OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
-72%Продадено

Воз што работи на сончева енергија Solar Bullet Train DIY

Solar Bullet Train е најинтересната играчка што може да ја подарите на едно мало љубопитно дете, затоа што му подарувате шанса да истражува, да гради свое дело и да биде креативно. Овој комплет за склопување е наменет за склопување на интересни и забавни воз играчки.

Возот се движи со помош на соларна енергија (сонце), а е составен од 3 различни делови: мотор, кабус и вагони. Освен тоа што Вашето дете ќе има шанса да научи повеќе за механика и електроника, во исто време ќе му помогнете да стане еколошки свесно и да го искористува максимално природниот извор на енергија: сонцето!

Овој едукативен сет за склопување на воз на соларна енергија ќе ја зголеми креативноста и досетливоста на Вашето дете. Доколку заглавите со некое делче, не грижете се: сетот доаѓа со детален прирачник со инструкции. Наменет е за тотални почетници, односно секој кој има желба може да го прифати овој предизвик. Поради фактот што работи на соларна енергија, се препорачува да има директна сончева енергија центрирана во возот за одлични резултати.

699 ден 199 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.

Извести ме кога производот ќе биде достапен:

diners clubmaestromastervisa
  недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
  јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
  Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
  Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
  Кошничка за купување

  Вашата кошничка е празна.

  Return To Shop

  Додади купон

  Додади купон

  Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата