OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
-12%

Кујнска Алатка за Сечење Тесто - За Форма Ленти

Иновативна кујнска алатка за сечење тесто, во форма на сукало. Изработена е од метал и високо квалитетна ABS пластика. Составена е од две рачки за држење на краевите (ракохвати), метална шипка со пружина помеѓу нив, и 4 пластични кружни ножеви распоредени долж металната шипка. Оваа алатка е многу корисна за секој оној кој наоѓа задоволство во приготвување на различни видови пецива. Практична е и лесно се употребува, само со еден потег го сече тестото во правилни ленти, онака како што сакате. Има опција за промена на растојанието помеѓу ножевите за 7 подместувања, така што можете да сечете со различни димензии според потребата. Тоа се прави со подместување на едната рачка (ракохват). На рачката има 7 жлебови според кои се подесува растојаниетео помеѓу ножевите. Едноставно со вртење и притискање или опуштање на рачката се менува жлебот а со тоа и растојанието помеѓу ножевите. Димензии: 46 x 7cm

349 ден 310 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
  недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
  јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
  Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
  Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
  Кошничка за купување

  Вашата кошничка е празна.

  Return To Shop

  Додади купон

  Додади купон

  Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

  Кујнска Алатка за Сечење Тесто - За Форма Ленти

  349 ден 310 ден