OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
-38%

Детска играчка - Solar Robot 14 in 1

Solar Robot 14 in 1 kit Роботот Solar Robot 14 in 1 kit кој работи на соларна енергија и не му се потребни батерии со сигурност ќе ги воодушеви вашите деца.... Прочитај повеќе

790 ден 490 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нарачај во следните да ви пристигне измегу и часаминути
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
Шифра Детска играчка - Solar Robot 14 in 1Нема инфорамции

Solar Robot 14 in 1 kit

Роботот Solar Robot 14 in 1 kit кој работи на соларна енергија и не му се потребни батерии со сигурност ќе ги воодушеви вашите деца. Овој голем сет за игра содржи делови од кои може да се состават дури 14 различни соларни роботи - од мали и едноставни па се до посложени и големи модели.

Составете ги моделите за кои имате слики и упатство, а потоа роботот поставете го на извор на сончева енергија и гледајте како се движи.

Solar Robot 14 in 1 kit не само што ќе ги забавува вашите деца туку и тоа што роботот се движи на сончева енергија кај децата ќе разбуди и интересирање за науката, а во текот на составувањето децата ќе имаат прилика и да научат по нешто за основните принципи за функционирање на соларните плочи и роботи.

 Димензии за пакувањето: 30x20x7 cm.


 

недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
Кошничка за купување

Вашата кошничка е празна.

Return To Shop

Додади купон

Додади купон

Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

Детска играчка - Solar Robot 14 in 1

790 ден 490 ден