OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
Продадено

Kosmodisk - решение за болките во половините и грбот

Космодиск е клинички тестирано медицинско помагало, дизајнирано од страна на стручњаци се со цел ослободување од болките во пределот на р’бетот и половината. Медицинските тестирања покажуваат намалување на болките во грбот и половината во 80 % ос случаите.

 • Космодискот може да се користи и да се комбинира со терапевтски методи, како класични така и алтернативни. Космодискот делува на болното место благодарејќи на својот облик, притоа некористејќи никаква енергија како батерии или магнети.
 • Едноставниот облик на хипоалергенските најлонски ребра на коскодискот се така дизајнирани да се прилагодуваат на обликот на р’бетот. Конфигурацијата на ребрата на коскодискот овозможува поддршка по целата должина на р’бетот притоа вршејќи нежен притисок кој помага за ослободување од болката.
 • Космодискот може да го носите под или преку облеката. Ефектот ќе биде подобар сепак доколку се носи под облеката односно дирекно на кожата. Ребрата на Коскодискот секогаш треба дас бидат свртени кај телото.

 

Клучни прености:

 • Едноставен облик кој се прилагодува на обликот на р’бетот
 • Се протега по должината на целиот р’бет
 • Нежно го грее р’бетот и вржи притисок на мускулите и лобалниот дел
 • Ја подобрува циркулацијата и со тоа ја ублажува болката и напнатоста
 • Клинички тестиран – 8 од 10 особи потврдуваат дека им помоднал за ослободување од болките
 • Делува иклучиво со својот облик
 • Направен е од медицинска пластика ( антиалергенски, антибактериски материјал)
 • Лесно се користи и оддржува
 • За своето дејство не употребува додатни извори на енергија како батерии и магнети
 • Удобен и прилагодлив
 • Дискретен и употреблив во секоја пригода
 • Инвестиција за цел живот

 

Космодискот се препорачува:

 • Може да го користат млади и стари, сите луѓе кои чувствуват болки во грбот ( не е наменет за деца под 12 години )
 • Особи кои работат во седечка положба, стојат или се движат во текот на работењето
 • Физички работници
 • Особи со прекумерена телесна тежина
 • Професионални возачи
 • Прифесионални спортисти
 • Трудници
 • Жени кои патат од менструални болки
 • Оние кои трпат болки од повреди
 • Луѓе кај кои ќе се јават болки во половината и р’бетот
 • Луѓе кои спијат на лош душек

 Технички податоци:

 • Сетот е составен од 2 космодиска: долг дел за р’бетот и краток дел за половината
 • Универзална големина
 • Космодискот се чува на ладно и суво место.


0 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.

Извести ме кога производот ќе биде достапен:

diners clubmaestromastervisa
  недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
  јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
  Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
  Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
  Кошничка за купување

  Вашата кошничка е празна.

  Return To Shop

  Додади купон

  Додади купон

  Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата