OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
-91%

Цедилка Better Strainer

Ослободете се од обемните цедилки што зафаќаат скапоцен простор во кујната и заменете ги со малиот и компактен Better Strainer. Оваа цедилка е идеален избор за секој готвач. Флексибилниот дизајн одговара... Прочитај повеќе

499 ден 49 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нарачај во следните да ви пристигне измегу и часаминути
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
Шифра NK16Нема инфорамции

Ослободете се од обемните цедилки што зафаќаат скапоцен простор во кујната и заменете ги со малиот и компактен Better Strainer.

Оваа цедилка е идеален избор за секој готвач. Флексибилниот дизајн одговара на буквално секое тенџере или тава со дијаметар од 24 см до 30 см. Дизајнот на т.н. флекс фит механизам се заклучува цврсто за тавата или тенџерето за да обезбеди безбедно цедење.

Процедете тестенини и зеленчук, маснотии од пржено месо и сок од овошна салата. Дизајнот е направен така што се заклучува и цврсто ја држи храната, а исто така зафаќа помалку простор отколку ракавица за рерна. Оваа цедилка за кујна е многу компактна и лесна за употреба. Одличен избор за секој готвач, без разлика искусен или почетник. Оваа алатка е есенцијална за секоја кујна.

 

Карактеристики на Better Strainer:

 

  • Одговара буквално на секое тенџере или тава со дијаметар од 24 см до 30 см.
  • Цврсто се заклучува со дизајнот флекс фит за да се обезбеди безбедно цедење
  • Може да се мие во машина за садови
  • Заштедува простор
  • Процедете тестенини, зеленчук, па дури и мелено месо
  • Ги заменува обемните цедилки

 

Сè што треба да направите е само да го наместите, да го приберете назад и да исцедите. Дизајнот Flex Fit му овозможува цврсто да се заклучи. Цедењето е 100% безбедно секој пат кога користите Better Strainer.

Better Strainer работи одлично без разлика дали се цедат тестенини, маснотии од месо или исцедуваат сок од овошје и зеленчук. Се одликува со нелеплива површина што нема да искине деликатна храна како равиоли.

недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
Кошничка за купување

Вашата кошничка е празна.

Return To Shop

Додади купон

Додади купон

Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

Цедилка Better Strainer

499 ден 49 ден