• Држава  Македонија
 • Филтри

  ЦЕНА

  Бои

  Бои

  Бои

  Боја

  Боја

  Бои

  Боја

  Боја

  Боја

  Боја

  Боја

  Боја

  Боја

  Од Sencor

  Sencor SEG 710BP - Апарат за варење јајца

  Од Sencor

  Капацитет за 7 јајца 3 нивоа на готвење: меки, полу-варени и тврди Ергономски дизајн, лесен и едноставен за чистење Вграден електронски тајмер со звучен сигнал Заштита од прегревање Копче за уклучување/исклучување со светлосен индикатор Напон: 220-240V~50 Hz Моќност: 320-380 W Гаранција: 2 години  1,020
  899 ден.

  Додади

  Sencor SBL - Smoothie блендер

  Од Sencor

  Садот што се користи за блендирање, се користи и како шише за траспорт. Не пропушта течност Лесен за чистење: шишето, сечилото и капакот може да се перат во машина за садови Во комплетот добивате едно шише од 0.6л и едно од 0.3л кои се отпорни на удари и пластиката е не токсична (BPA Free TRITAN) Пулс опција при блендирање за поголема ефикасност Високо квалитетно не'рѓосувачко сечило со титаниумска обвивка Вграден безбедносен механизам Моќност: 300 W Напон: 220-240V, 50-60Hz  1,999
  1,760 ден.

  Додади

  Sencor SHI 131 - Керамичка преса за коса

  Од Sencor

  Турмалинска технологија комбинирана со керамиччка површина за мазна коса. Температура до 200 степени. PTC технологија за брзо загревање LED индикаторно светло Не дозволува оштетување на косата Кабелот се врти 360° за полесно користење и одбегнување на оштетување. Моќност 40 W Димензии на површината на која може да пеглате: 90 x 24 mm Димензии на пеглата: 260 x 30 x 35 mm  650
  560 ден.

  Додади

  Sencor SHD 40G - Фен

  Од Sencor

  Моќност: 1200 W 2 нивоа на дување: нежно дување со ниска температура силно дување со висока температура Тивок мотор Анти-бактериска површина Јамка за закачување Термална заштита од прегревање  720
  640 ден.

  Додади

  Sencor SSM 9300 - Тостер 3 во 1

  Од Sencor

  Тостерот 3 во 1 е повеќенаменски и може да подготви четири триаголни сендвичи, месо на скара или вафли. Се состои од 3 отстранливи плочи за печење сендвичи, печење на скара или вафли. Кaрактеристики: Автоматска контрола на температурата. Лесно се чистат површините за печење. Плочите имаат нелеплива на површини за печење. Опција за вертикално складирање. Безбедносен осигурувач. Должина на кабел - 75 см. Влезна моќност 700 W. Димензии: 230 х 230 х 95 мм. Тежина: 1,45 кг.  2,255
  1,990 ден.

  Додади

  Sencor SJE 1055SS - Соковник

  Од Sencor

  Моќност: 800 W Автоматско одделување на остатоците во сад со капацитет од 1.6 л 2 брзини (10,600 rpm / 12,600 rpm) Сад за сок со капацитет од 0.75 л Широка цевка за ставање на овошје (75 mm) Целосна заштита од прегревање и погрешна работа: - Моторот се вклучува само ако соковникот е точно склопен. - Автоматски се исклучува ако капакот се отстрани. - Автоматски се исклучува ако моторот се загрее повеќе од нормално. Соковникот располага со не-лизгачјка подлога. Должината на кабелот за струја е 1.2 m Димензии: 280 × 170 × 390 mm  3,670
  3,230 ден.

