OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
-79%

Basketball contest - Детска играчка

Basketball contest е играчка за забава на целото семејство. Играчката Basketball contest ги поседува сите Европски сертификати и е произведена по Европски стандарди.   Играчката го поседува сертификатот EN71, кој гарантира за... Прочитај повеќе

699 ден 149 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нарачај во следните да ви пристигне измегу и часаминути
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
Шифра baskcontestНема инфорамции

Basketball contest е играчка за забава на целото семејство. Играчката Basketball contest ги поседува сите Европски сертификати и е произведена по Европски стандарди.   Играчката го поседува сертификатот EN71, кој гарантира за квалитетот на играчката. Оваа играчка наречена  “ мини прсти” е наменета за развивање на моторичките способности кај децата. Играта е наменета за развивање на прецизноста кај децата, да се обидат да постигнат што повеќе поени со што помалку обиди. Обрачот има 9 полиња, и секое поле носи одреден број на поени.

Играчката е составена од :

  • Кошаркарска табла
  • Кош
  • База со 9 обрачи секој обрач носи одреден број на поени
  • 10 топчиња
  • 2 катапулти кои се контролираат со прстите
  • Димензии на кошот 26 цм * 14 цм
Димензии на катапултот 10 цм  * 5 цм
недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
Кошничка за купување

Вашата кошничка е празна.

Return To Shop

Додади купон

Додади купон

Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

Basketball contest - Детска играчка

699 ден 149 ден