OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
-55%

Автомобил што вози по ѕид и таван - Wall Climber

Антигравитацискиот автомобил Wall Climber е неверојатна новина, која за прв пат се појавува на македонскиот пазар.  Нејзината главна разлика од другите автомобили со далечински управувач е способноста да се вози не само на... Прочитај повеќе

1,990 ден 899 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нарачај во следните да ви пристигне измегу и часаминути
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
Шифра wallclimberНема инфорамции

Антигравитацискиот автомобил Wall Climber е неверојатна новина, која за прв пат се појавува на македонскиот пазар. 

Нејзината главна разлика од другите автомобили со далечински управувач е способноста да се вози не само на подот, туку и на ѕидовите и таванот. Антигравитацискиот автомобил доаѓа во прекрасен дезен. Материјалот на играчката е високо квалитетна и издржлива пластика. Автомобилот нема да се оштети воопшто доколку падне од височина. Многу е лесен, структурата е осветлена колку што е можно. Работи со помош на  вградена батерија која се полни со полнач. Батеријата се полни само 15 минути, а трае околу 40 минути.

Како функционира Wall Climber? 
1. Благодарение на посебна турбина, автомобилот го влече воздухот под нејзиното тело, кое го притиска врз ѕид или таван. Одговара на која било рамна површина, вклучувајќи ѕид и стакло, но најдобро функционира на мазна површина, како на пример на стакло или на огледало. 
2. За да започне возење на ѕидот, треба да го вклучите автомобилот на  режимот "против гравитација" и да го потпрете на ѕидот. Автомобилот се контролира со помош на далечински управувач. И дури и ако тоа не го импресионира детето, можете автомобилот да го возите и по таванот.
3. Ако само сакате да продолжите да го возите автомобилот по подот, само притиснете го соодветното копче на контролната табла и тој ќе биде подготвен за хоризонтални патувања.

 
Карактеристики на Wall Climber:

✅ може да се вози по ѕидови и таванот;

✅ забава - автомобил кој патува низ таванот ќе го импресионира секое дете;

✅ маневрирање - може да направи свртувања од 360 степени;

✅ не се крши кога паѓа;

✅ опремен со вградена батерија и полнење од USB;

✅ возење во сите правци, осветлување ;

✅ Постигање брзина до 7 км / ч.

Во пакетот е вклучено:

✔ Еден автомобил во црвена или сина боја

✔ USB кабелче за полнење

✔ Далечински управувач

Димензии на пакувањето: 24.5х18.5х7.5

Сеуште немате претстава за каков производ станува збор? Погледнете го видеото каде е детално објаснето:


недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
Кошничка за купување

Вашата кошничка е празна.

Return To Shop

Додади купон

Додади купон

Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

Автомобил што вози по ѕид и таван - Wall Climber

1,990 ден 899 ден