OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
-57%Продадено

Сет за цртање преку течност

Цртањето на течност е традиционална техника на цртање. Тоа е многу необична техника на цртање со специјални бои по специјална течност, а потоа со спуштање на лист на површината на течноста... Прочитај повеќе

1,390 ден 599 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.

Извести ме кога производот ќе биде достапен:

diners clubmaestromastervisa
Шифра Сет за цртње преку течностНема инфорамции

Цртањето на течност е традиционална техника на цртање. Тоа е многу необична техника на цртање со специјални бои по специјална течност, а потоа со спуштање на лист на површината на течноста цртежот се пренесува на хартијата.

↪ Звучи возбудливо, и верувајте дека навистина е така!  ↩

Кoмплетот е составен од сад за цртање, 13 различни бои, течност  - подлога за цртање 2 стапчиња за цртање и епрувета. Овој сет не е наменет само за деца, верувајте дека и родителите ќе сакаат да цртат заедно со своите деца.

Упатство за користење:

✔ Најпрвo се истура течност во садот. Се истура доволно за да биде целиот сад покриен со течност.

✔ Потоа, отворете ги шишенцата со боја и користете ја специјалната четка што доаѓа во комплетот. Топнете нежно во шишенцето со боја и внимателно нанесете ја бојата во течноста. Ако сакате да користите втора боја, прво почекајте првата боја да престане да се шири во течноста.

✔ Почекајте бојата да престане да се шири по течноста, па употребете ја четката за да ја оформите фигурата што сакате да ја насликате.

✔ Кога вашиот цртеж е готов, внимателно поставете ја хартијата врз течноста и почекајте да се впие. Потоа, внимателно извадете ја хартијата и почекајте да се исуши.

✔ Кога ќе завршите, ако сакате да ја искористите течноста за нов цртеж, ставете стар весник одозгора за да се апсорбира цела боја и да се исчисти течноста.

Димензии на садот 28x21 cm.

 

недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
Кошничка за купување

Вашата кошничка е празна.

Return To Shop

Додади купон

Додади купон

Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата