• Држава Македонија
  • Филтри

    ЦЕНА

    Со попуст

    Боја:

    Боја:

    Боја:

    Одберете боја

    За

    Боја:

    Боја

    Бои

    Боја:

    Бои

    Од NewTech

    Станица за полнење телефон - Android (MicroUSB)

    Од NewTech

    Истакнатата минималистичка форма го истакнува совршениот дизајн на вашиот смартфон, таблет компјутер или паметен часовник и нуди целосна пристапност. Станицата со нејзиниот стилски дизајн го комплетира изгледот на вашиот телефон и истовремено на вашиот дом или канцеларија.- Материјал: гума/силикон и пластика- Лесна употреба: приклучете го кабелот на станицата во компјутер или штекер и поставете го телефонот.- Димензии: 75*55*38 мм- Излез: 5V 1A- Наменет за Android телефони    399
    299 ден.

    Додади

    Воздушен компресор DC12V

    Од NewTech

    Воздушниот компресор е совршен за автомобилски гуми, играчки, тооки, душеци и многу други реквизити. Лесен за употреба: само приклучете го во просторот за запалка во колата за да добие напојување, така апаратот е активен и може да го користите за надувување. На воздушниот компресор има барометар и може да го проверувате и притисокот за прецизно да биде употребен. Просечно на компресорот му требаат 2-3 минути да наполни една автомобилска гума со воздух. Напојување: 12V / 15А Мокност: 300 PSI (20.7 BAR)Димензии на пакетот: 12*13 смВо паќетот добивате:1 х компресор 3 х додатоци за надувување различни отвори    999
    899 ден.

    Додади

    Преносна батерија - 10400 mAh

    Од NewTech

    Преносна батерија со можен излезен USB порт и премиум Li-ion батерии, поставени во алуминиумска обвививка. Голема преносна батерија со капацитет од 10400 mAh. Со овој капацитет може да го полните Вашиот смартфон, таблет или дигитална камера. Поддржува и до 2 целосни полнења на вашиот телефон (зависи од моделот на телефон) Преносната батерија автоматски се приспособува на излезната моќност според поврзаната направа. Максимален излез на полнење:Полни до 5V/2.1А и може да полни до два уреди во исто време. Димензии: 9.05 x 7.7 x 2.16 смВо пакетот добивате:1 х преносна батерија1 х USB android кабел (ако сакате да го полните вашата Apple направа, искористете го оригиналниот кабел од неа)

    599 ден.

    Додади

    Преносна батерија - 16000 mAh

    Од NewTech

    Преносна батерија со два излезни USB порти и премиум Li-ion батери, поставени во алуминиумски дизајнирана обвивка. Супер голема батерија со 16000 mAh капацитет:Со овој капацитет може да го полните вашиот смартфон, таблет или дигитална камера. Поддржува и до 3 целосни полнења на вашиот телефон (зависи од типот на телфон)Компатибилен е и со други направи: Преносната батерија автоматски се приспособува на излезната моќност според поврзаната направа. Компатибилен е со сите видови телефон и многу дигитални камери и играчки конзоли. Максимален излез на полнење:Полни до 5V/2.1А и може да полни до две направи во исто време. Димензии: 14.5 x 6.4 x 2.2 смВо пакетот добивате:1 х преносна батерија1 х USB android кабел (ако сакате да го полните вашата Apple направа, искористете го оригиналниот кабел од неа)    999
    799 ден.

    Додади

    Соларно светло со сензор

    Од NewTech

    Солано светло со сензор! Карактеристики: - Силно светло што ќе Ви навечер го осветли посакуваното место, а се исклучува автоматски по 15 секунди ако нема никакво движење пред сензорот. - Опција кога некој е во близина да светне со ниска светлина а ако се доближи поблиску до сензорот да се зголеми светлината.- Панелот има 20 LED светилки.- Сензорот детектира на 180 степени Технички спецификации:- Соларен панел: Polysilicon 12.6, 2.1W- Батерија: 3.7V 2200 mAh- LED Светла: 20 LED, 440 lumens- Време на полнење: се полни 5-8 часа- Време на светење: Кога е целосно полн свети и до 2 вечери- Опсег на сензорот: 8-10 метри- Водоотпорност: IP65- Големина: 22*13.2*8.5 см- Големина на пакетот: 45*42*36 см    1,399
    1,199 ден.

    Додади

    Систем со сензори за паркинг

    Од NewTech

    Паркинг систем со 4 сензори - превенција против оштетувања на автомобилот и ја зголемува безбедноста на патниците.Паркинг сензорот со новиот и напреден процесор овозможува детектирање на препреки од 0 до 2 метри оддалеченост. Сензорот може да го гледате на дисплејот кој го добивате (LED - покажува бројки и светла) или може да се поврзи со LCD дисплеј. Работи на ладно време односно до - 30 степени како и на топло време системот е отпорен до плус 80 целзиусови степени. Спецификации:Материјал: ПластикаВолтажа: 12V DCУлтрасонична фреквренција: 40 KHzГолемина на LED Дисплејот: 9 х 1.5 смГолемина на контролната кутија: 9 х 6 х 2.2 смГаранција:- 3 месеци    899
    799 ден.

    Додади

    Магнетен кабел за полнење на телефон

    Од NewTech

    Магнетениот кабел е направен од најлон и текстил што го заштитува кабелот од прекршување или други видови оштетувања. Кабелот се состои од два дела магнетен дел, кој се става во телефонот и кабел кој се поврзува со адаптер за полнење или во компјутер. Магнетниот дел се става во отворот на телефонот каде што го полните и има улога да го заштити телефонот од навлегување на прашина или вода и исто така го продолжува животниот век на кабелот но и на телефонот со тоа што не доаѓа до оштетување на матичната плоча од насилно вадење на кабелот при полнење. Кабелот е позлатен за ултра брз пренос на струја. Погоден е и за во темна атмосфера каде што веднаш со доближување на кабелот до телефонот автоматски магнетот се привлекува и се поврзува со телефонот.Моќност: 2.4 АДолжина: 1 метар    899
    599 ден.

    Додади

    Станица за полнење телефон - iPhone (Lightning Connector)

    Од NewTech

    Истакнатата минималистичка форма го истакнува совршениот дизајн на вашиот смартфон, таблет компјутер или паметен часовник и нуди целосна пристапност. Станицата со нејзиниот стилски дизајн го комплетира изгледот на вашиот телефон и истовремено на вашиот дом или канцеларија.- Материјал: гума/силикон и пластика- Лесна употреба: приклучете го кабелот на станицата во компјутер или штекер и поставете го телефонот.- Димензии: 75*55*38 мм- Излез: 5V 1A- Наменет за iOS (Apple)телефони    399
    299 ден.

    Додади

    Stone - Преносна батерија 10400mAh

    Од NewTech

    Преносна батерија со два излезни USB порти и премиум Li-ion батерии и иновативен модерен дизајн со изглед на камен.Голема батерија со 10400 mAh капацитет:Со овој капацитет може да го полните вашиот смартфон, таблет или дигитална камера. Поддржува и до 2 целосни полнења на вашиот телефон (зависи од типот на телфон).Компатибилен е и со други направи: Преносната батерија автоматски се приспособува на излезната моќност според поврзаниот уред. Компатибилен е со сите видови телефон и многу дигитални камери и играчки конзоли. Максимален излез на полнење:Полни до 5V/2.1А и може да полни до две направи во исто време. Во пакетот добивате:1 х преносна батерија1 х USB android кабел (ако сакате да ја полните вашата Apple направа, искористете го оригиналниот кабел од неа)    999
    699 ден.

    Додади

    NewTech AK102S - Bluetooth звучник

    Од NewTech

    Кратки карактеристики:- Поврзување: Безжично и жично- Интерфејс: Bluetooth v 4.2- Јачина: 5 W- Далечина на сигнал: до 10 m- Време на слушање: 5 часа- Време на полнење: 2 часа- Батерија: 800 mAh- Поддржува: A2DP, ACRCP- Може да се користи со мемориска картичка (не е вклучена во пакетот)Димензии: 10 х 10 х 11 cmПакетот содржи:1 х Bluetooth звучник1 х USB кабел за полнење1 х Аудио кабелЗвучникот има специјален простор каде што може да го поставите вашиот телефон.    1,200
    899 ден.

    Додади

    NewTech - Мини LED звучник

    Од NewTech

    Малечок, но гласен звучник кој може да го користите во секоја прилика!Со овој звучник можете да слушате музика во друштво или радио или пак да држите аудио конференција. Она што дополнително го прави овој мини Bluetooth звучник посебен се вградените лед светла кои светат во различни бои, па освен супер музика, добивате и фантастична атмосфера за секое време!Кратки карактеристики:- Поврзување: Bluetooth v 3.0- Јачина: 3 W- Далечина на сигнал: до 10 m- Време на слушање: 5 часа- Време на полнење: 2 часа- Батерија: 520 mAh- Модови: Радио, Блутут, USB- Поддржува micro SD мемориска картица (не е вклучена во пакетот)- Појачан бас (Expanded BXS)- LED осветлување- Buddy-jack дизајн: можност да поврзете повеќе Мини LED звучници еден со другДимензии: 65 x 65 mmПакетот содржи:1 х Мини LED звучник1 х USB кабел за полнење    600
    369 ден.

    Додади

    NewTech Music - Мини bluetooth звучник

    Од NewTech

    Малечок, но гласен звучник кој може да го користите во секоја прилика!Со овој звучник можете да слушате музика во друштво или радио или пак да држите аудио конференција. Она што дополнително го прави овој мини Bluetooth звучник посебен се вградените лед светла кои светат во различни бои, па освен супер музика, добивате и фантастична атмосфера за секое време!Кратки карактеристики:- Поврзување: Bluetooth v 3.0- Јачина: 3 W- Далечина на сигнал: до 10 m- Време на слушање: 5 часа- Време на полнење: 2 часа- Батерија: 520 mAh- Поддржува micro SD мемориска картица (не е вклучена во пакетот)- Buddy-jack дизајн: можност да поврзете повеќе Мини LED звучници еден со другДимензии: 63 x 63 mmПакетот содржи:1 х Мини bluetooth звучник1 х USB кабел за полнење

    600 ден.

    Додади

    Charge2 Plus - Bluetooth звучник 2 во 1

    Од NewTech

    Безжичен Bluetooth звучник 2 во 1, кој можете да го користите за слушање музика, гледање филм на Вашиот телефон, како додатен звучен ефект или да го користите како полнач. Звучникот е водоотпорен на дожд и прскање, и затоа можете да го понесете со себе каде и да сте.Кратки карактеристики:- Поврзување: Bluetooth v 3.0- Јачина: 15 W- Време на слушање: до 12 часа- Време на полнење: 4 часа- Батерија: 6000 mAh (големиот капацитет на батерија Ви овозможува овој звучник да го користите и како преносна батерија за да го полните вашиот телефон)- Фреквентен опсег: 75Hz - 20kHz- Поддржува: A2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6, HSP V1.2- Може да се користи со мемориска картичка (не е вклучена во пакетот)- Вграден микрофон- Social mode: Можност да се поврзат повеќе смартуреди во исто времеДимензии: 190 x 80 x 80 mmПакетот содржи:1 х Bluetooth звучник1 х USB кабел за полнење1 х упатство    1,200
    899 ден.

    Додади

    Advanced FHD - Камера за во автомобил

    Од NewTech

    Advanced Car камерата Ви дозволува несаканите возни ситуации да бидат снимени од перспективата на возачот. Осигурајте се себеси и својот автомобил од било која несакана ситуација!Камерата се монтира на предното стакло со вакумски држач, а работи со приклучок во местото за запалка, камерата има вградена камера која и дозволува да работи неколку минути во случај на губење контакт. Може да се постави на предното или на задното стакло по желба на корисникот. Кратки карактеристики:- Сензор: HD CMOS sensor- LCD дисплеј: во боја, 2.6 инчи- Леќа: фиксирани леќи 100 степени- Ноќно снимање: инфраред ноќно светло- Слика: JPG формат, Full HD 1080- Аудио: Вграден микрофон и звучник- Меморија: нема вградена меморија, користи Micro SD картичка до 32 GB Пакетот содржи:- Advanced FHD камера- Кабел за полнење за во автомобил- USB кабел- Вакумски држач- УпатствоГаранција:- 3 месеци    1,400
    1,199 ден.

    Додади

    NewTech - Камера за во автомобил 2 во 1

    Од NewTech

    Камера за во автомобил 2 во 1 која Ви дозволува несаканите возни ситуации да бидат снимени од перспективата на возачот, а истовремено има улога на ретровизор. Осигурајте се себеси и својот автомобил од било која несакана ситуација!Камерата се монтира на предното стакло врз веќе поставениот ретровизор со помош на цврсти гумени затегачи. Лесно се поставува на секаков ретровизор. Работи на батерија и можете да ја полните во Вашиот автомобил. Кратки карактеристики:- Сензор: HD CMOS sensor- Резолуција: 1920*720P - LCD дисплеј: 2.8 инчи- Слика: JPG формат- Видео: MOV, PAL/NTSC, H.264, фреквенција: 50/60 hz, - Аудио: Вграден микрофон- Меморија: нема вградена меморија, користи Micro SD картичка до 32 GB- Батерија: 450 mAh Li-ion- Мени на повеќе јазициДимензии: 30 х 8 cm Пакетот содржи:- Камера за во автомобил 2 во 1- Кабел за полнење за во автомобил- 2 цврсти гумени затегачи- УпатствоГаранција:- 3 месеци    1,300
    999 ден.

    Додади

    NewTech X6 - Паметен часовник

    Од NewTech

    Кратки спецификации:- Резолуција: 240*240- Материјал на куќиште: Легура- Материјал на ремче: Силикон- LCD дисплеј: 1.54 инчи, 2.5D ARC TP- Процесор: CPU MTK6261D- Рам меморија: 124MB+64MB- Камера: 0.3MP- Bluetooth - Поддржува Micro SD мемориска картичка и SIM картичка- Батерија: 450mAhФункции:Синхронизација на телефонски именик, SMS, QQ, WeChat, Twitter, Facebook итн.Можност за појдовни и дојдовни повици, примање нотификации од социјални мрежи, е-маил, календар, интегриран звучник со микрофон, вибрации, педометар, калкулатор на калории, функција „најди го телефонот“ и др.Пакетот содржи:- NewTech X6 паметен часовник- USB кабел- УпатствоГаранција- 3 месеци    1,899
    1,299 ден.

    Додади

    NewTech X7 - Паметен часовник

    Од NewTech

    Кратки спецификации:- Резолуција: 240*240- Материјал на куќиште: Легура- Материјал на ремче: Легура- Прилагодливо копче за закопчување- LCD дисплеј: 1.52 инчи, 2.5D ARC TP- Процесор: CPU MTK6261 533MHz- Рам меморија: 32MB- Камера: 0.3MP- Bluetooth 3.0- Време на активно работење: 3 часа- Време на пауза: 180 часа- Поддржува Micro SD мемориска картичка и SIM картичка до 8 GB- Батерија: 350mAh- Димензии на дисплеј: 43.5 х 40 х 11 mmФункции:Можност за појдовни и дојдовни повици, примање нотификации од социјални мрежи, е-маил, календар, интегриран звучник со микрофон, вибрации, педометар, калкулатор на калории, функција „најди го телефонот“ и др.Пакетот содржи:- NewTech X7 паметен часовник- USB кабел- УпатствоГаранција- 3 месеци    1,899
    1,299 ден.

    Додади

    NewTech WM-CLS608 - Интелигентна брава за паркирање

    Од NewTech

    Автоматизација која ги штити приватните паркинг местаСпецификации:- Големина: 460 х 495 х 390 mm- До висина: 390 mm- Висина надолу: 60 mm- Пластична облога отпорна на удари- Водоотпорна- 2 далечински управувачи- Растојание на опфат на сигнал: до 50 m- Време на движење до крајна позиција: 5-6 секунди- Тежина: 8.2 кг

    15,500 ден.

    Додади

    NewTech - Spy камера Пенкало

    Од NewTech

    HD Камера: 1920 x 1080PВидео резолуција: 1920 x 1080PВидео формат: H.264 MOVМикрофон: вграден (Синхронизирано снимање на аудио и видео сигнали)УСБ слотМесто за SD картичка од 32ГБВисоко квалитетно аудио рекордирањеМоже да се користи како обично пенкало

    3,900 ден.

    Додади

    NewTech - Spy камера Ламба

    Од NewTech

    Резолуција: 1080P/720P/480P по изборВидео формат: ASFFrame: 30fpsАгол на гледање 90°Растојание при снимање со откривање на движење: оддалеченост од 6м од праволиниска линијаМинимално осветлување: 1LUXDC влез: 5V 1AКонтинуирано време на снимање: над 24 часаКомпресиран формат: H.264Опсег на снимање на звукот: 5m2Температура на чување: -20-80℃Работна температура: -10-60℃Работна влажност: 15-85%RHВид на мемориска картичка: TF cardМаксимален капацитет на мемориска картичка: 64GB (не e вклучена)Софтвер за прегледување: VLCPlayer / SMPlayerКомпјутерски оперативен систем: Windows/Mac OS X; Мобилен оперативен систем: Android / iOSВеб пребарувачи: IE7 и погоре, Chrome, Firefox, Safari итн.

    5,950 ден.

    Додади

    NewTech AI-TC012 - Spy камера Ѕиден часовник

    Од NewTech

    Стилски ѕиден часовник и spy камера во едно. Обезбедете го Вашиот дом со овој ѕиден часовник кој имa и IR Nght Vision и бидете опуштени кога не сте дома.

    7,800 ден.

    Додади

    NewTech SG35 - Spy камера Очила за сонце

    Од NewTech

    Уред за слики:1/8” DSP Color CDC sensorРезолуција: 420 TVLМин. илуминација: 1 Lux / F 2.0Пинхол леќа: 3.7 ммНапојување: DC 3-5V

    7,500 ден.

    Додади

    NewTech 160A - Spy камера Дигитален часовник

    Од NewTech

    Овој целосно функционален дигитален часовник е всушност и WiFi-камера со можност за пренос на HD 1080p видео директно на било кој паметен уред. Функцијата за детекција на движење му овозможува на вашиот телефон да прима известувања кога непријателските посетители или криминалците се во акција!- Компатибилен со iPhone, iPad, Android телефон и сл. - Видео резолуција: 1920 x 1080P HD- Видео формат: AVI- Камера: 5MP CMOS сензор- Резолуција на фотографии: 4032 x 3024- Ноќна визија: со IR камера, може да снимате во текот на ноќта- Мемориска картичка: Поддржува максимум 128GB Micro SD картичка (не е вклучена)- Микрофон: вграден- Капацитет на батеријата: вградена литиумска батерија од 2400mAh- Работно време: 24 часа- Време на полнење: 4 часа- Режим за откривање на движење во режим на подготвеност: 5 денаШифра: 50071    6,999
    5,999 ден.

    Додади

    NewTech AI-TC010 - Spy камера Дигитален часовник

    Од NewTech

    Овој целосно функционален дигитален часовник е всушност и WiFi-камера со можност за пренос на HD 1080p видео директно на било кој паметен уред. Функцијата за детекција на движење му овозможува на вашиот телефон да прима известувања кога непријателските посетители или криминалците се во акција!- Резолуција на видео: 1920 * 1080- Видео формат: AVI / ASF- Резолуција на фотографии: 1920 * 1080- Меморија до: 64GB, (кога нема повеќе простор за зачувување, се бришат најстарите записи и продолжува со снимање)- Камера: агол 78 степени- Напон: DC 5V / 1-2A- Поддршка за Wi-Fi режим: 802.11bgn 2.4GHz- Време на полнење: 5ч (кога е исклучена)- Систем за поддршка: iOS, Android, Windows PC- Мемориска картичка: Поддржува максимум 128GB Micro SD картичка (не е вклучена)- Сензор на топлина: до 10m- Опсег на прием на Wi-Fi: 15-20mШифра: 500518    6,999
    5,999 ден.

    Додади

    NewTech AI-TC099 - Spy камера Дигитален часовник

    Од NewTech

    Овој целосно функционален дигитален часовник е всушност и WiFi-камера со можност за пренос на HD 1080p видео директно на било кој паметен уред. Функцијата за детекција на движење му овозможува на вашиот телефон да прима известувања кога непријателските посетители или криминалците се во акција!Овој часовник може да свети во 7 различни бои и да се користи како ноќна светлка. Функцијата за прикажување на времето може да се отвори во преку смарт апликација, а исто така може да се исклучи преку смарт апликацијата- Резолуција: 1080P / 720P / 640P / 320P- Видео формат: ASF- Број на рамка: 25fps- Визуелен агол: 120 степени- Мемориска картичка: Поддржува максимум 128GB Micro SD картичка (не е вклучена)- Капацитет на батеријата: 4500MA- Ноќна визија и детекција на движење- 2 насоки за разговор- Поддршка: IOS / Android / PCШифра: 500519    6,999
    5,999 ден.

    Додади

    NewTech - Бебе монитор со камера

    Од NewTech

    Со овој бебе монитор можете во секое време да го проверите Вашето малечко, како и да му зборувате доколку не сте во непосредна близина. - Приемна фреквенција: 2.4GHz- Средна фреквенција: 480Mhz- Стабилизација на фреквенција: +/- 100Khz- Режим на демодулација: FM- Антена: 50ohm SMA- Чувствителност на гласовен сензор: <-85dBm- Извор на енергија: x4 AA (за преносливост) или 6V (кога има мрежа)- Димензија: 110x77x38mm (Д x Ш x Д)- Екран: 1,5 инчен TFT- Излезен звучник: 1W- Достапни канали: 3    8,999
    7,599 ден.

    Додади
    © OutletON.com 2018 Сите права задржани. Поддржано од Itea Solutions

    ДТУ ГГ Е-СТОРЕ ДОО Скопје
    ул. Антон Попов бр.33 лок.4
    ЕДБ: МК4058016525360 ЕМБ: 7152205
    Жиро сметка бр. 300000004006621 депонент на Комерцијална Банка АД Скопје