OutletONOutletONOutletON
0
00 ден

Паметна масичка за пишување- Dream table

Новата паметна масичка за пишување и цртање е идеалната играчка што му е потребна на Вашето дете за да се внесе во сопствениот свет и да ја развива неговата имагинација и моторика.

Оваа супер забавна, мултифункционална масичка нуди најразновидни опции и игри за Вашето најмило. Детето ќе биде фокусирано и заинтересирано со часови, правејќи најразновидни работи и играјќи различни игри затоа што оваа масичка нуди безброј различни активности.

На играта и смеата ќе им нема крај, бидејќи со помош на оваа масичка тие не само што ќе си играат, во исто време ќе ги развиваат своите вештини и способности за цртање, пишување, броење, зборување и сл.

Покрај сите тие придобивки, паметната масичка е идеална за поттикнување на мисловен процес и концентрација, просторно ориентирање и организирање, изучување на боите и буквите преку пишување на паметната табла во 3Д која дава дополнителна возбуда и среќа кај нив.

Масичката е изработена од високо квалитетна ABS пластика според европски сетификати, наменета за европски стандарди и пазари.

Дизајнот е уникатен и специфичен, со заоблени агли за комплетна заштита на Вашето дете од удар.

 • Исто така уникатното 3Д пенкало за пишување ќе Ви го олесни секојдневието и ќе немате потреба да се грижите за дамките и уништената облека на Вашето дете после секое цртање и пишување.
 • Ќе можете со леснотија да цртате од ново и од ново затоа што масичката работи на принцип пиши-бриши, па така ќе можете да избришете и одново да цртате со часови.
 • Магичната масичка покрај цртањето и пишувањето исто така нуди многу светлечки и звучни ефекти како свирење клавир со дури 8 тонови, тапани, двојазичност за изучување на дури два јазика на Вашето дете преку песни и сл.
 • Масичката не е воопшто тешка, ќе можете да ја пренесувате каде и да посакате. Одлична е за да ја понесете со себе додека патувате во кола, авион, додека сте на пикник и сл. Детето ќе виде целосно фокусирано и заинтересирано а Вие одморени и изрелаксирани.
 • Можете да го приспособувате нивото на висина според Вашето дете во 3 најразлични начини како исправено, наклонето и рамно.

Димензии на смарт масичката: 40 x 33 x 20 cm.

1,490 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
  недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
  јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
  Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
  Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
  Кошничка за купување

  Вашата кошничка е празна.

  Return To Shop

  Додади купон

  Додади купон

  Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

  Паметна масичка за пишување- Dream table

  1,490 ден