OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
-23%

Детски мотор на акумулатр - Yamaha R1 (white)

Ви го претставуваме новиот  Yamaha R1 Ride on – безбеден и лесен мотор за управување од Вашите најмили. Моторот може да се движи по секакви површини. Моторот е изработен од квлитетна и нетоксична пластика со тоа давајќи му удобност и комфорт на Вашето дете. Конструкцијата на моторот е изработена од најквалитетни материјали и затоа моторот има издржлиост до 40 килограми. Моторот е наменет за деца од 2 до 7 годишна возраст.

Карактеристики:

Моторот не само што е забавен туку овозможува и максимална безбедност на Вашите деца. Моторот  се вбројува во детските играчки и како таков поседува сертификат EN71. EN71 е сертификат кој ги дефинира и ги обезбедува сите Европски стандарди за квалитет и безбедност.

Мулти- функции

 1. Со притискање на само едно копче Вашето дете ќе ја пушти неговата омилена музика.
 2. Фарови кои го прават моторот реалистичен
 3. Опремен со позиции за напред и назад
 4. Функција за безбедно возење

Моторот Yamaha R1 Rideon  доаѓа со унапредена батерија која може да се полни безброј пати. Едно плнење на батеријата обезбедува до 4 часа возење на моторот.

 

Спецификации:

 • Возраст - од 2 до 8 години
 • Направено од висококвалитетна нетоксична пластика со сертификат
 • Акумулатор - 6 v7AH
 • Брзина - 3 до 5 км на час
 • Времетраењето на батеријата е до 4 часа зависно од површината по која се вози моторот.
 • Полнач - 6V700mA
 • Време потребно да се наполни батеријата е од  8 до 10 часа

Технички спецификации

 • Димензија на моторот - 117 x 51 x 65,6 см
 • Капацитет за носење до 40 кг
Тежина на производот - 12,5 кг

8,999 ден 6,990 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
  недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
  јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
  Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
  Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
  Кошничка за купување

  Вашата кошничка е празна.

  Return To Shop

  Додади купон

  Додади купон

  Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

  Детски мотор на акумулатр - Yamaha R1 (white)

  8,999 ден 6,990 ден