• Држава  Македонија
  • Филтри

    ЦЕНА

    Избери величина:

    Избери величина:

    Избери боја:

    Избери боја:

    Избери величина:

    Избери боја:

    Избери број на обувки:

    Избери величина:

    Од Outleton Sport

    Galaxy - Спортски хеланки

    Од Outleton Sport

    Материјал: 80% Вискоза + 20% Еластин Боја: Микс Приближете и се на Вселената со овие необични хеланки со принт на ѕвездени системи. Меѓуѕвездената прашина ги краси овие меки хеланки, давајќи им интересен експлозивен шарм. Искомбинирајте ги со црна, сива или розева маичка и спремете се за вежбање. Хеланките се состојат од 80% вискоза, што значи дека вискозна органска течност се користи за да се направи мек материјал, кој дозволува на кожата да дише и овозможува хеланките да бидат пријатни за телото. Текстурата на вискозата е слична како памук и доловува свилен изглед.    699
    249 ден.

    Додади

    Inked Print Grey - Спортски хеланки и маица

    Од Outleton Sport

    Материјал: 82% полиамид + 18% ликра Боја: Сива Драги дами, време е да ја надополните Вашата спортска колекција. Совршена комбинација за во теретана, прошетка низ парк како и за викенд дружба со пријателите. Изгледајте супер спортски во секое време. Материјалот на хеланките и маицата се состои од 82% полиамид, што Ви овозможува поудобно чуство при носење на самата комбинација. Полиамидот се состои од помеки и пофлексибилни влакна, кои овозможуваат поголема растегливост на материјалот. Спортската маица има вградено потпунки за гради кои овозможуваат удобност при физичка активност. Дополнително, горниот дел на хеланките се состои од специјално наменет внатрешен џеб за чување на клучеви или картичка.    1,699
    599 ден.

    Додади

    Inked Print Blue - Спортски хеланки и маица

    Од Outleton Sport

    Материјал: 82% полиамид + 18% ликра Боја: Сина Драги дами, време е да ја надополните Вашата спортска колекција. Совршена комбинација за во теретана, прошетка низ парк како и за викенд дружба со пријателите. Изгледајте супер спортски во секое време. Материјалот на хеланките и маицата се состои од 82% полиамид, што Ви овозможува поудобно чуство при носење на самата комбинација. Полиамидот се состои од помеки и пофлексибилни влакна, кои овозможуваат поголема растегливост на материјалот. Спортската маица има вградено потпунки за гради кои овозможуваат удобност при физичка активност. Дополнително, горниот дел на хеланките се состои од специјално наменет внатрешен џеб за чување на клучеви или картичка.    1,699
    599 ден.

    Додади

    Inked Print Purple - Спортски хеланки и маица

    Од Outleton Sport

    Материјал: 82% полиамид + 18% ликра Боја: Виолетова Драги дами, време е да ја надополните Вашата спортска колекција. Совршена комбинација за во теретана, прошетка низ парк како и за викенд дружба со пријателите. Изгледајте супер спортски во секое време. Материјалот на хеланките и маицата се состои од 82% полиамид, што Ви овозможува поудобно чуство при носење на самата комбинација. Полиамидот се состои од помеки и пофлексибилни влакна, кои овозможуваат поголема растегливост на материјалот. Спортската маица има вградено потпунки за гради кои овозможуваат удобност при физичка активност. Дополнително, горниот дел на хеланките се состои од специјално наменет внатрешен џеб за чување на клучеви или картичка.    1,699
    599 ден.

    Додади

    Colorful Illusion - Спортски хеланки и маица

    Од Outleton Sport

    Материјал: 80% вискоза + 20% Еластин Боја: Микс Бууум! Овие живи хеланки носат супер енергија која се пренесува! Експолозивните бои формираат оптичка илузија која привлекува сечие внимание. Совршената комбинација од вискоза и еластин прави да чувствувате удобно, без ограничување во движењето. Хеланките се состојат од 80% вискоза, што значи дека вискозна органска течност се користи за да се направи мек материјал, кој дозволува на кожата да дише и овозможува хеланките да бидат пријатни за телото. Текстурата на вискозата е слична како памук и доловува свилен изглед.    1,199
    399 ден.

    Додади

    Sport Dry - Спортска маица Grey

    Од Outleton Sport

    Материјал: 100% полиестер Боја: Сива Маичката за вежбање Sport Dry е изработена од материјал кој ја поместува потта од телото до површината на ткаенината, каде што испарува. Удобна и лесна за одржување со супер детал на задната страна. Едноставно мора да ја имате!    549
    199 ден.

    Додади

    Sport Dry - Спортска маица Green

    Од Outleton Sport

    Материјал: 100% полиестер Боја: Зелена Маичката за вежбање Sport Dry е изработена од материјал кој ја поместува потта од телото до површината на ткаенината, каде што испарува. Удобна и лесна за одржување со супер детал на задната страна. Едноставно мора да ја имате!    549
    199 ден.

    Додади

    Sport Dry - Спортска маица Purple

    Од Outleton Sport

    Материјал: 100% полиестер Боја: Виолетова Маичката за вежбање Sport Dry е изработена од материјал кој ја поместува потта од телото до површината на ткаенината, каде што испарува. Удобна и лесна за одржување со супер детал на задната страна. Едноставно мора да ја имате!    549
    199 ден.

    Додади

    Sport Dry - Спортскa маица Turquoise

    Од Outleton Sport

    Материјал: 100% полиестер Боја: Тиркизна Маичката за вежбање Sport Dry е изработена од материјал кој ја поместува потта од телото до површината на ткаенината, каде што испарува. Удобна и лесна за одржување со супер детал на задната страна. Едноставно мора да ја имате!    549
    199 ден.

    Додади

    Activewear Pink - Спортска маица

    Од Outleton Sport

    Материјал: 100% полиестер Боја: Розева / Сива Универзална големина (S/M/L) Со Activewear маичките ќе изгледате совршено во секое време. Спортска комбинација за во теретана, за прошетка во парк, па дури и за пикник со друштвото. Искомбинирајте ги со хеланките од истата колекција и бидете спремни за активностите кои Ве очекуваат.    499
    199 ден.

    Додади

    Activewear Blue - Спортска маица

    Од Outleton Sport

    Материјал: 100% полиестер Боја: Сина / Сива Универзална големина (S/M/L) Со Activewear маичките ќе изгледате совршено во секое време. Спортска комбинација за во теретана, за прошетка во парк, па дури и за пикник со друштвото. Искомбинирајте ги со хеланките од истата колекција и бидете спремни за активностите кои Ве очекуваат.    499
    199 ден.

    Додади

    Activewear Black - Спортска маица

    Од Outleton Sport

    Материјал: 100% полиестер Боја: Црна / Сива Универзална големина (S/M/L) Со Activewear маичките ќе изгледате совршено во секое време. Спортска комбинација за во теретана, за прошетка во парк, па дури и за пикник со друштвото. Искомбинирајте ги со хеланките од истата колекција и бидете спремни за активностите кои Ве очекуваат.    499
    199 ден.

    Додади

    Activewear Pink - Спортски хеланки

    Од Outleton Sport

    Материјал: 100% полиестер Боја: Сива / Розева Универзална големина (S/M/L) Овие елегантни хеланки се парче облека што квалификуван “fashionista” треба да го има! Не заборавајте спортски патичиња, симпатични очила за сонце или лента за на глава за да го завршите Вашиот изглед. Тоа е сè што ви треба да изгледате спортски, но истовремено и забавно.    599
    199 ден.

    Додади

    Activewear Blue - Спортски хеланки

    Од Outleton Sport

    Материјал: 100% полиестер Боја: Сина / Сива Универзална големина (S/M/L) Овие елегантни хеланки се парче облека што квалификуван “fashionista” треба да го има! Не заборавајте спортски патичиња, симпатични очила за сонце или лента за на глава за да го завршите Вашиот изглед. Тоа е сè што ви треба да изгледате спортски, но истовремено и забавно.    599
    199 ден.

    Додади

    Activewear Blue - Спортски дуксер

    Од Outleton Sport

    Материјал: 50% памук, 50% полиестер Универзална големина (S/M/L) Боја: Сина / Сива Activewear дуксерот со контрасни рабови, изработен од памук и полиестер ќе Ви овозможи да се чувствувате повеќе од удобно. Совршен за комбинација со хеланки и маичка од истата колекција.    799
    299 ден.

    Додади

    Activewear Pink - Спортски дуксер

    Од Outleton Sport

    Материјал: 50% памук, 50% полиестер Универзална големина (S/M/L) Боја: Розева / Сива Activewear дуксерот со контрасни рабови, изработен од памук и полиестер ќе Ви овозможи да се чувствувате повеќе од удобно. Совршен за комбинација со хеланки и маичка од истата колекција.    799
    299 ден.

    Додади

    Activewear Black - Спортски дуксер

    Од Outleton Sport

    Материјал: 50% памук, 50% полиестер Универзална големина (S/M/L) Боја: Црна / Сива Activewear дуксерот со контрасни рабови, изработен од памук и полиестер ќе Ви овозможи да се чувствувате повеќе од удобно. Совршен за комбинација со хеланки и маичка од истата колекција.    799
    299 ден.

    Додади

    Pulse - Патики

    Од Outleton Sport

    Pulse патиките се изработени од материјал кој и дозволува на кожата да "дише" и ја абсорбира потта од стапалата во летно време. Составени од флексибилен гумен ѓон и природен материјал кој го спречува лизгањето. Патиките се лесни, погодни за трчање и други спортски активности.    999
    249 ден.

    Додади

    Pure Boost - Патики

    Од Outleton Sport

    Материјалот на Pure Boost Shoes ќе Ви обезбеди удобност и енергија во секој следен чекор. Горниот дел на патиките е еластичен и одговара на сите типови на стапала. Дизајните совршено одговараат на Вашата следна спортска или секојдневна комбинација.    899
    249 ден.

    Додади

    Supernova - Патики

    Од Outleton Sport

    Овие женски обувки нудат удобност и флексибилност за пешачење на долго растојание. Совршена опција за во парк, теретана или прошетка со пријателите. Еднобојниот дизајн Ви нуди можност да ги комбинирате со различни парчиња на облека.    699
    199 ден.

    Додади
    © OutletON.com 2018 Сите права задржани. Поддржано од Itea Solutions

    ДТУ ГГ Е-СТОРЕ ДОО Скопје
    ул. Антон Попов бр.33 лок.1
    ЕДБ: МК4058016525360 ЕМБ: 7152205
    Жиро сметка бр. 300000004006621 депонент на Комерцијална Банка АД Скопје