OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
-67%

Масажер за стапала Futzuki

Кажете збогум на болните стапала! Овој производ ќе ги стимулира крвотокот и ќе ги подмлади вашите уморни и болни нозе! Футзуки – подлогата за масажа на нозе не само што ќе... Прочитај повеќе

599 ден 199 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нарачај во следните да ви пристигне измегу и часаминути
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
Шифра futzukiНема инфорамции

Кажете збогум на болните стапала! Овој производ ќе ги стимулира крвотокот и ќе ги подмлади вашите уморни и болни нозе! Футзуки – подлогата за масажа на нозе не само што ќе ви ја олесни болката, туку е прекрасен и лесен начин за да го одржите оптимално здравјето на стапалата.

По само неколку минути на подлогата секој ден е доволно да ја намали болката, да ви помогне во стимулирање и подобрување на циркулацијата на крвта, да ги намали болките и да ви помогне да се опуштите.

Тајната е во 2800 рефлексни точки за масажа кои ги допира подлогата на стапалата а кои испраќаат сигнали за ублажување на болката!

Кога нанесувате притисок со тоа што ќе стапнете на подлогата, таа се протега и ги релаксира клучните мускули и тетиви. Овој вид на терапија за масажа на стапалото промовира олеснување на стресот преку вежбање на мускулните јазли во стапалото и мускулите околу стапалото.

Ова е еден вид на акупунктура. Нозете имаат многу нервни завршетоци, а кога нозете ве болат, тешко е да правите било што друго. Во истиот момент кога ќе зачекорите на оваа специјално дизајнирана подлога, ќе почувствувате разлика во целите стапала.

Futzuki може да се користи и кога седите и кога стоите, било каде што може да ги соблечете обувките! А исто така, доволно е лесен за  да го носите и на работа. Не дозволувајте вашите нозе да страдаат кога го имате ова лесно решение. Дајте им ја на вашите стапала терапијата што ја заслужуваат!

КАРАКТЕРИСТИКИ И ПРИДОБИВКИ:

- Над 2.800 точки на рефлексологија

- Помага да се ослободат болките поврзани со плантарниот фасцитис, петите и пецкање во стапалото

- Ги масира петите, стапалото и прстите

- Испраќа сигнали за намалување на болката до вашиот мозок додека трае масажата

- Има за цел да го намали стресот и да го стимулира протокот на енергија

- Помага во обновувањето на енергијата, ја подобрува циркулацијата на крвта, ги намалува болките

- Дава смирувачка масажа

- Димензии: 14,75 "x 14"

недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
Кошничка за купување

Вашата кошничка е празна.

Return To Shop

Додади купон

Додади купон

Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

Масажер за стапала Futzuki

599 ден 199 ден