OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
-29%

Друштвена игра – Џенга (Jenga)


Друштвената игра Џенга нуди загарантирана забава и смеа со часови. Идеална е за мали настани и собири како роденденски забави, карневалски забави, канцелариски собири, пикник, неделни ручеци и сл.

Нуди забава и игра за сите возрасти, може да играат и деца и возрасни.

 • Сетот се состои од вкупно 48 нумерирани дрвени плочки.
 • На почетокот од играта се редат сите плочки во форма на купа по три плочки на еден ред.
 • Секој од играчите треба да извади по една плочка и да ја стави на врвот од кулата, без таа да се сруши. Кога кулата ќе биде срушена од еден од играчите, играта завршува.
 • Играта можете да ја играте и со коцки на начин што секој ги фрла коцките и се собира збирот на сите коцки, па така играчот е должен да ја извади бројот на плочката што е ист со збирот од коцките.
 • Може да ја играат двајца играчи и повеќе.
 • Изработена е од високо квалитетно дрво што нуди долготрајност и квалитет при удар и пад на плочките.

Кај децата пак, Џенгата буди посебни чувства и емоции бидејќи тие можат да се забавуваат и да си играат со плочките со часови, а со тоа да ги развиваат своите вештини и фината моторика за концентрација, одржување рамнотежа и баланс, фокусирање и сл.

Можат да градат кули, поточно кажано можат да ги редат плочките во сите форми.

Побрзајте и нарачајте еден од сетовите, и за секој следен собир со пријателите или фамилијата  препуштете го делот за забава на оваа уникатна друштвена игра.

699 ден 499 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
  недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
  јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
  Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
  Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
  Кошничка за купување

  Вашата кошничка е празна.

  Return To Shop

  Додади купон

  Додади купон

  Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

  Друштвена игра – Џенга (Jenga)

  699 ден 499 ден