• Држава  Македонија
 • Филтри

  ЦЕНА

  Со попуст

  Бои

  Бои

  Одберете боја:

  Боја

  Ozibaby colors

  Боја

  Боја

  Бои

  Бои

  Боја

  Поврзување

  Конектор

  Вид безжично поврзување

  Дизајн

  Боја

  Аудио

  Микрофон

  Време на слушање

  Време на пауза (standby)

  Далечина на сигнал

  Можат да се користат и како жични

  Неутрализација на бучава

  Водоотпорност

  Намена

  Должина на кабел

  Гаранција

  Од Xiaomi

  Mi Purely - Маска за прочистување воздух

  Од Xiaomi

  Маската Purely има три слојна структура која вклучува електричен вентилатор со вграден филтер, целосен филтер на внатрешниот дел од маската и надворешен дел со иновативен и модерен дизајн. Филтрите прочистуваат 99,5% од PM 2.5 штетните честички, прашина, издувни гасови, полен итн. Електричниот филтер е произведен со најнова нано-филтрирачка технологија а брзината на филтрирање и вентилација може да се менува во три брзини, во зависност од загаденоста на околината во која се наоѓате. Електричниот филтер има вграден вентилатор што овозможува беспрекорно дишење и ја регулира влажноста на воздухот. Електричниот филтер работи на вградена батерија и се полни со USB кабел(кој не е вклучен во пакетот) Purely е многу удобна и лесна, тежи само 50 грама а нејзината форма е специјално дизајнирана за човечкото лице со вграден силикон по краевите на маската за модификација по потреба и не дозволува продирање на воздух од страните. Маската е направена за сите услови, спорт или рекреација. - Моќност: 0.4W - Батерија: 500mAh lithium-ion - Користење: 4 - 8 часа Маската има опција да се користи на два начини односно со електричен филтер и без, кога ја користите без електричниот филтер добивате специјален додаток кој го се поставува на местото на електричниот филтер. За секој надворешен филтер добивате 5 заменски филтри. А за внатрешниот филтер добивате два заменски филтри.  1,999
  1,599 ден.

  Додади

  Ozibaby - 2 детски маски за прочистување воздух

  Од Xiaomi

  Ozibaby маска за заштита од загаден воздух која служи за зачувување на здравјето на Вашето бебе или дете. Маската се состои од филтер со активен јаглен кој ги прочистува најштетните PM 2.5 честички, алергии, пренос на настинки, полен и прашина. Материјалот на маската е специјално изработен за удобноста на Вашите најмили (микс на памук и полиестер) и има иновативен дизајн со прилагодливи делови за да може точно да одговара на лицето на секое дете и да не дозволува влегување на воздух од страните на маската. Филтер: N95 (FFP1) Димензии на маската: Ширина: 19 см Висина: 11 см Препорачлива возраст: од 6 месеци до 5 години Сертификати: CE, CNAS Пакетот содржи две маски за заштита од загаден воздух. Препорачано користење на маската 30 дена активно користење на загаден воздух. Активно користење на една маска е препорачливо да се користи до 360 часа.  999
  399 ден.

  Додади

  Xiaomi - Филтер за прочистувач

  Од Xiaomi

  Производител: Xiaomi Висина: 293 mm Дијаметар: 200 mm Компатибилност: Со сите Mi прочистувачи за воздух (Mi Air Purifier 2, Mi Air Purifier 2s & Mi Air Purifier PRO) Го прочистува воздухот од формалдехид Трослоен филтер Филтерот се состои од 3 нивоа на филтрација создадени од Toray EPA филтер и активен јаглен. Прочистува ПМ 2.5, ПМ 0.3 до 0.5, полен, прашина, честички, човечки и животински влакна. Брзо прочистување Цилиндричниот филтер од 360° го прочистува воздухот поефикасно од секоја насока во споредба со конвенционалните воздушни прочистувачи. Нуди висока стапка на чист воздух од 310 m3/h (Clean Air Delivery Rate - CADR) и потребни се само 10 минути за да го циркулира прочистениот воздух во Вашата соба.  3,200
  2,790 ден.

  Додади

  Xiaomi Mi A2 Lite 3GB 32GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Главни карактеристики: - 12MP + 5MP двојна камера - Големи 1.25μm пиксели - 4000mAh (typ) - Долг живот на батеријата - FHD notched дисплеј - 19:9 аспект сооднос - Snapdragon™ 625 - 14nm FinFET архителктура - 2 + 1 простор за картички - MicroSD подржува до 256GB - Android One - Најновата иновација од Google Процесор & Меморија: - 3GB + 32GB - Qualcomm® Snapdragon™ 625, до0 GHz - Adreno 506 единица за графичко процесирање - Подржува простор до 256GB (VFAT format) Дисплеј: - 5.84″ Notched екран - 84” FHD+ (1080*2280) - 500 nits светлина - 432 PPI, 1500:1 контраст сооднос - 1080×2280 резолуција - 84% NTSC гама на бои Димензии: - Висина: 149.33mm - Ширина: 71.68mm - Дебелина: 8.75mm - Тежина: 178g Батерија: - 4000mAh(typ) / 3900mAh(min) - Фиксирана - 5V2A полнење Камера: - 12MP + 5MP AI двојна камера - Подржува PDAF технологија - ƒ/2.2 апертура - Големи 1.25μm пиксели - AI Портрет режим - Режим за длабочина 5MP предна камера - ƒ/2.0 голема апертура - 67.9° леќа со широк агол - HDR - AI подржан портрет режим - Beautify 4.0 - Препознавање на лик Видео: - 1080p/720p video, 30fps Мрежа и поврзување: - Двоен СИМ + детектиран простор за microSD картичка - Nano-SIM + Nano-SIM + простор за microSD картичка Мрежни бенда: - Кога се користат 2 СИМ картички, 4G подршката е можна само за една од картичките. - Две 4G мрежи не можат да се користат истовремено. Бенда: - GSM B2/3/5/8 - WCDMA B1/2/5/8 - FDD-LTE B1/2/3/4/5/7/8/20 - TD-LTE B38/40 Безжично поврзување: - 802.11 a/b/g/n - Bluetooth 4.2 - WiFi Директ,WiFi Дисплеј - WiFi 2.4G, WiFi 5G Навигација и позиционирање: - GPS - AGPS - GLONASS - Beidou - Сензори - Инфраред - Електронски компас - Жироскоп - Сензор за отпечаток од прст - Акцелерометар - Сензор за амбиентално светло - Сензор за близина - Мотор за вибрација Мултимедија: - MP4, AAC, FLAC, M4V, AAC+, MKV, MP3, XVID, AMR, - Поддржува H.263, H264 (Основен профил /Главен профил), H.264 HEVC, MPEG4 (Едноставен профил / ASP), XVID, ASF/WMV, 3GI, MKV/WEBM, M4V, FLV и други видое формати. - Поддржува аудио формати како AAC / AAC + , MP3, AMR – NB and WB, FLAC, MIDI / PCM / WAVE. Содржина на пакетот: - Mi A2 Lite - Адаптер - USB кабел - Алатка за одстранување на СИМ картичката - Упатство за употреба - Проsирна мека футрола * 24 месеци официјална гаранција ** EU + Band 20 Android 8 Google Software *** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови  10,990
  9,990 ден.

  Додади

  Xiaomi Mi A2 Lite 4GB 64GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Главни карактеристики: - 12MP + 5MP двојна камера - Големи 1.25μm пиксели - 4000mAh (typ) - Долг живот на батеријата - FHD notched дисплеј - 19:9 аспект сооднос - Snapdragon™ 625 - 14nm FinFET архителктура - 2 + 1 простор за картички - MicroSD подржува до 256GB - Android One - Најновата иновација од Google Процесор & Меморија: - 4GB + 64GB - Qualcomm® Snapdragon™ 625, до0 GHz - Adreno 506 единица за графичко процесирање - Подржува простор до 256GB (VFAT format) Дисплеј: - 5.84″ Notched екран - 84” FHD+ (1080*2280) - 500 nits светлина - 432 PPI, 1500:1 контраст сооднос - 1080×2280 резолуција - 84% NTSC гама на бои Димензии: - Висина: 149.33mm - Ширина: 71.68mm - Дебелина: 8.75mm - Тежина: 178g Батерија: - 4000mAh(typ) / 3900mAh(min) - Фиксирана - 5V2A полнење Камера: - 12MP + 5MP AI двојна камера - Подржува PDAF технологија - ƒ/2.2 апертура - Големи 1.25μm пиксели - AI Портрет режим - Режим за длабочина 5MP предна камера - ƒ/2.0 голема апертура - 67.9° леќа со широк агол - HDR - AI подржан портрет режим - Beautify 4.0 - Препознавање на лик Видео: - 1080p/720p video, 30fps Мрежа и поврзување: - Двоен СИМ + детектиран простор за microSD картичка - Nano-SIM + Nano-SIM + простор за microSD картичка Мрежни бенда: - Кога се користат 2 СИМ картички, 4G подршката е можна само за една од картичките. - Две 4G мрежи не можат да се користат истовремено. Бенда: - GSM B2/3/5/8 - WCDMA B1/2/5/8 - FDD-LTE B1/2/3/4/5/7/8/20 - TD-LTE B38/40 Безжично поврзување: - 802.11 a/b/g/n - Bluetooth 4.2 - WiFi Директ,WiFi Дисплеј - WiFi 2.4G, WiFi 5G Навигација и позиционирање: - GPS - AGPS - GLONASS - Beidou - Сензори - Инфраред - Електронски компас - Жироскоп - Сензор за отпечаток од прст - Акцелерометар - Сензор за амбиентално светло - Сензор за близина - Мотор за вибрација Мултимедија: - MP4, AAC, FLAC, M4V, AAC+, MKV, MP3, XVID, AMR, - Поддржува H.263, H264 (Основен профил /Главен профил), H.264 HEVC, MPEG4 (Едноставен профил / ASP), XVID, ASF/WMV, 3GI, MKV/WEBM, M4V, FLV и други видое формати. - Поддржува аудио формати како AAC / AAC + , MP3, AMR – NB and WB, FLAC, MIDI / PCM / WAVE. Содржина на пакетот: - Mi A2 Lite - Адаптер - USB кабел - Алатка за одстранување на СИМ картичката - Упатство за употреба - Проsирна мека футрола * 24 месеци официјална гаранција ** EU + Band 20 Android 8 Google Software *** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови

  14,490 ден.

  Додади

  Xiaomi Pocophone F1 6GB 128GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Модел: Pocophone F1 Изработка: Алуминиум / ПВЦ / Кевлар Боja: Графитна Црна (Graphite Black) Екран Големина: 6.18'' (~82% screen-to-body сооднос) Тип: IPS LCD, 1500:1 контраст / 500 cd/m2 Резолуција: 2246 x 1080 (403 ppi) Мрежа Фрекфенции: 2G: GSM B 2/3/5/8 3G: WCDMA B 1/2/5/8 4G/LTE: B 1/3/4/7/8/20/38/40/41 СИМ: Dual SIM (Nano-SIM) - Hybrid SD Card slot (1 сим + 1 SD Card) Систем OS: MIUI 9.6 Global верзија / Android 8.1 (наскоро MIUI 10 - Android Pie 9.0) CPU: Qualcomm Snapdragon 845 Quad-core 2.8 GHz (4 x 2.8 GHz Kryo 385 + 4 x 1.8 GHz Kryo 385) - LIQUID COOLING (Водено ладење) GPU: Adreno 630 / 710 Mhz Меморија RAM: 6 GB (LPDDR4X dual-channel - 1866 Mhz) Меморија: 128 GB (UFS 2.1) SD Card + MicroSD (до 256 GB) Камера Задна: Прва 12МP, 1.4 µm pixel / f/1.9, LED блиц, DualPixel Ауто Фокус, HDR - Втора: 5MP, 1.12 µm pixel / f/2.0 Предна: 20 MP / 0.9 µm pixel, Focal lenght - 18mm, AI Портрет, Face ID Батерија Тип: Li-Po 4000 mAh Напон: 5V - 2A / 9V - 2A / 12V - 1.5A (Qualcomm Quick Charge 3.0) Брзо полнење Вградена батерија Останато BT v 5.0 Формати MP4/M4V/MKV/XVID/WAV/AAC/MP3/FLAC Поддржува H.265 / HEVC (главен профил), H.264, MPEG4 и многу други видео формати. Исто така голема аудио поддршка за PCM, AAC/AAC+ / eAAC+, MP3, AMR — NB и WB, FLAC, WAV. Пакетот содржи: Pocophone F1 Адаптер за струја USB кабел Алатка за вадење на СИМ Упатство за употреба Проѕирна мека футрола * 24 месеци официјална гаранција ** EU + Band 20 Android 8 Google Software *** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови  23,290
  21,499 ден.

  Додади

  Xiaomi Redmi 6 3GB 32GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Главни карактеристики: - 12MP + 5MP задна двојна камера - Правете спектакуларни портрети со помош на AI - Најновиот 12nm - octa-core процесор - Побрз мултитаскинг - 5.45″ Дисплеј на целиот екран - Поголем екран, подобар поглед - Тенок дизајн - Тенок, заоблен дизајн за целосна контрола во вашата рака - 3000mAh батерија - Непрекинато работење - 2 + 1 слота за картичка - Двојна СИМ картичка и проширен простор Процесор и Меморија: - Helio P22 octa-core процесор,12nm технологија,До 2.0GHz 3GB + 32GB / 4GB+64GB - Просторот може да се прошири до 256GB со microSD *Mеморијата за користење на корисникот е помала, поради тоа што оперативниот систем користи дел од неа. Камера: 12MP + 5MP AI задна двојна камера - PDAF фазен фокус - ƒ/2.2 апертура леќи - LED блиц - Портрет режим - Beautify - Подобрување на слика при слаба светлина - HDR - Рафален режим - Тајмер на камера - Селекција на сцени Видео: - 1080p видео – 1920×1080 – 30fps - 720p видео – 1280×720 – 30fps - 480p видео – 640×480 – 30fps - Забавено видео – 480p – 120fps 5MP предна камера - 1.12um пиксели,ƒ/2.2 апертура леќи - Beautify - Портрет режим - HDR - Детектирање на возраст - Тајмер за селфи - AI отклучување со лик Дисплеј: - 18:9 целосен екран - 5.45″ (мерен дијагонално) - 295 PPI,1000:1 контраст (typ) - 1440×720 резолуција - Дисплеј на сончева светлина - Ноќен дисплеј - Режим за читање - Автоматски контраст - Зголемен контаст - Подесување на температура на боја - Стандарден режим Димензии: - Висина: 147.5mm - Ширина: 71.5mm - Дебелина: 8.3mm - Тежина: 146g Батерија: - 3000mAh (typ) / 2900mAh (min) - Поддржува 5V1A полнење Поврзување: - Подржува двојна нано-СИМ картички и microSD проширување. Двете СИМ картички може да користат 4G податоци симултано. - Кога ги користите двата слота за нано-СИМ картички, било која може да се сетира како примарна картичка. VoLTE HD повициите се подржани на примарната картичка. Мрежни бенда: - Ги поддржува следните бенда на фрекфенции: - GSM (B2/3/5/8) - WCDMA (B1/2/5/8) - TDD-LTE (B38/40) - FDD-LTE (B1/2/3/4/5/7/8/20) Забелешка: За подршка на 4G мрежа и VoLTE HD повици, контактирајте го вашиот локален провајдер за повеќе информации Бежична мрежа: - Поддржува протокол 802.11b/g/n - Поддржува 2.4G WiFi / WiFi Direct - Поддржува Bluetooth 4.2 Навигација и позиционирање: - GPS - AGPS - GLONASS - BeiDou Сензори: - Сензор за отпечаток од прст - Мотор за вибрација - Сензор за близина - Сензор за амбиентално светло - Електронски компас Мултимедија: - MP4, FLV, PCM, XVID, AAC, MP3, AMR, FLAC - Поддржани видео формати: H.263, H.264 AVC Основен профил (BP), H.264 AVC Главен профил (MP), MPEG-4 SP - Поддржани аудио формати: PCM, AAC / AAC+, MP3, AMR–NB and WB, Opus, PCM/WAVE и Vorbis Содржина на пакетот: - Redmi 6 - Адаптер за струја - Микро USB Кабел - Картичка за гаранција - Упатство за употреба - Алатка за вметнување на СИМl * 24 месеци официјална гаранција ** EU + Band 20 Android 8 Google Software *** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови  9,990
  8,990 ден.

  Додади

  Xiaomi Redmi 6A 2GB 16GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Модел: Redmi 6A Изработка: Метал Боja: ЦРНА, ЗЛАТНА Главни карактеристики: - 2.0GHz процесор со високи перформанси - Произведен со 12nm технологија - 5.45″ Дисплеј на целиот екран - Поголем екран, подобар поглед - 13MP камера - Направете фотографии во движење со квалитетни детали - AI отклучување со лик - Отклучете со еден поглед - Тенок дизајн - Тенок, заоблен дизајн кој совршено стои во вашата рака - 2 + 1 слот за картички - Двојна сим картичка и простор кој може да се зголемува Процесор и Меморија: - Helio A22 Процесор - 12nm архитектура - Quad-core A53 структура - Брзина до 2.0GHz - 2GB + 16GB - Простор кој може да се зголеми 256GB со microSD *Реалниот мемориски простор и капацитет може да варират од различни фактори. Поради фактот што некој процент од RAM-от е искористен од оперативниот систем, реалниот капацитет на користење ќе биде помал од капцитетот наведен во описот. Бидеќи оперативната инсталација и преинсталираните апликации земаат дел од просторот, вистинскиот капацитет на слободниот простор ќе биде помал од наведениот. Дисплеј: - 18:9 Дисплеј на целиот екран - 5.45″ (мерен дијагонално) - 295 PPI, 1000:1 контраст (typ) - 1440×720 резолуција - Дисплеј за сончева светлина - Ноќен дисплеј - Режим за читање - Автоматски контраст - Зголемен контаст - Подесување на температура на боја - Стандарден режим Димензии: - Висина: 147.5mm - Ширина: 71.5mm - Дебелина: 8.3mm - Тежина: 145g Камера: 13MP задна камера - ƒ/2.2 апертура - PDAF - Стандарден HDR - Засилување при слабо светло - Рафален режим - Избор на сцена 5MP предна камера - Портрет режим - Beautify - Стандарден HDR - Отклучување со лик - Селфи одбројување Видео: - 1080p видео – 30fps - 720p видео – 30fps - 480p видео – 30fps Батерија: - 3000mAh (typ) / 2900mAh (min) - Фиксирана - 5V/1A полнење Поврзување: - Поддржува двојна нано-СИМ картичка и microSD. Двете СИМ картички може симултано да користат 4G податоци. Кога се користат двата нано-СИМ слота, било која картичка може да се подеси како примарна. VoLTE HD повици се подржани од примарната картичка Мрежи: - GSM (B2/3/5/8) - WCDMA (B1/2/5/8) - TDD-LTE (B38/40) - FDD-LTE (B1/2/3/4/5/7/8/20) Забелешка: За 4G мрежна подршка и VoLTE HD повици, ве молиме контактирајте го локалниот провајдер за повеќе информации. Безжична мрежа: - Поддржува протокол 802.11b/g/n - Поддржува 2.4G WiFi / WiFi Direct - Поддржува Bluetooth 4.2 Навигација и позиционирање: - GPS - AGPS - GLONASS - BeiDou Сензори: - Vibration motor - Proximity sensor - Ambient light sensor - Electronic compass - Accelerometer Мултимедија: - MP4, FLV, PCM, XVID, AAC, MP3, AMR, FLAC - Поддржани видео формати: H.263, H.264 AVC Основен профил.(BP), H.264 AVC Главен профил (MP), MPEG-4 SP - Поддржани аудио формати: PCM, AAC / AAC+, MP3, AMR–NB и WB, Opus, PCM/WAVE, Vorbis Содржина на пакетот: - Redmi 6A - Адаптер за струја - Микро USB кабел - Картичка за гаранција - Упатство за употреба - Алатка за вметнување на СИМ * 24 месеци официјална гаранција ** EU + Band 20 Android 8 Google Software *** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови

  6,990 ден.

  Додади

  Xiaomi Mi A2 4GB 64GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Главни карактеристики: - Qualcomm® Snapdragon™ 660 - Најнапреден processor - Android One - Најнова иновација од Google** - 12MP + 20MP Двојна камера - AI – за разубавување - 5.99” FHD+ 18:9 - Голем дисплеј - 3010mAh(typ) - Издржлива батерија Процесор и меморија: - 4 + 64GB - Qualcomm® Snapdragon™ 660 AIE - Најнапреден процесор со AI мотор Дисплеј: - 18:9 Голем екран - 5.99” големина на екран - 2160×1080 FHD+, 403 PPI, 1500:1 contrast ratio Димензии: - Висина: 158.7mm - Ширина: 75.4mm - Дебелина: 7.3mm - Тежина: 168g Батерија: - 3010mAh(typ)/ 2910mAh(min) - Фиксирана - 5V2A charging Камера: - 20MP AI Камера - Предна камера: 20MP, SONY IMX376; 4-in-1 Super Pixel based on pixel binning, 2.0μm pixels; large f/2.2 aperture - Предна камера функции: AI портрет, AI-powered Beautify 4.0, HDR, 4500K нежно селфи светло, Тајмер за селфи, Препознавање со лик, Групно селфи - Задна камера: 12MP, SONY IMX486; 1.25μm pixels, large f/1.75* aperture - Задна камера: 20MP, SONY IMX376; 4-in-1 pixel binning technique, 2.0μm pixels,f/1.75* large aperture - Задна камера функции: AI Двојна камера, Замаглување на позадина во мод за портрет, Блиц со една јачина, Технологија за појачување на светлина, HDR технологија, Панорама, Бурст, Препознавање со лик, AI Beautify 4.0, Групно селфи Видео: - 4K видео снимање 3840×2160 30fps - 1080p видео снимање 1920×1080 30fps - 720p видео снимање 1280×720 30fps - 480p видео снимање 720×480 30fps - Успорена снимка 720p 120fps Мрежи и конекции: - 4G двоен СИМ - Двоен нано СИМ - Само една СИМ поддржува 4G Бандови: - GSM:B2/B3/B5/B8 - WCDMA:B1/B2/B4/B5/B8 - LTE FDD:B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20 - LTE TDD:B38/B40 Бежични мрежи: - 802.11 a/b/g/n/ac; - 2.4G WiFi/5G WiFi/WiFi Direct/WiFi Display; - Bluetooth 5.0 Навигација и позиционирање: - GPS - AGPS - GLONASS - Beidou Сензори: - Accelerometer - E-Campass - GyroscopeFinger Print Sensor - Ambient light sensor - Hall sensor - Proximity sensor - Motor Мултимедиа: - MP4, WAV, FLAC, M4V, AAC, MKV, MP3, XVID, AMR, - Поддржува H.265 /HEVC (Main profile), H.264 (Baseline/Main/High profile), MPEG4 (Simple profile/ASP), and VC-1 (Simple/Main/Advanced profile) видео формати. Поддржува PCM, AAC/AAC+/eAAC+, MP3, AMR–NB and WB, FLAC, and WAV аудио формати Пакувањето содржи: - Mi A2 телефон - Адаптер - УСБ кабел - Алатка за вадење СИМ - Тип-ц во аудио адаптер - Упатство за користење - Проѕирна маска * 24 месеци официјална гаранција ** EU + Band 20 Android 8 Google Software *** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови  16,990
  16,490 ден.

  Додади

  Xiaomi Mi Electric Scooter - Електричен тротинет

  Од Xiaomi

  Електричниот Скутер е направен од висококвалитетна алуминиумска легура и тежи само 12.5 кг. Им вграден E-ABS систем за кочење, систем за конверзија на кинетичка во електрична енергија, Cruise-Control систем како и интелигентен BMS систем. Паметен и практичен, со фантастичен дизајн, е вашата нова љубов на прв поглед. Главни карактеристики на М365 Електричниот Скутер: - Доаѓа опремен со дупли систем за кочење. Предното тркало има E-ABS anti-lock систем, додека задното користи механичка диск кочница. Должината на кочење е намалена до 4м за поголема безбедност. - Се напојува од 18650 Li-Ion батерии со вкупен капацитет од 280Wh со овој скутер може да поминете и до 30км растојание. - Има Интелигентен BMS систем за менаџирање на батеријата кој може да се мониторира преку Апликацијата на вашиот мобилен телефон. - 6 типа на функции за заштита: Заштита од краток-спој, заштита од прегорување (при полнење), заштита од прекумерно испразнување, заштита од премногу голем пад на напон и заштита од температурни аномалии. - Систем за Кинетичка конверзија на енергија. Скутерот има вграден систем за конверзија на кинетичката енергија во елекртична со што ви овозможува подолг живот на батеријата. - Паметна апликација која може да ги мониторира вашите навики на возење, брзината, траењето на батеријата и други параметри. - 4 LED сигнални светилки за капацитетот на батеријата за полесна контрола - Дизајн за брзо склопување од 3 секунди. - 2 РЕЗЕРВНИ ГУМИ ГРАТИС со секој скутер Детални спецификации: - Производител: Mi - Модел: M365 - Материјал: Аircraft-grade алуминиумска легура - Големина и тип на тркала: 8.5" гума на надувување - Големина на мотор: 6.7" inch - Максимална влечна сила: 16 NM - Максимална брзина: 25km/h (нормален мод), 18km/h (energy-saving мод) - Дистанца на возење: 30км (макс), 20км (мин) - Систем на кочење: преден E-ABS anti-lock систем, задна механичка диск кочница - Моќност на моторот: 250W - Максимална моќност на моторот: 500W - Моќност на батериите: 280Wh - Агол на искачување: околу 14 степени - Отпорност на вода: IP54 - Падала-под растојание: 87.5 мм - Максимална носивост: 100 кг - Декларирана моќност на полначот: 71W - Деклариран напон на полначот: 100 - 240V, 50 / 60Hz - Лимитиран напон на батеријата: 42V - Време на целосно полнење: 5.5 часа - Стандардна потрошувачка на енергија: 1.1kWh за 100км - Димензии на отворен Скутер: 108 x 43 x 114 см - Димензии на склопен Скутер: 108 x 43 x 49 см - Нето тежина: 12.5 кг

  29,990 ден.

