OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
-62%

Смарт (Паметен) часовник – Smart watch w608

Во светот на технологијата, смарт или таканаречените “паметни” часовниците се новиот ИН што секој од нас е потребно да го поседува, доколку сакаме денот да биде организиран во чекор со обврските... Прочитај повеќе

1,290 ден 499 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нарачај во следните да ви пристигне измегу и часаминути
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
Шифра smartwatchНема инфорамции

Во светот на технологијата, смарт или таканаречените “паметни” часовниците се новиот ИН што секој од нас е потребно да го поседува, доколку сакаме денот да биде организиран во чекор со обврските како што треба без ништо да се заборави и изостави. Новиот Смарт часовник е дизајниран перфектно да се вклопи во стајлингот и воедно и во животот на секој од нас. Нуди голема погодност, ефикасност, навременост и интеракција.

- Работи исто како мобилен телефон ( можете да извршувате повици исто како на мобилен телефон)

- Се поврзува и го заменува комплетно Вашиот телефон

- Се полни исто како мобилен телефон со помош на УСБ кабелче.

- Поддржува Bluetooth

- Работи со секоја мобилна мрежа

- Удобно и меко ремче изработено од специјални материјали погодно за Вашиот рачен зглоб.

- Со само еден поглед во часовникот ќе можете да ги видите сите известувања од Вашиот мобилен телефон, СМС пораки, аларми, потсетници, како и сите нотификации од социјалните мрежи. Нема да имате потреба да го носите Вашиот мобилен телефон секаде со Вас, кога се што ви е потребно ќе можете да го правите и преку смарт часовникот.

- Поседува Sleep control monitor – Ќе можете да воведете контрола на квалитетот на Вашето спиење. Со помош на часовникот, ќе имате увид колку време трае и колку е квалитетно Вашето спиење, па со помош на тие податоци ќе си ја воведете идеалната рутина за да си го подобрите квалитетот на животот и здравјето.

- Facebook, Twitter, Instagram, Whatsapp, Viber  ќе можете да ги следите и да ги читате пораките и известувањата преку часовникот.

- Подесување аларми

- Опција за календар и поставување потсетници за секој ден

- Калкулатор

- Броење на Вашите изминати чекори секој ден и поставување лимит и цел.

- Часовникот поседува и потсетник доколку предолго седите на едно исто место.

- Идеален за мерење и мониторинг на отчукувањата на срцето додека трчате, спортувате, возите велосипед или пешачите.

- Вграден GPS систем, со можност за следење на часовникот.

- Водоопторен е и ќе немате потреба да го извадите додека ги миете рацете или сте во вода.

- Издржливост на батеријата до 15 дена.

Смарт часовникот е идеално решение за идеално функционирање на животот кај старите лица.

- Со поставување на аларми и потсетници тие ќе знаат кога точно треба да ги испијат лековите.

- Со позиционирањето на GPS, секогаш ќе знаете на која локација се наоѓаат во секое време.

- Часовникот исто така поседува повик за итни случаи S0S.

- Следење на срцевиот ритам.

недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
Кошничка за купување

Вашата кошничка е празна.

Return To Shop

Додади купон

Додади купон

Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

Смарт (Паметен) часовник – Smart watch w608

1,290 ден 499 ден