• Држава Македонија
 • Филтри

  ЦЕНА

  Со попуст

  Боја

  Дизајн

  Боја

  Боја

  Дизајн на подлога

  Боја

  Одберете дизајн:

  Боја:

  Дизајн

  Jupiter - Car seat color

  Боја:

  Боја:

  Одберете боја:

  Од Freeon

  Freeon Action Duo - Количка и транспортер

  Од Freeon

  - Соодветна за новороденчиња- Лесна за употреба, удобна и практична - Кочница на задните тркала- Три позиции на наклон- Прилагодлива рачка- Предна преграда која лесно се отстранува- Лесно достапен и доволно голем простор за складирање на сите неопходни работи за детето- Седиштете за во автомобил, тестирано според ECE R44/04 стандарди и наменето за 0+ месеци и до 13 кг.- Седиштето за во автомобил може да се вгради во количката за детето да е свртено накај вас (пример е сликата со сивата количка)Димензии: - Отворена: 81 х 51 х 103 cm - Склопена: 92 х 51 х 27 cm  9,599
  7,999 ден.

  Додади

  Freeon - Deluxe организатор за седиште

  Од Freeon

  Карактеристики: • заштитен џеб за таблет (до 9,5“) и помали предмети, • два мрежасти џебови за шишенца, џепче за марамчиња и два џебови за останати работи, • брзо и едноставно поставување со помош на копчето на горната и долната страна на организаторот.  999
  849 ден.

  Додади

  Freeon Ben - Бебешки стол за хранење

  Од Freeon

  - Соодветно за деца од 6 месеци до 3 години - Прилагодлив послужавник со вдлабнатина за чаша, шишенце и слично - Појас со 5 точки на прицврстување за поголема безбедност - Мека подлога за седење, која се вади за полесно чистење - Можност за склопување за лесно складирањеДимензии: - Отворено: 128 x 25 x 73 cm - Склопено: 100 x 63 x 73 cm  2,999
  2,490 ден.

  Додади

  Freeon Jupiter - Седиште за автомобил

  Од Freeon

  Freeon линија нуди седишта за автомобили кои обезбедуваат високо ниво на безбедност и удобност на патот. Постојат многу различни модели според висината или тежината на вашето дете. Freeon седиштата се удобни, лесни за употреба, со висок квалитет и се во согласност со безбедносните стандарди.Карактеристики: - Соодветено за деца од 15 до 36 кг (до 150 см висина) - Автоседиште од групата II, III, тестирано по стандардот ECE R44/04 - Се поставува во насоката на возење - Удобно седиште обложенo со пернички и со наслон за раце - Наслонувач за глава, наставлив по висина, - Горниот дел се отстранува, а основата можете посебно да ја користите како седиште - Навлаката се вади и може да се пере  2,899
  2,390 ден.

  Додади

  Freeon - Подлога за преслекување

  Од Freeon

  Тврда подлога за преслекување- Со тврда aнти-лизгачка подлога- Цврста подлога- Специјално дизајнирани заштитни страници- Лесна за одржување- Мерило на висина- Забавни дизајниДимензии: 50 x 80 x 10 см  1,599
  1,299 ден.

  Додади

  Freeon Ceres - Седиште за во автомобил

  Од Freeon

  Freeon линија нуди седишта за автомобили кои обезбедуваат високо ниво на безбедност и удобност на патот. Постојат многу различни модели според висината или тежината на вашето дете. Freeon седиштата се удобни, лесни за употреба, со висок квалитет и се во согласност со безбедносните стандарди.Карактеристики:- наменет за деца од 9 до 36 кг, група I, II, III- потпората за глава се прилагодува во висина- прилагодување на висината на ременот со една рака- внатрешното перниче овозможува удобно седење- 5-точки на безбедносен појас- прилагодлив наслон- со Isofix и Top-theter систем за прицврстување  9,549
  7,799 ден.

  Додади

  Freeon Happy Animals - Музички релаксатор

  Од Freeon

  Happy Animals релаксаторот е разнобоен и интересен, со многу играчки што висат и му дозволуваат на Вашето бебе да се забавува и релаксира.- Музика и вибрации - Погоден за деца до 9 кг.- Музичка кутија со опција за вибрации (вклучени 2 x 1.5 V “C“ батерии)- Играчки кои го привлекуваат вниманието на детето и ја стимулираат играта- Сигурносен ремен- Платното може да се отстрани и да се пере- Прилагодлив потпирач за грб Димензии: 51 x 78 x 59 см  2,800
  2,349 ден.