  Додади

  Xiaomi Mi 6 6GB 64GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Модел: Mi 6 Изработка: Стакло – Челик Стил: Бар - 4D заоблено стакло Боja: ЦРНА Главни карактеристики: - Snapdragon 835 - 10nm процесирачка моќ - 5.15″ дисплеј со намален отсјај - Намалени плави зраци - 12MP + 12MP - Двојна камера со оптички зум - 3350mAh(typ) - Целодневна батерија - Заоблен од сите страни Процесор и меморија: - 6GB+64GB - Snapdragon 835, max 2.45GHz - Adreno 540 GPU - 6GB LPDDR4x 1866MHz - 64-bit Двоканална меморија - 64GB простор Димензии: - Висина: 145.17mm - Ширина: 70.49mm - Дебелина: 7.45mm - Тежина: 168g Батерија: - 3350mAh(typ) / 3250mAh(min) - Фиксирана - Брзо полнење 3.0, 18W - USB Type-C конектор Камера: - Двојна камера Широк агол - 12MP 1.25μm - 27mm фокална должина, - 4-axis оптичка стабилизација (OIS) - 6-piece lens, f/1.8 aperture - Блиц во две варијанти Telephoto камера - 12MP 1.0 μm - 52mm equivalent focal length, Портрет моде со замаглување на позадина - 5-piece lens, f/2.6 aperture - Поддржува PDAF технологија - Технологија за во темнина - HDR прилагодување - Панорама - Burst mode - Препознавање по лик 8MP предна камера - Beautify со 36 различни паметни профили - 1080p видео јавување со инстантен Beautify - Selfie тајмер - Препознавање на лик - Огледало - 4K video, 30 fps - 1080p video, 30 fps - 720p video, 30 fps - 720p slow-mo, 120 fps Дисплеј: - 5.15″ (Дијагонално мерен) - До 600-nit јачина на светлина - 1920 x 1080 резолуција, 428 PPI, 1500:1 сооднос - 94.4% NTSC color gamut, high color saturation - Режим за на сонце - Режим за ноќ - Режим за читање - Прилагодување на топлината - Стандарден режим Мрежи: - Двојна нано СИМ картица - Кога се користат 2 СИМ картички 4G е достапен само на првата картица. - Подджува 802.11a/b/g/n, dual-band wireless network - 2×2 802.11ac MU-MIMO Wi-Fi - Wi-Fi Display, Wi-Fi Direct - Bluetooth 5.0, Bluetooth HID - Full-feature NFC, supports read/write, card emulation, and P2P Поврзувања: - FDD-LTE 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600MHz - TD-LTE 1900+ / 2300 / 2500 / 2600MHz - WCDMA 850 / 900 / 1900 / 2100MHz - GSM 850 / 900 / 1800 / 1900MHz Навигација: - GPS - AGPS - GLONASS - BeiDou positioning Сензори: - Gyroscope - Accelerometer - Proximity sensor - Ambient light sensor - Hall sensor - Electronic compass - Barometer Мултимедија: - MP4, M4V, MKV, XVID, WAV, AAC, MP3, AMR, FLAC - Поддржува H.265 /HEVC (main profile), H.264 (baseline / main / high profiles), MPEG4 (simple profile / ASP) и VC-1 (simple / main / advanced profile) видео формати. - Поддржува PCM, AAC / AAC+ / eAAC+, MP3, AMR (NB and WB), FLAC, APE, DSD, WAV и други аудио формати. Пакетот содржи: - Mi 6 - Адаптер - USB Type-C кабел - Type-C to 3.5 mm адаптер за слушалки - Упатство за употреба - Алатка за вадење на СИМ картичката - Проѕирна заштитна маска * 24 месеци официјална гаранција ** EU + Band 20 Android 8 Google Software *** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови  24,990
  20,490 ден.

  Додади

  Xiaomi Mi Max 2 4GB 64GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Модел: Mi Max 2 Изработка: Алуминиум Боja: ЦРНА МАТ Екран Големина: 6.44'' (75% scree to body ratio) Тип: IPS LCD / 2.5D закривено предно стакло / 1000:1 контраст / 24bit / Gorila Glass 4 Резолуција: 1080 x 1920 (342 ppi) Мрежа Фрекфенции: GSM 850/900/1800/1900MHz UMTS: 850/900/1900/2100MHz LTE: 850/900/1800/1900/2100/2300/2500/2600 Mhz 4G/LTE CAT 6 (51.0 Mbit/s + 301.5 Mbit/s) Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/n 5GHz/ac / Dual band / WiFi Direct / WiFi Hotspot / MU - MiMO СИМ: Dual NANO SIM Систем OS: MIUI 9 Global верзија со ОТА (Android 7.1.1) CPU: Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 / Octa-Core ARM Cortex-A53 2.0 GHz GPU: Adreno 506 (650 MHz) Меморија RAM: 4 GB / LPDDR3 (Single CHANNEL 933 MHz) Внатрешна: 64 GB SD Card: + MicroSD (3 засебни слота) Камера Задни: 12 MP 1.25μm f/2.2 / dual-led блиц / Sony IMX386 Exmor RS / PDAF Ауто Фокус / леќи од 5 елемента / Видео: 4К / 1080p / 720p - 30 fps - 720p slow-motion video - 120 fps Предна: 5 MP 1.12μm f/2 / Beautify 3.0 (36 филтри) / Samsung S5K5E8 / Селфи тајмер Батерија Тип Li-Po 5300 mAh / Qualcomm Quick Charge 3.0 / USB Type-C Напон: 5V - 2.5A Останато Audio: HD Sound BT v 4.2 Формати: MP3/WAV/AMR/AAC; Video:3GP,MPEG4,AVI,RMVB; Picture: JPEG/BMP/GIF; eBook: TXT, PDF, MS Office Word, PPT, Excel. Fingerprint Cards FPC1035 * 24 месеци официјална гаранција ** EU + Band 20 Android 8 Google Software *** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови  15,499
  13,990 ден.

  Додади

  Xiaomi Redmi 5 3GB 32GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Модел: Redmi 5 Изработка: Метал / PVC Боja: ЦРНА, ЗЛАТНА Главни карактеристики: - 18:9 Екран со целосен дисплеј - Сооднос на екран - Метална изработка во боја - 2.5D раб на екранот - Octa-core процесор - Snapdragon 450 - 5.7″ HD+ дисплеј - HD дисплеј - 3300mAh - Долготрајна батерија - 1.25μm голем pixel - Неверојатна фотографија со слабо осветлување Процесор и меморија: - Snapdragon 450 1.8GHz max - Adreno 506 - 3GB + 32GB *Вистинската слободна меморија и капацитетот може да се разликуваат поради различни фактори. Бидејќи оперативниот систем зафаќа дел од RAM меморијата, вистинската достапна меморија е помала отколку што е наведено. Бидејќи телефонот доаѓа со претходно инсталирани апликации, вистинската големина на складирање е помала отколку што е наведено. Димензии: - Висина: 151.8mm - Ширина: 72.8 mm - Дебелина: 7.7 mm - Тежина: 157 g Дисплеј: - 18:9 Екран со целосен дисплеј - 5.7″ (диагонално) - 18:9 сооднос на екран - 1440 x 720 HD+ резолуција, 282 PPI, 1000:1 конраст сооднос - 450 јачина на светлина - 72% of NTSC спектар на боја - Ноќен дисплеј - Режим за читање - Прилагодување на температурата на бојата - Стандарден режим Батерија: - 3300mAh(typ) / 3200mAh(min) - Фиксна - 5V/2A Камера и Видео: 12MP задна камерa - 12MP, 1.25μm голем pixel - 5-елементна леќа , ƒ/2.2 отвор - Блиц - PDAF - Појачување на светлина - HDR - Панорама - Режим на забрзување - Препознавање на лик 5MP предна камера - Beautify 3.0 - Селфи со тајмер - Препознавање на лик - 1080p/720p видео, 30fps Мрежи и поврзување: - Поддржува 802.11 b/g/n протокол - Поддржува 2.4/WIFI Direct / WiFi Display - Bluetooth 4.2, Bluetooth HID - 4G dual SIM: Nano-SIM + micro-SIM или Micro-SIM + micro SD card - 2G:GSM:2/3/5/8 - 3G:WCDMA:1/2/5/8 - 4G:LET FDD:1/3/4/5/7/8/20 - 4G:LTE TDD:38/40 Навигација и позиционирање: - GPS - AGPS - GLONASS - BeiDou Сензори: - Proximity sensor - Gyroscope sensor - Accelerometer - Vibration motor - Ambient light sensor Мултимедија: - Поддржува H.265 / HEVC (главен профил), H.264 (Основно / главно / висок профил), MPEG4 (едноставен профил / ASP) и други видео формати. Поддржува аудио формати како PCM, AAC / AAC / eAAC, MP3, AMR-NB и WB, WAV Пакетот вклучува: - Redmi 5 - Адаптер за напојување - USB кабел - Гарантна картичка - Упатство за користење - SIM алатка - Ултра тенка заштитна футрола * 24 месеци официјална гаранција ** EU + Band 20 Android 8 Google Software *** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови

  8,490 ден.

