OutletONOutletONOutletON
0
00 ден

Папучи што масираат

 

Секојдневно човечкото тело е изложено на стрес, многу притисок  врз нервниот систем, како и состојба на организмот  во целина. Како резултат на тоа, тоа води до влошување на здравјето, главоболки и други разни проблеми. Добрата вест е дека можете на многу лесен начин да се ослободите од стресот, главоболките.

Папучите со  масажа ефект на одредени точки на ногата имаат позитивно влијание врз функционирањето на повеќе органи и тоа на :

1. *очите  2.*вратот  3.*рамењата  4.*ушите  5.*белите дробови

6.*црниот дроб  7.*срцето  8.*жлездите  9.*дебелото црево

10.*ректумот и на многу други делови од телото

 Покрај тоа, на различни фреквенции, интензитетот на импулси имаат ресторативен ефект врз целото тело.

Со користење на овие папучи со масажен ефект може да се зголеми на регенеративната моќ на телото, да се повлечaт токсините поради олеснување на мускулен замор и напнатост.

Папучите со масажен ефект помагаат кај:

*хипофизата;   *тироидната жлезда;   *заби;   *очи;   *карличните органи;    *соларниот плексус;   *’рбетот.

 

699 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.

Големина: 38/39

  • 38/39
  • 40/41
  • 42/43
  • 44/45
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
Големина

38/39, 40/41, 42/43, 44/45

недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
Кошничка за купување

Вашата кошничка е празна.

Return To Shop

Додади купон

Додади купон

Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

Папучи што масираат

38/39
38/39
699 ден