  Додади

  Sencor SJE 741 SS - Соковник

  Од Sencor

  Модерен и компактен дизајн Широка цевка за ставање овошје (65 mm) Автоматско одделување на остатоците во сад со капацитет од 1.2 л Транспарентен капак за добра видливос на целосниот процес на цедење. Моќност: 400 W Целосна заштита од прегревање и погрешна работа: - Моторот се вклучува само ако соковникот е точно склопен. - Автоматски се исклучува ако капакот се отстрани. - Автоматски се исклучува ако моторот се загрее повеќе од нормално. 2 брзини (1st speed = 11000 rpm, 2nd speed = 13000 rpm) Соковникот располага со не-лизгачјка подлога. Должината на кабелот за струја е 1,2 m Dimensions (length x width x height): 175 x 250 x 285 mm Гласност: 85 dB (A)  3,040
  2,680 ден.

  Додади

  Sencor SCJ 1051 GR - Апарат за цедење аргуми

  Од Sencor

  Апаратот е пригоден за цедење на свеж сок од портокал, лимон, цитрон, лимети итн. Апаратот доаѓа со две големини на наставки за цедење: Мала наставка (на пример за лимети) Голема наставка (на пример за портокали) Цедалката се врти во двете насоки за максимална екстракција на сокот од овошјето. Апаратот има додаток за филтрирање кој не дозволува големите парчиња и семињата да паднат во садот со исцедениот сок. Апаратот автоматски се приклучува со притискање на овошјето врз делот за цедење. Апаратот поседува со не-лизгачка подлога. Со апаратот добивате и навлака за заштита од прашина. Моќност: 40 W Должина на кабелот за струја: 90 cm Димензии: 200 x 200 x 150 mm Гласност: 75 dB  849
  649 ден.

  Додади

  Sencor SBR 1031 WH - Апарат за леб

  Од Sencor

  Апарат за печење леб со целосно автоматизирани процеси. Апаратот освен за леб може да се користи за торти, џемови, багети, крофни, итн. 12 возможни програми за печење, со специјална програма за готвење на џем и мармалад. Брза програма за печење леб (90 минути) Опција да се додаваат при печење: јаткасти плодови, семиња, суво овошје итн. Опцијата дава до знаење со звучен сигнал кога треба да се стават додатоците. 10-часовен тајмер за одложено печење. LCD дисплеј со сина светлина, на кој се прикажува времето преостанато за готвење и се користи за одбирање на опциите. Максимална тежина на лебот: 900g (може да се направи леб од 450g, 700g или 900g) 20 минутна меморија во случај да снема струја, по доаѓањето на струјата апаратот ќе продолжи со приготвување каде што застанал. Две нивоа на печење на лебот (мек/крцкав). Апаратот располага со не-лизгашка подлога. Како додатоци добивате: рецепти, сад за мерење, лажица за мерење и кука полесно вадење на лебот од садот за приготвување. Моќност: 480-580 W Должина на кабелот за струја: 1 m Димензии: 276 x 280 x 320 mm  4,999
  4,390 ден.

  Додади

  Sencor SBG 106 BK - Скара со нелеплива површина

  Од Sencor

  Идеална скара за дома или за во вашата градина и двор. Лесна и портабилна. На скарата може да готвите без да додавате масло за готвење. Скарата поседува два вида на плотна: • рамна (за зеленчук, јајца, сланина, палачинки итн.) • ребраста (за месо) Голема површина за готвење (47 x 31 см) Лесна за чистење, едноставно избришете ја со кујнска хартија или крпа. Специјален зад кој собира мрснотии (отстранувачки, со капацитет од 350 мл). Контрола на температурата(100-220°C). Функција за одржување на храната топла(60°C). Топлински изолирани рачки. Заштита од прегревање. Моќност: 2300 W Должина на кабелот за струја: 1.0 м Димензии: 654 x 344 x 83 мм  3,640
  3,190 ден.

  Додади

  Sencor SWK 1800 WH - Електричен бокал

  Од Sencor

  Капацитет на бокалот: 1,8 л Отстранлив филтер за нечистотија (лесен за миење). Простор за чување на кабелот уредно. Загревање од базата прикриена со не 'рѓосувачки челик. Капакот се отвара лесно со притискање на копче кое е дел од рачката. Целосна заштита: • Заштита од прегревање ако бокалот е уклучен без вода. • Автоматско исклучување кога бокалот ќе се тргне од базата. • Автоматско исклучување кога водата ќе зоврие. Кабелот се врти 360 степени за заштита од оштетување. Апаратот може да се користи од особи кои имаат проблеми со слухот (има индикатори на светла при самата работа) Моќност: 2000 W  1,070
  942 ден.

  Додади

  Sencor SBS 2507 - Телесна вага

  Од Sencor

  Стаклена површина за лесно чистење. Појачано стакло (6 mm) Ултра тенок дизајн (18 mm) Издржува тежина до 150 kg (сензитивност на 100 g) Автоматско уклучување при застанување на вагата. Веднаш при завршувањето на мерењето, измерената тежина останува на екранот уште 10 секунди. Голем LCD дисплеј (69 x 31 mm). Две различни мерни единици (kg/lb). Индикатор за батерија. Автоматски се исклучува кога не се користи. Батерија: 1x CR2032 литиумска батерија (вклучена) Димензии: 300 x 300 x 18 mm  1,149
  925 ден.

  Додади

  Sencor SCG 1050WH - Електрична мелница за кафе

  Од Sencor

  Овој апарат е погоден за мелење цели зрна кафе, зачини како и разни семиња. Може да сомеле до 50 грама зрна кафе од кои можете да направите дури 10 шољи вкусно кафе ! Добивате : - Сечила од нерѓосувачки челик. - Прилагодливост на нивото за мелење - Безбедносно копче кое осигурува лесно управување - Нелизгачки ногарки кои обезбедуваат сигурно и стабилно мелење Напон: 220-240 V, 50/60 Hz Моќност: 150W Бучава: 83db Должина на кабел за струја: 50 см Димензии: 104 x 104 x 182 мм Тежина: 760 гр  1,049
  899 ден.

  Додади

  Sencor SHB 4310 - Сецко

  Од Sencor

  Пригоден за сецкање овошје, зеленчук, месо и други видови на храна. - Сечило од нерѓосувачки челик - Капацитет на пластичен сад: 650ml - Гумена подлога која оневозможува лизгање и може да се користи како капак за чување на храната во фрижидер - Ергономичен дизајн - Безбедносен прекинувач - Моќност: 300W  1,650
  1,450 ден.

  Додади

  Sencor SCE 5000 BK - Кафемат

  Од Sencor

  Направете дури до 14 шолји филтрирано кафе наеднаш! - Опција за правење чај - Капацитет на сад за вода: 2.1L - Моќност: 900 W - Грејач за складирање на топлина - Кафе филтер за перење што може да се мие - Обележување на нивото на водата - Стаклена чашка за кафе - До 14 шолји кафе - Лесен за употреба - Димензии на пакувањето (во милиметри): 240 x 230 x 362 mm - Tежина: 1,80 кг  2,380
  2,100 ден.

  Додади

  Sencor SES 1710BK - Еспресо кафемат

  Од Sencor

  15 бари притисок - Индикатор за ниво на вода - Филтер од нерѓосувачко железо за 2 чаши. - Грејна плоча за топлење на садовите - Капацитет на сад за вода: 1.5 L - Систем на самозагревање - Нелизгачка подлога - Гаранција: 2 години Добивате: - Држач за филтри - Алатка за мерење - 2 Филтри  6,590
  5,799 ден.

  Додади

  Sencor SHS 7603 - Фигаро

  Од Sencor

  - 2 Нивоа на температура - Дијаметар: 19 мм - Светло за индикација - Излезна сила: 13W  930
  820 ден.

  Додади

  Sencor SHD 108VT - Фен за коса

  Од Sencor

  - Моќност: 2000W - Загарантирано помека и посјајна коса - Побрзо сушење на косата - Редукција на статичен електрицитет - Превенција од оштетување на косата - 2 Промеенливи брзини - 3 температурни подесувања - Копче за ладно дување - Со јамка за закачување Добивате: - Насочувач на воздух - Дифузер за поголем волумен(12.8 дијаметри) - Должина на кабелот: 1.7 m - Димензии без насочувачот за воздух: 215 x 89 x 278 mm - Димензии со насочувачот за воздух: 270 x 89 x 278 mm - Димензии со дифузер: 285 x 128 x 278 mm Teжина: 920 гр  1,399
  1,060 ден.

  Додади

  Sencor SVC 730 - Правосмукалка

  Од Sencor

  Eфикасен мотор од 800W Класа на потрошувачка на енергија: A Класа на чистење на тепих: C Класа на цврстина на чистење на подот: A Класа на повторна емисија на прашина: C Ниво на бучава: 76 dB Циклонски систем за совршено одвојување на прашина од воздух Телескопска цевка од не'рѓосувачки челик H.E.P.A филтер за перење кој може да се мие 5 нивоа системи за филтрирање 2 места за паркирање за подната млазница Предно тркало обложено со гума за полесно движење Должина на кабелот за напојување 5 m (ефективен радиус 6,5 m) Автоматско намотување на кабелот Сад за прашина кој може да се пере Електронско регулирање на моќност Термички осигурувач кој го штити моторот од прегревање Универзална подна млазница со продолжена четка Добивате: млазницата, четка за тапацир Волумен на садот за прашина: 1,5 л Димензии (должина × ширина × висина): 410 × 280 × 260 mm Тежина: 5,8 кг  4,799
  3,999 ден.

  Додади

  Sencor SBG 3050SS - Скара/Тостер

  Од Sencor

  Лесен и портабилен 3 опреративни позиции ( затворен, отворен на 90 сетепени и отворен на 180 степени) Не леплива површина Димензии на: 23.5 x 22.5 см Може да се готви без додавање на масло Светлосни индикатори за топлина Изолирани рачки од топлина Моќност: 1800 W Должина на кабелот за струја: 75 cm Димензии: 315 x 312 x 140 мм  3,510
  3,099 ден.

  Додади

  SENCOR SKS 4030 WH - Длабока кујнска вага

  Од Sencor

  Практичен отстранувачки сад (1000 мл.) Голем LCD дисплеј (40 x 18 мм) Weight up to 5 kg (sensitivity 1 g) Опција да се мери волумен на течност во гр. или мл. 4 вградени сензори за голема точност Опција за менување на мерни единици (g/lb:oz) Индикатор за слаба батерија Автоматско исклулување после 2 минути Батерии: 2x 1.5 V AAA Димензии: 188 x 225 x 73 мм Димензии на садот: 170 x 50 мм  1,420
  1,250 ден.

  Додади

  Sencor SBL 3272RD - Блендер

  Од Sencor

  Боја: црвена Број на брзини за лесно ракување: 2 (0/1/2/импулс) Волумен на садот: 0.8 l Инокс ножеви х2 Функција за дробење на мраз Погоден и за Smoothie Капак со отвор за дополнување Додаток за сецкање на тревки и зачини Гумени додатоци кои не се лизгаат Моќност на моторот (max): 250 W 2 години гаранција  2,930
  2,580 ден.

  Додади

  Sencor SBL 4370 - Блендер

  Од Sencor

  Боја: бело/ кафена Моќност на моторот (max): 500 W Број на брзини за лесно ракување: 2(0/1/2/импулс) Волумен на садот: 1,5 l 2 Инокс ножеви Функција за дробење на мраз Погоден и за Smoothie Капак со отвор за дополнување Гумени додатоци кои не се лизгаат Работи на напон од: 230 V, 50 Hz 2 години гаранција  3,000
  2,640 ден.

  Додади

  Sencor SBL 4371 - Блендер

  Од Sencor

  Боја: инокс Моќност на моторот (max): 600 W Број на брзини за лесно ракување: 2(0/1/2/импулс) Волумен на садот: 1.5 l 2 Инокс ножеви Функција за дробење на мраз Погоден и за Smoothie Капак со отвор за дополнување Гумени додатоци кои не се лизгаат Работи на напон од: 230 V, 50 Hz 2 години гаранција  3,400
  2,999 ден.

  Додади

  Sencor SBX 003 - Перка за месење на леб

  Од Sencor

  Перка за месење на леб Додаток за пекач SBR 1031WH 2 години гаранција  280
  250 ден.

  Додади

  Sencor SBS - Телесна вага

  Од Sencor

  Ултра тенок дизајн (20 мм) Стаклена површина за лесно чистење Заштитно стакло (6 mm) Екстремно голем LCD дисплеј (74 x 28.5 mm) BMI функција BMR функција Меморија за 12 корисници Тежина до 150 кг Опција за избор на мерни единици (kg / lb) Слаба батерија и индикатор за преоптоварување Автоматско исклучување при неактивен режим Функција за заклучување на податоци за попрецизно мерење Извор на напојување: 1x CR2032 литиумска батерија (вклучена) Мерење на телото од страна на БИА Принцип: -Масни% -Хидратација на телото% -Пресметајте го потребното количество калории по ден -Функција за автоматско вклучување (тежи веднаш кога скалата се активира) 2 години гаранција  1,190
  1,050 ден.

  Додади

  Sencor SCB 5100 WH - Сецко

  Од Sencor

  Боја: бела Моќен за сечкање на месо, овошје, зеленчук и други видови на храна Исто така погоден за подготовка на  храна за бебиња 4 титаниумски ножеви за намалена оксидација Голем стаклен сад (капацитет 1 000 ml) погоден за миење во машина за садови Едноставно вметнете ги состојките и притиснете го копчето за да започнете со сечкање Безбедносен прекинувач Моќност: 500 W Компактен и ергономски дизајн 2 години гаранција  2,040
  1,799 ден.

  Додади

  Sencor SCE 5000 WH - Kaфемат за филтер кафе

  Од Sencor

  Идеален за подготовка на 14 шолји кафе одеднаш Боја: бела Опција за подготовка на чај 2.1 литри резервоар за вода Стаклен котел (2,1 л) со практичен капак за затворање Рачка со изолација од топлина Контрола на интензитетот на аромата Лесно се чисти Должина на кабелот за напојување: 87 см Димензии (Д x Ш x В): 240 x 230 x 362 милиметри Тежина: 1,8 кг Опција за користење филтри за хартија за еднократна употреба (големина 4) Заклучен вентил за затворање со капаче кое веднаш го запира пијалакот од капење кога се отстранува котелот Anti-slip ногарки Заштита од прегревање Приклучна сила: 900 W 2 години гаранција  2,380
  2,100 ден.

  Додади

  Sencor SCG 5050 BK - Мелница за кафе

  Од Sencor

  17 поставки за мелење Регулатор на количина со кој може да спремите од 2 до 12 чаши кафе Транспарентен сад кој може да содржи до 180 грама кафе Прекинувач за вклучување / исклучување за работа Влезна моќност: 110 W Напон и фреквенција: 220-240 V, 50/60 Hz Димензии (ширина x длабочина x висина): 23 x 10,5 x 17 cm Брзо и прецизно мелење Тежина: 1,5 кг Боја: црна 2 години гаранција  3,130
  2,750 ден.

  Додади

  Sencor SCP 1503 WH - Електрично решо

  Од Sencor

  Боја: бела 1 грејна плоча ( диаметар 18цм) Индикаторно светло Термостат Моќност 1500 W Заштита од прегревање Антилизгачки ногарки 2 години гаранција  1,470
  1,290 ден.

  Додади
  © OutletON.com 2018 Сите права задржани. Поддржано од Itea Solutions

  ДТУ ГГ Е-СТОРЕ ДОО Скопје
  ул. Антон Попов бр.33 лок.1
  ЕДБ: МК4058016525360 ЕМБ: 7152205
  Жиро сметка бр. 300000004006621 депонент на Комерцијална Банка АД Скопје