  Додади

  Xiaomi Redmi 5A 2GB 16GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Главни карактеристики: - 12.7cm (5) - (дијалгонално мерен) - HD дисплеј - 13MP - Брз фокус со PDA - 3000mAh - До 8 дена работа во мирување - Qualcomm® Snapdragon™ 425 процесор - 64-bit quad-core процесор - До 3GB+32GB - До 128GB простор кој може да се зголемува - Двојна СИМ + Dual Standby Подржано од VoLTE Процесор и Меморија: - 2GB + 16GB - Snapdragon 425 quad-core 1.4GHz max - Adreno 308 500MHz - Подржува простор кој се зголемува до 128GB (VFAT формат) *Реалниот мемориски простор и капацитет може да варират од различни фактори. Поради фактот што некој процент од RAM-от е искористен од оперативниот систем, реалниот капацитет на користење ќе биде помал од капцитетот наведен во описот. Бидеќи оперативната инсталација и преинсталираните апликации земаат дел од просторот, вистинскиот капацитет на слободниот простор ќе биде помал од наведениот Димензии: - Висина:140.4 mm - Ширина:70.1 mm - Дебелина:8.35 mm - Тежина:137 g Батерија: - 3000mAh(typ) / 2910mAh(min) - Фиксирана - 5V/1A полнење Камера и Видео: 13MP задна камера - Леќа со 5 елементи, ƒ/2.2 апертура - LED со еден блиц - Засилување при слабо светло - HDR - Панорама - Рафален режим - Препознавање на лик - Филтри во реално време 5 megapixel предна камера - ƒ/2.0 голема апартура - Селфи одбројување - Препознавање на лик Снимање видеа - 1080p/720p video, 30fps - 720p video capture, 30 fps Дисплеј: - 12.7cm (5) (дијалгонално мерен) - HD дисплеј - 1281 x 720 резолуција, 296 PPI, 1000:1 контраст сооднос - 72% (typ) / 68% (min) гама на бои - Режим за читање - Подесување на боја на температура Мрежи и поврузвање: - Отвор за двојна СИМ картичка + Специјален отвор за microSD картичка - Поддржува Nano-SIM картичка и microSD expansion memory card - Bluetooth 4.1, Bluetooth HID - 801.12 b/g/n, 2.4GHz Wi-Fi - Поддржува 2.4 Wi-Fi / Wi-Fi Директ / Поддржува Wi-Fi Дисплеј 4G мрежа - Користење на двојна СИМ: - Кога истовремено се користат 2 СИМ картички, примарната СИМ картичка може да поддржува 4G повици, додека секундарната само 2G повици. - 2G:GSM 2/3/5/8, CDMA BC0 - 3G:WCDMA 1/2/5/8, 3G:TDS-CDMA 34/39 - 4G:TDD-LTE 34/38/39/40/41, 4G:FDD-LTE 1/3/5/7/8 Навигација и позиционирање: - GPS - AGPS - GLONASS - BeiDou Сензори: - Infrared - Accelerometer - Proximity sensor - Ambient light sensor Мултимедија: - MP4, M4V, MKV, XVID, WAV, AAC, MP3, AMR, APE - Поддржува H.265 / HEVC (Main profile), H.264 (Основен /Главен /Висок профил), MPEG4 (Едноставен профил / ASP) и други видео формати - Поддржува аудио формати како PCM, AAC / AAC + / eAAC +, MP3, AMR – NB and WB, APE, WAV Содржина на пакетот: - Redmi 5A - Адаптер за напојување - USB кабел - Гарантна картичка - Упатство за користење - SIM алатка * 24 месеци официјална гаранција ** EU + Band 20 Android 8 Google Software *** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови  5,990
  5,490 ден.

  Додади

  Xiaomi Redmi 5 2GB 16GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Модел: Redmi 5 Изработка: Метал / PVC Боja: ЦРНА, ЗЛАТНА Главни карактеристики: - 18:9 Екран со целосен дисплеј - Сооднос на екран - Метална изработка во боја - 2.5D раб на екранот - Octa-core процесор - Snapdragon 450 - 5.7″ HD+ дисплеј - HD дисплеј - 3300mAh - Долготрајна батерија - 1.25μm голем pixel - Неверојатна фотографија со слабо осветлување Процесор и меморија: - Snapdragon 450 1.8GHz max - Adreno 506 - 2GB + 16GB *Вистинската слободна меморија и капацитетот може да се разликуваат поради различни фактори. Бидејќи оперативниот систем зафаќа дел од RAM меморијата, вистинската достапна меморија е помала отколку што е наведено. Бидејќи телефонот доаѓа со претходно инсталирани апликации, вистинската големина на складирање е помала отколку што е наведено. Димензии: - Висина: 151.8mm - Ширина: 72.8 mm - Дебелина: 7.7 mm - Тежина: 157 g Дисплеј: - 18:9 Екран со целосен дисплеј - 5.7″ (диагонално) - 18:9 сооднос на екран - 1440 x 720 HD+ резолуција, 282 PPI, 1000:1 конраст сооднос - 450 јачина на светлина - 72% of NTSC спектар на боја - Ноќен дисплеј - Режим за читање - Прилагодување на температурата на бојата - Стандарден режим Батерија: - 3300mAh(typ) / 3200mAh(min) - Фиксна - 5V/2A Камера и Видео: 12MP задна камерa - 12MP, 1.25μm голем pixel - 5-елементна леќа , ƒ/2.2 отвор - Блиц - PDAF - Појачување на светлина - HDR - Панорама - Режим на забрзување - Препознавање на лик 5MP предна камера - Beautify 3.0 - Селфи со тајмер - Препознавање на лик - 1080p/720p видео, 30fps Мрежи и поврзување: - Поддржува 802.11 b/g/n протокол - Поддржува 2.4/WIFI Direct / WiFi Display - Bluetooth 4.2, Bluetooth HID - 4G dual SIM: Nano-SIM + micro-SIM или Micro-SIM + micro SD card - 2G:GSM:2/3/5/8 - 3G:WCDMA:1/2/5/8 - 4G:LET FDD:1/3/4/5/7/8/20 - 4G:LTE TDD:38/40 Навигација и позиционирање: - GPS - AGPS - GLONASS - BeiDou Сензори: - Proximity sensor - Gyroscope sensor - Accelerometer - Vibration motor - Ambient light sensor Мултимедија: - Поддржува H.265 / HEVC (главен профил), H.264 (Основно / главно / висок профил), MPEG4 (едноставен профил / ASP) и други видео формати. Поддржува аудио формати како PCM, AAC / AAC / eAAC, MP3, AMR-NB и WB, WAV Пакетот вклучува: - Redmi 5 - Адаптер за напојување - USB кабел - Гарантна картичка - Упатство за користење - SIM алатка - Ултра тенка заштитна футрола * 24 месеци официјална гаранција ** EU + Band 20 Android 8 Google Software *** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови

  7,490 ден.

  Додади

  Mi Air Purifier PRO - Прочистувач на воздух

  Од Xiaomi

  Трослоен филтер Филтерот се состои од 3 нивоа на филтрација создадени од Toray HEPA филтер и активен јаглен. Прочистува ПМ 2.5, ПМ 0.3 до 0.5, полен, прашина, честички, човечки и животински влакна. Smart уред Апликацијата Mi Home овозможува да го надгледувате квалитетот на воздух во Вашиот дом директно од телефон во секое време и да го користете Вашиот телефон како далечинско за вклучување, исклучување и префрлување на различен режим според моменталните потреби. Дополнително уредот Ви овозможува да ја измерите загаденоста, влажноста и температурата на воздухот во Вашиот дом. Уредот сам препознава кога треба да се уклучи и исклучи за да го одржува воздухот секогаш чист и свеж. Брзо прочистување Цилиндричниот филтер од 360° го прочистува воздухот поефикасно од секоја насока во споредба со конвенционалните воздушни прочистувачи. Нуди висока стапка на чист воздух од 500 m3/h (Clean Air Delivery Rate - CADR) и потребни се само 10 минути за да го циркулира прочистениот воздух во Вашата соба. Ултра-тивок и енергетски ефикасен Уредот троши од 1,5W до 35W. Споредбено троши струја колку само една LED светилка. Спецификации: - Прочистува оптимално до 60м2 - Wi-Fi модул - Сензор за квалитет на воздух SHINYEI (Japan) - Сензор за топлина и влажност на воздухот Sensirion AG (Switzerland) - Потрошувачка од 1.5W од 35W - 360 степени филтрација - Димензии: 54x24x24cm  19,990
  14,990 ден.

  Додади

  Mi Air Purifier 2S - Прочистувач на воздух

  Од Xiaomi

  Трослоен филтер Филтерот се состои од 3 нивоа на филтрација создадени од Toray HEPA филтер и активен јаглен. Прочистува ПМ 2.5, ПМ 0.3 до 0.5, полен, прашина, честички, човечки и животински влакна. Smart уред Апликацијата Mi Home овозможува да го надгледувате квалитетот на воздух во Вашиот дом директно од телефон во секое време и да го користете Вашиот телефон како далечинско за вклучување, исклучување и префрлување на различен режим според моменталните потреби. Дополнително уредот Ви овозможува да ја измерите загаденоста, влажноста и температурата на воздухот во Вашиот дом. Уредот сам препознава кога треба да се уклучи и исклучи за да го одржува воздухот секогаш чист и свеж. Брзо прочистување Цилиндричниот филтер од 360° го прочистува воздухот поефикасно од секоја насока во споредба со конвенционалните воздушни прочистувачи. Нуди висока стапка на чист воздух од 310 m3/h (Clean Air Delivery Rate - CADR) и потребни се само 10 минути за да го циркулира прочистениот воздух во Вашата соба. Ултра-тивок и енергетски ефикасен Уредот троши од 2W до 29W. Споредбено троши струја колку само една LED светилка. Спецификации: - Прочистува оптимално: 21 - 37 м2 - Номинална моќност 29W - Потрошувачка на енергија во мирување ≤ 2W - Wi-Fi модул - Сензор за квалитет на воздух - Сензор за топлина и влажност на воздухот - Потрошувачка до 2W - 360 степени филтрација - Димензии: 54x24x24cm Гаранција: 2 години  12,990
  9,990 ден.

