OutletONOutletONOutletON
0
00 ден

Апарат за чистење лице - Derma Suction

Derma suction е нов револуционерен апарат за нега на кожата на лицето и за отстранување на црнките и митесерите. Темелно ја чисти Вашата кожа без стискање, иритации или инфекции. Има повеќе... Прочитај повеќе

499 ден

Вклучен данок.
Нарачај во следните да ви пристигне измегу и часаминути
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
Шифра DermaSuctionНема инфорамции

Derma suction е нов револуционерен апарат за нега на кожата на лицето и за отстранување на црнките и митесерите. Темелно ја чисти Вашата кожа без стискање, иритации или инфекции. Има повеќе нивоа на јачина за чистењеи 4 додатоци за безбедно чистење на целото лице.

Отстранете ги ефективно црнките од Вашето лице

Ако имате проблеми со запушени пори, црнки и митесери на Вашата кожа, овој производ е најефикасно решение за Вас.

Митесерите се мали, црни точки на кожата кои се јавуваат кога порите од кожата се запушуваат со мртви клетки од кожата и маснотија. Обидот да се отстранат со стискање може да предизвика инфекција додека познатите ленти за носот ретко кога функционираат. Најефикасното решение за тоа како да ги отстраните црнките е со помош на всмукувачката моќ на Derma suction апаратот со вакуум за чистење на лицето.

Ги всмукува сите ваши проблеми со кожата

Стандардните методи за чистење на кожата може да не функционираат за вас ако имате тип на кожа која има широки пори. Поради тоа ви ја претставуваме врвната всмукувачка моќ на Wellneo Velform апаратот со вакуум за чистење на лицето - тој буквално ги всмукува вашите проблеми со кожата. Тој е најбрзиот, најлесниот и најбезбедниот начин за отварање и чистење на порите на лицето без стискање. Моќниот вакуум ги всмукува вишокот материи што резултира во отстранување на митесерите без никаква иритација или инфекција!

Безбеден и удобен за користење

Derma suction апаратот со вакуум за чистење на лицето е безбеден за користење за сите проблематични области – лице, раце, гради, па дури и na грбот. И за да ги постигнете најдобрите резултати Вие можете да бирате од 2 различни опции за прилагодување на моќта зависно од чувствителноста на Вашата кожа. Исто така, во комплетот се вклучени 4 додатоци за да допрете до сите тесни агли каде се јавуваат митесерите:

Секоја глава има посебна намена :

Мала глава - нежно всмукување кое е совршено за чувствителната кожа и делот околу носот.

Голема глава - посилно всмукување за поголеми делови од кожата.

Овална глава - соодветно за допирање до агли околу носот и устата.

Глава за пилинг - помага да се отстранат мртвите клетки додека се влечат нечистотиите од Вашата кожа.

недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
Кошничка за купување

Вашата кошничка е празна.

Return To Shop

Додади купон

Додади купон

Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

Апарат за чистење лице - Derma Suction

499 ден