  Додади

  Freeon Saturn Plus - Седиште за во автомобил

  Од Freeon

  Freeon линија нуди седишта за автомобили кои обезбедуваат високо ниво на безбедност и удобност на патот. Постојат многу различни модели според висината или тежината на вашето дете. Freeon седиштата се удобни, лесни за употреба, со висок квалитет и се во согласност со безбедносните стандарди.Карактеристики:- поддршката за глава прилагодлива во седум висини- странична заштита на главата и колковите- наслонот прилагодлив според висината на детето- дополнителна подлога која се вади- навлаката е пренослива и се пере- истовремено прилагодување на висината на појасите за рамена. Група I, II, III (9-36 kg.)  4,799
  3,990 ден.

  Додади

  Freeon 64050 - Заштитно огледало за автомобил

  Од Freeon

  -конструирано така што при возење можете без проблем да го гледате детето кое седи во автоседиштето завртено во обратна насока-Едноставно местење на потпората за глава на седиштето на автомобилот64050  450
  349 ден.

  Додади

  Freeon 64036 - Држач за шишиња и чашки

  Од Freeon

  - Може да се постави на повеќето колички за бебиња- Лесно се поставува и отстранува- Го држи шишето исправено и не дозволува течноста да се излие- Лесно можете да ја отстраните основата во било кое време- Внатрешниот дел е изработен од термопластична гума која одлично го држи шишето.  540
  450 ден.

  Додади

  Freeon 69413 - Заштита за седиште

  Од Freeon

  Зааштитник на седиштето со мрежен џеб, лесен за местење, со прилагодливи ремени, го штити задниот дел од седиштето од нечистотија.Заштитникот има мрежен џеб за складирање на помали работи и е погоден за чистење со крпа.Димензии: 61 х 45 cm  389
  369 ден.

  Додади

  Freeon 67471 - Заштитна ограда за кревет

  Од Freeon

  Универзална заштитна ограда која се поставува под душекот, а тоа Ви овозможува да ја поставите на секаков вид кревет. Со помош на копчињата од двете страни оградата се спушта надолу и креветот е слободен за користење преку ден, без да ја преместувате. - Препорачана возраст: 0+ месеци - Димензии: 150 x 36 cm  2,300
  1,890 ден.

  Додади

  Freeon Lux - Количкa

  Од Freeon

  - Соодветна за новороденчиња- Лесна за употреба, удобна и практична - Алуминиумска рамка- Продолжен покрив кој што го чува детето од сончевите зраци- Rефлектирачки ленти на покривчето, видливи во мракот- Кочница на задните тркала- Предна преграда која лесно се отстранува- 5 позиции на стегање на безбедносниот појас- Лесно достапен простор за складирање на сите неопходни работи за дететоДимензии: - Отворена: 90 x 56 x 104 cm - Склопена: 92 x 56 x 39 cmШифра 69444  8,399
  6,990 ден.

  Додади

  Freeon Orion - Транспортер и седиште за во автомобил

  Од Freeon

  Freeon линија нуди седишта за автомобили и транспортери кои обезбедуваат високо ниво на безбедност и удобност на патот. Постојат многу различни модели според висината или тежината на вашето дете. Freeon седиштата се удобни, лесни за употреба, со висок квалитет и се во согласност со безбедносните стандарди.Карактеристики:- Наменето за деца со тежина од 0 до 13 кг- Три нивоа на безбедносен појас- Три нивоа на подесување на наслонот на рачката- Заоблена основа за лесно лулање- Мека навлака за максимална удобност- Покривот се отстранува- Се поставува во спротивен правец од насоката на движење- Тестирано според ECE R44/04 стандард Група 0+Шифра 69147  3,049
  2,520 ден.

  Додади

  Freeon Saturn Fix - Седиште за во автомобил

  Од Freeon

  Freeon линија нуди седишта за автомобили кои обезбедуваат високо ниво на безбедност и удобност на патот. Постојат многу различни модели според висината или тежината на вашето дете. Freeon седиштата се удобни, лесни за употреба, со висок квалитет и се во согласност со безбедносните стандарди.Карактеристики:- Соодветено за деца од 9 до 36 кг (до 150 см висина)- Автоседиште од групата I, II, III, тестирано по стандардот ECE R44/04- Се поставува во правец на насоката на движење- Систем за прицврстување со 5 точки на врзување- Потпора за глава што се прилагодува според висината- Појаси за рамења кои се прилагодуваат според висината- Додатна заштитна навлака за мали деца- IsoFix и Top Tether систем за прицврстување- Навлаката се вади и се переШифра 64487  6,449
  5,390 ден.

  Додади

  Freeon Tornado Fix - Седиште за во автомобил

  Од Freeon

  Freeon линија нуди седишта за автомобили кои обезбедуваат високо ниво на безбедност и удобност на патот. Постојат многу различни модели според висината или тежината на вашето дете. Freeon седиштата се удобни, лесни за употреба, со висок квалитет и се во согласност со безбедносните стандарди.Карактеристики:- Соодветено за деца од 15 до 36 кг (до 150 см висина)- Tестирано по стандардот ECE R44/04- Голем и удобен простор за седење- Прилагодлива потпора за грб- Потпора за глава што се прилагодува според висината и ширината- IsoFix систем за прицврстувањеШифра 69055  7,199
  5,990 ден.

  Додади

  Freeon Elisa - Седиште за во автомобил

  Од Freeon

  Freeon линија нуди седишта за автомобили кои обезбедуваат високо ниво на безбедност и удобност на патот. Постојат многу различни модели според висината или тежината на вашето дете. Freeon седиштата се удобни, лесни за употреба, со висок квалитет и се во согласност со безбедносните стандарди.Карактеристики:- Наменето за деца со тежина од 0 до 25 кг- 5-точки на безбедносен појас- Поставување во две насоки (во правец на движење, и спротивно од насоката на движење)- Прилагодлив наслон- Прилагодлива потпора за глава- Прилагодливи појаси- Top Tether дизајн за подобра стабилност- IsoFix систем на поставување- Тестирано во согласност со стандардот ECE R44 / 04Група 0+, I и IIШифра 69079  10,499
  8,990 ден.

  Додади

  Freeon 5751 - Бебешки душек

  Од Freeon

  Душек со извонредна мекост и удобност. Одлично е за сите преносливи креветчиња. Практични и лесно за транспорт. - Димензии: 120 x 60 x 5 cm - Вклучена е навлака која лесно се отстранува и пере - Душекот е практично спакуван и лесен за транспорт - Препорачана возраст: 0+  1,599
  1,399 ден.

  Додади

  Freeon 69284 - Заштита за седиште

  Од Freeon

  Зааштитник на седиштето со мрежен џеб, лесен за местење, со прилагодливи ремени, го штити задниот дел од седиштето од нечистотија.Заштитникот има мрежен џеб за складирање на помали работи и е погоден за чистење со крпа.Димензии: 61 х 45 cm  389
  369 ден.

  Додади

  Freeon 69307 - Торба организатор

  Од Freeon

  Исклучително практична торба-организатор за да можете брзо и лесно да ги организирате сите потребни нешта за Вашето малечко и да ги понесете со себе. Торбата има внатрешни џебови, удобна преграда како и надворешни џебови. Лесно се преклопува за да не зазема многу простор кога не ја користите. Погодна за употреба во автомобил, на маса шкаф, полица, во детска соба, итн.Димензии: 34 X 18.5 X 16 cm  1,199
  999 ден.

  Додади

  Freeon Orion 69154 - Транспортер и седиште за во автомобил

  Од Freeon

  Freeon линија нуди седишта за автомобили и транспортери кои обезбедуваат високо ниво на безбедност и удобност на патот. Постојат многу различни модели според висината или тежината на вашето дете. Freeon седиштата се удобни, лесни за употреба, со висок квалитет и се во согласност со безбедносните стандарди.Карактеристики:- Наменето за деца со тежина од 0 до 13 кг- Три нивоа на безбедносен појас- Три нивоа на подесување на наслонот на рачката- Заоблена основа за лесно лулање- Мека навлака за максимална удобност- Покривот се отстранува- Се поставува во спротивен правец од насоката на движење- Тестирано според ECE R44/04 стандард Група 0+  3,049
  2,399 ден.

  Додади

  Freeon - Двојна термос торба

  Од Freeon

  Компактна термос торба со простор за две шишиња. Лесна и едноставна за употреба и со модерен дизајн. Торбата можете да ја понесете со себе на секојдневните прошетки и патувања. Со помош на овој термос во секое време Вашето дете ќе биде обезбедено со потребното чајче, вода, млеко или сок во посакуваната температура.Димензии: Висина 20 cm Ширина 17cm x 11cm

  469 ден.