  Додади

  Mi Purely - Сет филтри за маска за прочистување воздух

  Од Xiaomi

  Најквалитетните филтри сега достапни и за Вас! Во пакетот добивате еден голем внатрешен филтер, обложен со мек материјал кој е нежен кон Вашето лице и не ја надразнува Вашата кожа. Овој филтер и прилагодлив кон Вашето лице и секој може да го користи. Флексибилноста дозволува максимално покривање на долниот дел од лицето и спречува навлегување на нечист воздух од било која страна. Сетот вклучува и два мали заменски трослојни филтри кои максимално го прочисутваат загадениот воздух. Овие филтри се состојат од 3 нивоа на филтрација создадени од Toray EPA филтер и активен јаглен. Прочистуваат ПМ 2.5, ПМ 0.3 до 0.5, полен, прашина, честички, човечки и животински влакна. Дишете слободно, бидете здрави!

  399 ден.

  Додади

  Xiaomi Mi MIX 2S 6GB 64GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Модел: Mi MIX 2S Изработка: Ceramics Боja: ЦРНА Екран Големина: 5.99'' (81% screen-to-body сооднос) Тип: IPS LCD / 2.5D закривено предно стакло / 1500:1 контраст / Gorila Glass 4 / DCI-P3 Color gamut / HDR Резолуција: 1080 x 2160 (403 ppi) Мрежа Фрекфенции: 2G: GSM B2/3/5/8 3G: WCDMA: B1/2/3/4/5/6/8/9/19 4G: LTE: B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/25/26/27/28/29/30/34/38/39/40/41 Speed: HSPA+ / LTE Cat18 (221.0 Mbit/s, 1.2 Gbit/s) / EV-DO Rev. A (1.8 Mbit/s, 3.1 Mbit/s) Конекции: 802.11 a/b/g/n/n 5GHz/ac / Dual band / WiFi Direct / WiFi Hotspot / 2x2 MiMO / BT 5.0 / GPS / A-GPS / Galileo СИМ: Dual NANO SIM Систем OS: MIUI 9 / Android 8.1 > Android Pie 9 (MIUI 10) CPU: Qualcomm Octa-Core Snapdragon 845 MSM8998 / 4 x 2.8 GHz Kryo / 4 x 1.8 GHz Kryo GPU: Adreno 630 (710 MHz) Меморија RAM: 6 GB / LPDDR4X (DUAL CHANNEL 1866 MHz) Меморија: 64 GB / UFS 2.1 SD Card: НЕ Камера Заднa 1: 13 MP со dual-led блиц / Sony IMX386 Exmor RS сензор / 4 axis OIS / PDAF Ауто Фокус / f/1.8 / леќи од 5 елемента Задна 2: 12 MP Telephoto / Samsung S5K3M3 (ISOCELL) / f/2.4 Предна: 5 MP OmniVision OV5675 - PureCel/ f/2.0 / GROUP PHOTO / Face Recognition Батерија Тип Li-Po 3400 mAh / Qualcomm Quick Charge 3.0 брзо полнење / Qi безжично полнење 7.5W Напон 5V - 2.5A / 9V - 2A / 12V - 1.5A Останато Аудио: 192 kHz / 24 bit BT v 5.0 Формати MP3/WAV/AMR/AAC; Video:3GP,MPEG4,AVI,RMVB; Picture: JPEG/BMP/GIF; eBook: TXT, PDF, MS Office Word, PPT, Excel. Сензори Fingerprint Cards FPC1235 / Step detector / Step counter * 24 месеци официјална гаранција ** EU + Band 20 Android 8 Google Software *** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови

  34,990 ден.

  Додади

  Xiaomi Mi MIX 3 6GB 128GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Главни карактеристики: - 93.4% сооднос дисплеј – конструкција 6.39″. Голем дисплеј, речиси на целата површина - Одличен за вечерни фотографии. Стабилни и одлични ноќни фотографии - 24MP + 2MP Предна камера: Видео како во живо, замаглување на позадина - Qualcomm® Snapdragon™ - 845Surpasses лидер во перформансите - Мултифункционален лизгач, целосно нов тип на екран - 960 fps успорена снимка - 12MP + 12MP rear camera: Високо осетлива AI двојна камера - 10W безжичен полнач: Вклучен во пакувањето Технички податоци: - Qualcomm® Snapdragon™ 845 AIE процесор – лидер во категорија - Snapdragon™ 845, up to 2.8GHz - Adreno 630 GPU, up to 710MHz - 6GB + 128GB - LPDDR4x двоканална меморија и UFS 2.1 простор Дисплеј: - 6.39″ Samsung AMOLED дисплеј - 19.5:9 сооднос на екран - 6.39 inch дисплеј (дијагонално мерено) и 19.5:9 основен сооднос. - 2340 x 1080 FHD+, 403 PPI, 60000:1 (min) сооднос на контраст, NITSC 103.8% (typ) - Поддржува секогаш уклучен дисплеј - Режим за на сонце - Вечерен режим - Режим за читање - Прилагодување на температурата на сликата - Стандарден режим - 430nit (typ) јачина на светлина на екран, 600nit (HBM) - Подджува HDR дисплеј Димензии: - Висина: 157.89mm - Ширина: 74.69mm - Дебелина: 8.46mm - Тежина: 218g Полнење и батерија: - 3200mAh (typ) / 3100mAh (min) - Поддржува QC4+ жичано брзо полнење - USB Type-C двонасочен конектор за полнење - Вградена батерија - Поддржува 18W QC3.0 полнење и вклучува 10W безжичен полнач Камера: - AI двојна камера - 24MP предна камера: SONY IMX 576, 4-in-1 Super Pixel, 1.8μm големи пиксели - 2MP предна камера: OC0A10, 1.75μm големи пиксели - 12MP задна камера: SONY IMX363, 1.4μm големи пиксели, f/1.8 large aperture, двоен пиксел автофокус - 12MP задна камера: Samsung S5K3M3+, 1.0μm pixels Задна камера: - AI двојна камера - Портрет режим со замаглување на позадината - Автофокус со двоен пиксел - Стабилизатор на слика со 4 оски - Блиц со една температура на боја - Засилување при мала светлина - HDR imaging - Панорама фотографии - Препознавање на лик - Персонализиран AI Beautify - Видео на задна камера со beautify - 960 fps при снимање со успорена снимка - AI детекција на сцена (Detects 27 categories of objects, AI dynamic bokeh, AI studio lighting, AI special effects, AI super resolution) Предна камера: - Предна камера со автоматско-HDR - Предна камера со корекција на светлина - Селфи тајмер - Препознавање на лик - Магично огледало - Видео стабилизација - Видео на предна камера со Beautify (AI eye light, AI Portrait mode, AI scene detection, AI Beautify, AI real-time video background blurring, AI studio lighting, AI dynamic bokeh, AI makeup) Видео: - 4K снимање: 60fps / 30fps - 1080p снимање: 60fps / 30fps - 720p снимање: 30fps - 1080p успорена снимка снимање: 120fps / 240fps / 960fps - 720p успорена снимка снимање: 120fps / 240fps / 960fps - Мрежи и поврзувања Сим: - Поддржува користење на 2 СИМ картички од различни оператори двете картички можат да користат 4G конекција истовремено. - Двоен нано СИМ, било која картичка може да се сетира како примарна. - Подджува 4G+/4G/3G/2G - Подджува двоен СИМ VoLTE HD повици② Мрежа: - Поддржува протоколи: 802.11a/b/g/n/ac - Поддржува 2.4G Wi-Fi / 5G Wi-Fi / Wi-Fi Direct - Поддржува Wi-Fi 2×2 MIMO технологија, подджува MU-MIMO - Поддржува Wi-Fi дисплеј - Поддржува Bluetooth 5.0 - Поддржува NFC - Поддржува AAC/apt/aptX-HD аудио фрекфенции Типови на конекција: - 4G FDD-LTE TDD-LTE B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B12 /B13 / B17 / B18 / B19 / B20 / B25 / B26 / B28 / B29 / B30 / B66 B34 / B38 / B39 / B40 / B41 (2496MHz – 2690MHz) - 3G WCDMA TD-SCDMA CDMA EVDO B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B6 / B8 / B9 / B19 B34 / B39 BC0 / BC1 / BC6 / BC10 - 2G GSM CDMA 1X B2 / B3 / B5 / B8 BC0 / BC1 / BC6 / BC10 - LTE B41 4 antenna, supports 4×4 MIMO Навигација: - GPS:L1+L5 - Galileo:E1+E5a - QZSS:L1+L5 - GLONASS:L1 - Beidou:B1 Сензори: - Ultrasound distance sensor - Gyroscope - Accelerometer - Electronic compass - Ambient light sensor - Vibration motor - Fingerprint sensor Мултимедија: MP4, M4V, MKV, XVID, WAV, AAC, MP3, AMR, FLAC, APE Пакетот вклучува: - Mi MIX 3 - Заштитна маска - Понач - Xiaomi безжичен полнач - USB Type-C кабел - Type-C ковертер во аудио - Алатка за вадење СИМ - Гарантна картичка - Упатство * 24 месеци официјална гаранција ** EU + Band 20 Android 8 Google Software *** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови  36,990
  34,990 ден.

  Додади

  Xiaomi Mi 8 Lite 4GB 64GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Главни карактеристики: - 24MP селфи камера - AI детекција на портрети и сцени - 6.26“ FHD+ дисплеј - 19:9 Дисплеј на целиот екран - Црн финиш кој се прелева и наликува на огледало - 12MP + 5MP AI двојна камера - Двоен пискел автофокус, 1.4μm пиксели - Qualcomm® Snapdragon™ - 660 - 14nm octa-core процесор - AI шминка - Усовршени слики и видеа Перформанси: - Snapdragon™ 660 AIE - Мотор со вештачка интелигенција - Qualcomm® Snapdragon™ 660 AIE octa-core процесор, до 2.2 GHz - Adreno 512 GPU, up to 650 MHz” - 4GB + 64GB - LPDDR4x меморија со двоен канал и EMMC 5.1 простор * Реалниот мемориски простор и капацитет може да варират од различни фактори. Поради фактот што некој процент од RAM-от е искористен од оперативниот систем, реалниот капацитет на користење ќе биде помал од капцитетот наведен во описот. Бидеќи оперативната инсталација и преинсталираните апликации земаат дел од просторот, вистинскиот капацитет на слободниот простор ќе биде помал од наведениот. Дисплеј: - 19:9 Дисплеј на целиот екран - 6.26″” (мерен дијагонално) - 19:9 аспект сооднос - 2280 x 1080 FHD+, 403 PPI. 1500:1 контраст - Дисплеј на сончева светлина - Ноќен дисплеј - Режим за читање - Подесување на температура на боја - Стандарден режим Димензии: - Висина: 156.4mm - Ширина: 75.8mm - Дебелина: 7.5mm - Тежина: 169g Полнење и батерија: - 3350mAh (typ) / 3250mAh (min) - Подржува QC3.0 брзо полнење - Вклучува 5V2A полнач - USB Type-C излез за полнење - Вградена батерија која се полни Камера: - AI двојна камера - 24MP предна камера, Sony IMX 576, 4-in-1 Супер пиксел технологија, 1.8μm големи пиксели - 12MP задна камера, 1.4μm големи пиксели, f/1.9 голема апертура, Двоен пиксел авто-фокус - 5MP задна камера, SAMSUNG S5K5E8, 1.12μm големи пиксели Задна камера - AI двојна камера (27 категории на предмети) - Портрет режим со замаглена позадина - Блиц со еден звук - Засилување при слабо светло - HDR подесување - Панорама режим - Рафелен режим - Препознавање на лик - AI Beautify - Видео Beautify - AI студио осветлување (Подржано само преку Галерија) - AI динамичен bokeh Предна камера - AI замаглување на позадината - AI детектирање на сцена - AI Beautify 6.0 - AI детектирање на 12 категории на сцени - Авто-HDR - Оптимизација на паметно светло - Селфи одбројување - Препознавање на лик - Видео Beautify Мрежа и поврзување: - Поддржува Двојна СИМ картичка и симултана употреба на 4G ① - Поддржува Нано СИМ + Нано СИМ или Нано СИМ + microSD картички. Било која картичка може да се подеси како примарна СИМ картичка. - Двојна 4G СИМ бара подршка од локален телеком оператор и можно е да не е достапна во сите региони. - Само одредени региони и телеком оператори подржуваат VoLTE. Безжична мрежа: - 802.11a/b/g/n/ac - 2.4G WiFi / 5G WiFi / WiFi Direct - WiFi - Bluetooth 5.0 Мрежни бенда: - GSM:B2, B3, B5, B8 - WCDMA:B1, B2, B4, B5, B8 - TDD-LTE:B38, B40 - FDD-LTE:B1, B2, B3, B4, B5, B7, B8, B20, B28 Нвигација и позиционирање: - GPS - AGPS - GLONASS - Beidou Сензори: - Сензор за далечина - Жироскоп - Акцелерометар - Електронски компас - Сензор за амбиентално светло - Мотор за вибрации - Сензор за отпечаток од прст Мултимедија: - MP4, M4V, MKV, XVID, WAV, AAC, MP3, AMR, FLAC - Поддржани видео формати: H.265 /HEVC (Главен профил), H.264 (Основен/Главен/Висок профил), MPEG4 (Едноставен профил/ASP), VC-1(Едноставен/Главен/Напреден profile) - Поддржани аудио формати: PCM, AAC/AAC+/eAAC+, MP3, AMR–NB and WB, FLAC, WAV Содржина на пакетот: - Mi 8 Lite - Адаптер за струја - USB Type-C кабел - Type-C за аудио конвертор - Алатка за вметнување на СИМ - Проsирна заштитна фолија - Упатство за употреба * 24 месеци официјална гаранција ** EU + Band 20 Android 8 Google Software *** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови

  18,990 ден.

  Додади

  Xiaomi Redmi 5 Plus 3GB 32GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Модел: Redmi 5 Plus Изработка: Метал / PVC Боja: ЦРНА, ЗЛАТНА Главни карактеристики: - 18:9 Екран со целосен дисплеј - Сооднос на екран - Метална изработка во боја - 2.5D раб на екранот - Octa-core процесор - Snapdragon 625 - 5.99″ HD+ дисплеј - HD дисплеј - 4000mAh - Долготрајна батерија - 1.25μm голем pixel - Неверојатна фотографија со слабо осветлување Процесор и меморија: - Snapdragon 625 1.8GHz max - Adreno 506 - 3GB + 32GB *Вистинската слободна меморија и капацитетот може да се разликуваат поради различни фактори. Бидејќи оперативниот систем зафаќа дел од RAM меморијата, вистинската достапна меморија е помала отколку што е наведено. Бидејќи телефонот доаѓа со претходно инсталирани апликации, вистинската големина на складирање е помала отколку што е наведено. Димензии: - Висина: 158.5mm - Ширина: 74.45 mm - Дебелина: 8.05 mm - Тежина: 180 g Дисплеј: - 18:9 Екран со целосен дисплеј - 5.99″ (диагонално) - 18:9 сооднос на екран - 2160 x 1080 HD+ резолуција, 403 PPI, 1000:1 конраст сооднос - 450 јачина на светлина - 84% of NTSC спектар на боја - Режим за дневна светлина - Ноќен дисплеј - Режим за читање - Прилагодување на температурата на бојата - Стандарден режим Камера и Видео: 12MP задна камерa - 12MP, 1.25μm голем pixel - 5-елементна леќа , ƒ/2.2 отвор - Блиц - PDAF - Појачување на светлина - HDR - Панорама - Режим на забрзување - Препознавање на лик 5MP предна камера - Beautify 3.0 - Селфи со тајмер - Препознавање на лик - 1080p/720p видео, 30fps Мрежи и поврзување: - Поддржува 802.11 b/g/n протокол - Поддржува 2.4/WIFI Direct / WiFi Display - Bluetooth 4.2, Bluetooth HID - 4G dual SIM: Nano-SIM + micro-SIM или Micro-SIM + micro SD card - 2G:GSM:2/3/5/8 - 3G:WCDMA:1/2/5/8 - 4G:LET FDD:1/3/4/5/7/8/20 - 4G:LTE TDD:38/40 Навигација и позиционирање: - GPS - AGPS - GLONASS - BeiDou Сензори: - Infrared - Proximity sensor - Gyroscope sensor - Accelerometer - Hall effect sensor - Ambient light sensor Мултимедија: - MP4, M4V, MKV, XVID, WAV, AAC, MP3, AMR, APE - Поддржува H.265 / HEVC (главен профил), H.264 (Основно / главно / висок профил), MPEG4 (едноставен профил / ASP) и други видео формати. - Поддржува аудио формати како PCM, AAC / AAC / eAAC, MP3, AMR-NB и WB, WAV Пакетот вклучува: - Redmi 5 Plus - Адаптер за напојување - USB кабел - Гарантна картичка - Упатство за користење - SIM алатка - Ултра тенка заштитна футрола * 24 месеци официјална гаранција ** EU + Band 20 Android 8 Google Software *** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови

  9,490 ден.

  Додади

  Xiaomi Redmi Note 5A 2GB 16GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Главни карактеристики: - 5.5" (дијалгонално мерен) - 13MP - Брз фокус со PDA - 3080mAh - Qualcomm® Snapdragon™ 425 процесор - Quad-core процесор - Двојна СИМ + Dual Standby Подржано од VoLTE Процесор и Меморија: - 2GB + 16GB - Snapdragon 425 quad-core 1.4GHz max - Adreno 308 500MHz - Подржува простор кој се зголемува до 128GB (VFAT формат) *Реалниот мемориски простор и капацитет може да варират од различни фактори. Поради фактот што некој процент од RAM-от е искористен од оперативниот систем, реалниот капацитет на користење ќе биде помал од капцитетот наведен во описот. Бидеќи оперативната инсталација и преинсталираните апликации земаат дел од просторот, вистинскиот капацитет на слободниот простор ќе биде помал од наведениот Димензии: - Висина:153 mm - Ширина:76.2 mm - Дебелина:7.55 mm - Тежина:150 g Батерија: - 3080mAh(typ) / 3000mAh(min) - Разговори: до 35 часа - Игри: до 16 часа - Режим со навигација: до 16 часа - Читање: 20 часа - Во мирување: до 11 дена Камера и Видео: 13MP задна камера - ƒ/2.2 апертура - LED со еден блиц - Засилување при слабо светло - HDR - Панорама - Рафален режим - Препознавање на лик - Филтри во реално време 5МР предна камера - ƒ/2.0 голема апартура - Селфи одбројување - Препознавање на лик - Видео разговори во реално време преку beautify Видеа: - 1080p/720p video, 30fps - 720p video capture, 30 fps Дисплеј: - 5.5" (дијалгонално мерен) - HD дисплеј - 1281 x 720 резолуција, 296 PPI, 1000:1 контраст сооднос - 72% (typ) / 68% (min) гама на бои - Ноќен режим - Режим за читање - Подесување на боја на температура Мрежи и поврузвање: - Отвор за двојна СИМ картичка + Специјален отвор за microSD картичка - Поддржува Nano-SIM картичка и microSD expansion memory card - Bluetooth 4.2, Bluetooth HID - 801.12 b/g/n, 2.4GHz Wi-Fi - Поддржува 2.4 Wi-Fi / Wi-Fi Директ / Поддржува Wi-Fi Дисплеј 4G мрежа - Користење на двојна СИМ: - Кога истовремено се користат 2 СИМ картички, примарната СИМ картичка може да поддржува 4G повици, додека секундарната само 2G повици. - 2G:GSM 2/3/5/8, CDMA BC0 - 3G:WCDMA 1/2/5/8, 3G:TDS-CDMA 34/39 - 4G:TDD-LTE 34/38/39/40/41, 4G:FDD-LTE 1/3/5/7/8 Навигација и позиционирање: - GPS - AGPS - GLONASS - BeiDou Сензори: - Electronic compass - Hall sensor - Proximity sensor - Ambient light sensor Мултимедија: - MP4, M4V, MKV, XVID, WAV, AAC, MP3, AMR, APE - Поддржува H.265 / HEVC (Main profile), H.264 (Основен /Главен /Висок профил), MPEG4 (Едноставен профил / ASP) и други видео формати - Поддржува аудио формати како PCM, AAC / AAC + / eAAC +, MP3, AMR – NB and WB, APE, WAV Содржина на пакетот: - Redmi Note 5A - Адаптер за напојување - USB кабел - Гарантна картичка - Упатство за користење - SIM алатка * 24 месеци официјална гаранција ** EU + Band 20 Android 8 Google Software *** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови

  6,490 ден.

  Додади

  Xiaomi Mi - Bluetooth Аудио приемник

  Од Xiaomi

  Направете ги вашите слушалки безжични со еден клик на копче со уредот Mi Bluetooth Audio Receiver. Претворете го вашиот AUX приклучок во вашиот автомобил во Bluetooth приемник и пуштајте музика од вашиот мобилен безжично. Претворете ги вашите слушалки во бежични. До 4 часа работа на уред без полнење. Вклучување со пристикање на едно копче. До 10 метри оддалеченост. Можете да го претворите секој уред со AUX влез во беззжичен. – Истовремено поврзување на 2 уреди – До 4 саати континурирано користење – До 10 метри далечина – Безжичен: Bluetooth 4.2 – Тежина: 10g Пакетот вклучува: - Mi Bluetooth Аудио приемник - 3.5mm аудио кабел - Упатствои за користење Гаранција: - 6 месеци

  990 ден.

  Додади

  Xiaomi Mi - Bluetooth звучник

  Од Xiaomi

  Слушајте музика насекаде Mi Bluetooth Звучникот е направен за оние кои што ја сакаат музиката, испорачува супериорен и квалитетен звук. Компатибилен e со сите најнови мобилни паметни телефони, таблети, телевизори, лаптопи и други. Со врвен дизајн и гласен звук за ваше најголемо уживање каде и да сте. Идеален за слушање музика Mi Bluetooth Звучникот е многу лесен и тежи само 270 грама, неговата батерија трае и до 8 часа користење. Погоден за пуштање музика на патување или пак часови за танцување. Погоден за телефонски разговори Разговарајте на овој звучник, музиката се прекунува за време на повик и Ви дозволува да го завршите вашиот повик без да го држите мобилниот уред во рака. Само притиснете на копчето play за да разговарате. Модерен дизајн и изработка од метал Вистинска мајсторска изработка до најситниот детал. Совршена конструкција изгравирана со ласер. Силен звук Јачина на звук до 90 децибели. Погоден за простории до 30 квадратни метри. Два магнети 36mm NdFeB Две единици кои што произведуваат висококвалитетен звук користат NdFeB магнети со Ferrotec FRM4005 Ferrofluid систем за ладење и црна алуминиумска дупка која што дава висококвалитетен и богат звук. Квалитетот на звукот може да се осети дури и на отворено. Вграден Бас звучник на ниска фрекфенција Прилагоден за давање исклучиво квалитетен звук. Дополнителна внатрешна излоација за поквалитетен звук. Гаранција: - 6 месеци

  2,490 ден.

  Додади

  Xiaomi Mi - Bluetooth слушалки

  Од Xiaomi

  Стилски дизајн и најнова технологија Слушалките се специјално дизајнирани да се приспособат на Вашите потреби, а истовремено да бидат ултра модерни и стилски. Направени се од лесен материјал кој е нежен кон Вашата кожа и не предизвикува алергии. Со Apt-X codec технологија и ACC advanced аудио кодек ќе уживате во музиката каде и да сте. Баланс и удобност и за екстремни спортисти Модерниот и практичен дизајн на околувратникот Ви дозволува да ги користите слушалките за време на било какви активности, а дури и екстремни спортови. Лесни, нежни и елегантни, слушалките исто така имаат и магнети и се прилепуваат една кон друга кога не ги носите, со што нема да се грижите дали ќе Ви испаднат додека ги носите. Уживајте во одличен и висококвалитетен звук Почувствувајте ја автентичната музика со висококвалитетен звук. Слушалките се состојат од специјален механички склоп кој произведуваат природен звук кој може да се спореди со нивото на квалитетниот стерето звук запишан на аудио дисковите.

  3,990 ден.

  Додади

  Xiaomi Mi Comfort - Слушалки

  Од Xiaomi

  Слушалки со модерен и минималистички дизајн. Удобноста е главна карактеристика на овие слушалки, кои се наменете за оние кои долги часови поминуваат во слушање музика, без да пречат на оние околу себе. Слушалките имаат и копчиња со кои можете да се одговорите на дојдовните повици или да ги менувате песните на плејлистата која ја слушате.

  3,190 ден.

  Додади

  Xiaomi Amazfit Bip - Паметен часовник

  Од Xiaomi

  Со Amazfit Bip Трчањето се претвора во задоволство Трајност на батерија: 45 денови 丨 GPS + GLONASS Функција за двојно позиционирање 丨 Мерење на пулс 丨 32 g Заборавете на понење Дали се полни еднаш дневно? Дали се полни еднаш неделно? Не, ниту еден од овие случаи не важи. Циклусот на 1 за полнење овозможува уредот да се користи континуирано 45 дена 1. Затоа, бидете сигурни дека нема да заборавите каде сте го ставиле полначот. Ако часовникот се користи за следење на бројот на чекори и времето за спиење, батеријата може да потрае до 4 месеци 2 без какви било проблеми. Трајноста на батеријата е 45 денови во просек Идеален подарок за него или пак за неа Опремен со вграден Sony 28nm, GPS микроскоп со ниска потрошувачка на енергија и двојно позиционирање на GPS GLONASS, часовникот може брзо и прецизно да го пребарува сателитскиот сигнал. Носејќи спортски часовник со GPS, дури и без мобилен телефон, можете да направите многу работи додека вежбате, на пример, можете да ја стартувате вашата омилена маршрута или да видите дали стапката на возење велосипед може да добие Formula1. Прочитајте ги пораките без да го погледнете вашиот паметен телефон Покрај директна контрола за пораки како WhatsApp, SMS, можете да направите многу работи со часовникот, како што се отклучување на екранот на телефонот преку конекција, ако има пропуштен повик, вибрациите ќе ве потсетат. Исто така, има паметно вибрирачко будење: кога ќе седите долго, часовникот ќе ве потсети да станете и да се движите. Минимална тежина за целосна слобода Часовникот заедно со прерамката тежи само 32 грама, лесно како спортска нараквица! Носејќи го часовникот, можете да трчате и да скокате без да почувствувате никакви ограничувања. Носејќи го вашиот часовник за време на спиење или во темнина кога станувате е навистина одлично…

  5,990 ден.

  Додади
  © OutletON.com 2018 Сите права задржани. Поддржано од Itea Solutions

  ДТУ ГГ Е-СТОРЕ ДОО Скопје
  ул. Антон Попов бр.33 лок.1
  ЕДБ: МК4058016525360 ЕМБ: 7152205
  Жиро сметка бр. 300000004006621 депонент на Комерцијална Банка АД Скопје