OutletONOutletONOutletON
0
00 ден

Dexe - Шампон против опаѓање на коса

Без разлика дали ќе почнете да губите коса на рана возраст, да доживеете постепено опаѓање на косата или тоа се случува со самиот природен процес (без разлика од кои последици - стрес,нервоза,ген и сл) - секој што доживува каков било вид на проблем поврзан со косата, во било која возраст и фаза и која и да е причината, знае како ментално и психолошки болно, тешко, фрустрирачко и исцрпувачко знае да биде тоа.

За среќа, денес има работи што можат да се решат на еден или на друг начин. Губењето на косата може да се промени, запре или забави, косата може да стане поцелосна и подебела, може да се третираат проблеми со скалпот. Нови третмани, формули и производи постојано се воведуваат на пазарот, но повеќето се или скапи, или болни, или имаат ограничен успех или пак имаат сериозни несакани ефекти.

Новиот DEXE шампон против опаѓање на косата е најновиот напредок во природниот третман за губење на косата! Со чистењето и подготовка на скалпот за регенерација на косата, шампонот против губење на косата DEXE ги зајакнува и штити фоликулите на косата, додека создава здрава средина за раст на косата и ја подобрува состојбата на  постоечката коса и скалпот. Тој ги комбинира најдобрите хербални ориентални лекови, интегрирани со најновите достигнувања во технологијата за нега на коса. Шампонот против губење на косата DEXE е погоден и за мажи и за жени и е најефикасен за благо умерено опаѓање на косата.

Го зајакнува развојот на здрави фоликули на косата, ги намалува тенките влакна, ги зајакнува корените  и ги задебелува постојните влакна на косата за поквалитетна и погуста коса

Расте, ојачува и заштитува - протеините и екстракти од билки во шампонот го стимулираат растот на косата и го спречуваат опаѓањето на косата со активирање и зајакнување на фоликулите на косата, покрај зголемувањето на густината на косата, намалувањето на разделената и скршената коса, го навлажнуваат скалпот и ги потхрануваат корените на влакната
Количина: 200ml
Препорачана употреба: Минимално 3 пати неделно

799 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
  недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
  јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
  Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
  Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
  Кошничка за купување

  Вашата кошничка е празна.

  Return To Shop

  Додади купон

  Додади купон

  Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

  Dexe - Шампон против опаѓање на коса

  799 ден