OutletONOutletONOutletON
0
00 ден

Апарат за мерење крвен притисок

Следејќи ги најстрогите светски стандарди за квалитет развиена е нова генерација на зглобни апарати за мерење на крвниот притисок. Брзите, сигурни и беспрекорно точни мерења на пулсот и крвниот притисок, дополнети... Прочитај повеќе

1,400 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нарачај во следните да ви пристигне измегу и часаминути
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
Шифра W01Нема инфорамции

Следејќи ги најстрогите светски стандарди за квалитет развиена е нова генерација на зглобни апарати за мерење на крвниот притисок.

Брзите, сигурни и беспрекорно точни мерења на пулсот и крвниот притисок, дополнети со предупредувања за срцеви аритмии се резултат на софистицираниот дизајн, бројните напредни функции и лесното ракување со Електичниот апарат за мерен притисок.

Апаратот има вградена меморија до 99 места за бележење на резултати од мерење на крвниот притисок  

  • Карактеристики: LCD дисплеј
  • Меморија: 99 места за меморирање
  • Опсег на мерење: 0 mmHg-280mmHg
  • Минимални грешки : +-3mmHg
  • Работи на батерии 3.4v – (AAAx2)
  • Димензии за обем на рака : 5- 19.5
  • Големина: L 78XW 69XH 29mm
  • Зачувување на атмосверски притисок: 500hPa-1060hPa
  • Tежина : 110 г
Пакување: Пластична кутија и упатство за употреба
недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
Кошничка за купување

Вашата кошничка е празна.

Return To Shop

Додади купон

Додади купон

Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

Апарат за мерење крвен притисок

1,400 ден