OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
-72%

Ортопедско помагало - Goodnight bunion

Goodnight bunion е ортопедско помагао кое се користи за превентива и терапија за деформитет кај стапалото познато како Hallux Valgus. Ортопредското помагало е изработено од пена која ја штити критичната област... Прочитај повеќе

699 ден 199 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нарачај во следните да ви пристигне измегу и часаминути
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
Шифра goodnightbunionНема инфорамции

Goodnight bunion е ортопедско помагао кое се користи за превентива и терапија за деформитет кај стапалото познато како Hallux Valgus.

Ортопредското помагало е изработено од пена која ја штити критичната област кај отокот на стапалото притоа овозможувајќи максимална удобност.  Goodnight bunion има две траки на лепење ( чичка ) кои дозволуваат прецизно подесување на помагалото околу ногата. Ги спречува болките на исчашениот зглоб, негов раст и искривување на прстите. Со користење на оваа помагало се постигнува исправување на исчашениот зглоб  и постепено веаќање на паленот на неговото место односно во природната положба. Ортопедското помагало Goodnight bunion се користи во текот на ноќта.

Во едно пакување на Goodnight bunion има две лонгети со сите потребни додатоци.

недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
Кошничка за купување

Вашата кошничка е празна.

Return To Shop

Додади купон

Додади купон

Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

Ортопедско помагало - Goodnight bunion

699 ден 199 ден