  Додади

  Freeon 67495 - Заштитна ограда за кревет

  Од Freeon

  Универзална заштитна ограда која се поставува под душекот, а тоа Ви овозможува да ја поставите на секаков вид кревет. Со помош на копчињата од двете страни оградата се спушта надолу и креветот е слободен за користење преку ден, без да ја преместувате. - Препорачана возраст: 0+ месеци - Димензии: 150 x 36 cm  1,999
  1,699 ден.

  Додади

  Freeon 32701 - Носилка 2 во 1

  Од Freeon

  Карактеристики:- Соодветна за бебиња со тежина од 3.6 кг до 9.1 кг.- Широките и подложени прерамки овозможуваат подобра распределба на тежината на детето- Едноставно местење- Мека подлога- Додатно лигавче,- Две опции за носење - погледот на детето е напред; - детето гледа кон родителот,- Внатрешноста е со мек материјал со кој се обезбедува удобност за Вашето дете.- Тестирано според стандардот EN 13209-2:2005  1,799
  1,499 ден.

  Додади

  Freeon Delfin - Бебешки нокшир

  Од Freeon

  Лесен и безбеден нокшир кој ви помага во преодната фаза од пелени на нокширче. Лесно се празни и е едноставен за чистење.- Заштитни ногарки за поголема стабилност- Нелизгачка површина која спречува лизгање по подот- Внатрешниот дел се вади за полесно чистењеТежина: 1 кгДимензии: 32 x 33 x 28.5 cm  1,599
  1,249 ден.

  Додади

  Freeon Erida - Седиште за во автомобил

  Од Freeon

  Freeon линија нуди седишта за автомобили кои обезбедуваат високо ниво на безбедност и удобност на патот. Постојат многу различни модели според висината или тежината на вашето дете. Freeon седиштата се удобни, лесни за употреба, со висок квалитет и се во согласност со безбедносните стандарди.Карактеристики:- Наменето за деца со тежина од 0 до 18 кг- 5-точки на безбедносен појас- 4 позиции на наслон- Потпората за глава која се прилагодува во висина- Прилагодување на висината на ременот на рамењата- Внатрешното перниче овозможува удобно седење- Навлаката лесно се отстранува и се пере- Насока на поставување: 0-13 кг во спротивен правец од насоката на движење, 9-18 кг, во правец на насоката на движење- Тестирано во согласност со стандардот ECE R44 / 04Група 0+ и IШифра 63398  5,049
  4,200 ден.

  Додади

  Freeon Sun - Количкa

  Од Freeon

  - Наменета за деца над 6 месеци - Се препорачува за деца до 15 кг - Алуминиумска рамка - 5 позиции на стегање на безбедносниот појас - Прилагодлив наслон на две нивоа - Покрив за зашита од сонце - Голема кошничка за шопинг - Можност за фиксирање на предните тркала - Лесно се склопуваДимензии: 78 x 46 x 101 cmДимензии кога е склопена: 111 x 25 cm  2,990
  2,590 ден.

  Додади

  Freeon Sun Еxtra - Количкa

  Од Freeon

  Погодна за деца од 6+ месециПотпирачот за грб може да се прилагоди на три позицииПродолжен покривАлуминиумска конструкцијаБезбедносен појас со пет точкиПрилагодлив потпирач за нозеЗимска прекривка за нозеУдобна шопинг кошницаДимензии кога е склопена: 108 x 28 cmДимензии кога е отворена: 83 x 50 x 107 cmТежина на количката: 5 кг

  4,690 ден.

  Додади

  Freeon Sun Plus - Количкa

  Од Freeon

  Погодна за деца од 6 месеци до 15 кг тежина. Наслонот е прилагодлив во 5 позицииБезбедносен појас со 5 точкиКорпа Прилагодлива подлога за нозе и продолжен кров Предните тркала може да се ротираат Тежина на количката: 7 kg

  4,390 ден.

  Додади

  Freeon 32587 - Две ролетни за во автомобил

  Од Freeon

  Заштитна ролетна за во автомобил за заштита од сонце и штетните УВ зраци. Ролетната се поставува со помош на две вакумски лепенки. Лесно се поставува и преместува.Димензии: 36 x 44 cm  999
  850 ден.

  Додади
  © OutletON.com 2018 Сите права задржани. Поддржано од Itea Solutions

  ДТУ ГГ Е-СТОРЕ ДОО Скопје
  ул. Антон Попов бр.33 лок.4
  ЕДБ: МК4058016525360 ЕМБ: 7152205
  Жиро сметка бр. 300000004006621 депонент на Комерцијална Банка АД Скопје