OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
-51%Продадено

Острач за ножеви Bavarian Edge

Остри ножеви за само неколку секунди. Кујнските ножеви се скапи. Само затоа што старите ножеви ја немаат повеќе потребната острина, не значи дека треба да ги фрлите во ѓубре. Реставрирајте ги... Прочитај повеќе

399 ден 199 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.

Извести ме кога производот ќе биде достапен:

diners clubmaestromastervisa
Шифра bavarianedgeНема инфорамции

Остри ножеви за само неколку секунди.

Кујнските ножеви се скапи. Само затоа што старите ножеви ја немаат повеќе потребната острина, не значи дека треба да ги фрлите во ѓубре. Реставрирајте ги старите ножеви и вратете ги на нивната поранешна слава со помош на острилка за кујнски ножеви Bavarian Edge. Професионалниот и преносен дизајн работи на сите типови ножеви, за разлика од стандардниот електричен острач за ножеви или челик за острење што опфаќа само неколку различни типови на сечила.

Ги обликува контурите на сечилото

Обичните острачи ги виткаат и ги уништуваат ножевите. Што ако вашиот острач за ножеви може да ги контурира рабовите на ножот и да ја елиминира потребата за купување специјализирани острачи? Bavarian Edge го заменува вашиот Јапонски камен за острење, острење на вода, каменот и блоковите за острење на ножеви.

  • Острачот за кујнски ножеви Bavarian Edge ги изострува СИТЕ ваши ножеви за неколку секунди, за разлика од електричен острач за ножеви, што остри само неколку различни типови на сечила.
  • Составен е од два независни краци изработени од специјален материјал, кој го контурираат работ на ножот подобро од било каков камен за острење на нож.
  • Остри, бруси и ги полира старите ножеви - дајте му го потребното освежување на Вашиот готварски или месарски нож.
  • Професионалниот и преносен острач на ножеви работи на сите видови ножеви, како стандардни, засечени и заоблени.
  • Само поминете го ножот низ Bavarian Edge под агол од 35 степени. Толку е лесно!

Во сетот добивате Bavarian Edge – Острач на ножеви и прирачник за употреба.

недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
Кошничка за купување

Вашата кошничка е празна.

Return To Shop

Додади купон

Додади купон

Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата