вкочанетост.

- Ќе се подобри држењето на Вашето тело додека седите- Доколку ја користите оваа подлога за нозе, Вашето тело ќе ја заземе идеалната позиција за седење и воедно грбот и рамениците ќе бидат исправени и во одлична позиција. Топло го препорачуваме на луѓе кои имаат лошо држење на телото и сакаат да го поправат тоа со цел да не настанат поголеми проблеми.

- Одморените и изрелаксирани нозе а воедно и цело тело, го намалуваат ризикот од повреда кога сте во движење бидејќи Вашата циркулација и мускулите се во идеална позиција и состојба благодарение на прилагодливата подлога за нозе.

Овој производ е идеален и за користење  во домашни услови , притоа лесно се расклопува и не зафаќа воопшто простор, ќе можете да го најдете идеалното место за да го складирате. На самата подлога има ролер масажер што ви овозможува дополнително уживање и релаксација на стапалата и грбот додека одмарате, читате книга, гледате филм или пак уживате во попладневното кафе. Исто така ќе можете да го земете со Вас додека патувате и Ви се потребни одморени и свежи стапала.

- Совршена идеја за подарок на постарите лица, а тие ќе ви бидат вечно благодарни за изборот.

Димензии: 42x28x19cm

1,199 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
  недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
  јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
  Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
  Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
  Кошничка за купување

  Вашата кошничка е празна.

  Return To Shop

  Додади купон

  Додади купон

  Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

  Прилагодлива подлога за нозе

  1,199 ден