OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
-58%

Детски сет Solar Kit DIY

Градењето на проекти од овој тип ги учи најмалите на придобивките од сончевата енергија додека се забавуваат. Едукативниот соларен комплет 6-во-1 е одличен за почетници, за градење почетни дизајни со цел... Прочитај повеќе

699 ден 299 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нарачај во следните да ви пристигне измегу и часаминути
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
Шифра NK58Нема инфорамции

Градењето на проекти од овој тип ги учи најмалите на придобивките од сончевата енергија додека се забавуваат. Едукативниот соларен комплет 6-во-1 е одличен за почетници, за градење почетни дизајни со цел да се научи како се користи сончевата енергија за возење мал мотор.

Користете ги 21-те заеднички делови - не се потребни алатки - за да се изградат шест различни работни модели, вклучително и воздушен брод, автомобил, ветерница, кученце и два различни авиони.

Добивате инструкции чекор по чекор за склопување на сите шест роботи.

Роботите најдобро функционираат кога се под директна сончева светлина.

Како што ги градите роботите, ќе започнете да разбирате како сончевата енергија може да се претвори во електрична енергија за да возите мал мотор и да ги напојувате овие забавни играчки кои се движат. Одличен почетнички едукативен комплет за секој помлад еко-научник.

недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
Кошничка за купување

Вашата кошничка е празна.

Return To Shop

Додади купон

Додади купон

Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

Детски сет Solar Kit DIY

699 ден 299 ден