OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
-70%Продадено

Мултинаменска машинка за сецкање - Nicer Dicer Plus

Nicer Dicer Plus е практична, револуционерна, иновативна, мултинаменска машинка за сецкање. Задолжителна алатка кој треба да биде присутна во секоја кујна. Оваа кујнска алатка со ергономски дизајн е исклучително лесна за... Прочитај повеќе

1,290 ден 399 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.

Извести ме кога производот ќе биде достапен:

diners clubmaestromastervisa
Шифра Nicer Dicer PlusНема инфорамции

Nicer Dicer Plus е практична, револуционерна, иновативна, мултинаменска машинка за сецкање. Задолжителна алатка кој треба да биде присутна во секоја кујна.

Оваа кујнска алатка со ергономски дизајн е исклучително лесна за користење, a ножевите на сите додатоци се изработени од остар нерѓосувачки челик што значи дека ќе ги користите повторно и повторно. 

Уникатниот дизајн на машинката ја прави исклучително лесна за чистење, сите додатоци лесно се вадат, така да може да ги измиете посебно.
Во сетот се вклучени 6 различни додатоци за сецкање со кој храната може да ја сечете на десетина различни начини. Може да сецкате коцки, кришки, ленти во повеќе големини и дебелини, може да лупите, рендате и да миксате.

Карактеристики и погодности:

- Мултинаменско користење
- Брзо и лесно сецкање на овошје, зеленчук, јајца, кашкавал….
- Остри ножеви изработени од нерѓосувачки челик.
- Лесно се отварање и замена на сечилата
- Лесно за чистење
- Кога сецкате кромид и лук, рацете не примаатт миризба
- Телото е изработена од проѕирна пластика
- Заштедува време, храната не ја контаминирате со рацете
- Ергономски дизајн

- Сецкање на ленти, кришки, коцки, лупење, рендање

 

 Сетот се состои од:

- 1 Главна единица
- 1 Проѕирен сад (кој може да служи и како сад за складирање)
- 1 Капак со копче
- 1 Додаток за сечње на коцки и ленти
- 1 Додаток за кружно сечење на осмини и четвртини
- 1 Додаток за сечење во форма на V
- 1 Додаток со ренде
- 1 Двонасочен нож за лупење
- 1 Заштитен додаток за сецкање
- 1 Заштитен додаток за сечивото со осмини и четвртини
- 1 Пластичен капак за одржување на свежината на храната
- 1 мало ДВД со рецепти


  

 

недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
Кошничка за купување

Вашата кошничка е празна.

Return To Shop

Додади купон

Додади купон

Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата