OutletONOutletONOutletON
0
00 ден
-67%

Дерма ролер за лице и тело

Хидрирана и здрава кожа без болни козметички третмани е нешто што сите го посакуваме и мечтаеме.  Од сега ќе имате можност да ја доведете Вашата кожа до совршенство со иновативниот дерма... Прочитај повеќе

299 ден 99 ден

Вклучен данок. Купување пресметано на каса.
Нарачај во следните да ви пристигне измегу и часаминути
Нема на залиха

diners clubmaestromastervisa
Шифра dermarolerzaliceНема инфорамции

Хидрирана и здрава кожа без болни козметички третмани е нешто што сите го посакуваме и мечтаеме.  Од сега ќе имате можност да ја доведете Вашата кожа до совршенство со иновативниот дерма ролер кој ќе се погрижи сето тоа да изгледа многу лесно, без притоа да трошите пари за скапи производи за нега на кожата или било какви други третмани. Со помош на дерма ролерот се заменува така познатата “мезотерапија” па затоа тој  е составен од 540 ситни мали иглички коишто секако на безболен начин овозможуваат обновување на тонот, еластичноста и мртвите клетки на кожата.

Придобивки од користење на дерма ролерот:

- Ја хидрира кожата и ја прави помазна и помека

- Ги заменува мртвите и уништени клетки со нови

- Го поттикнува растот на косата и брадата кај мажите

- Значително ја зголемува циркулацијата

- Ги измазнува и отстранува брчките

- Ги измазнува лузните

-  Успешно го изедначува тенот

- Го отстранува целулитот

-  Ги враќа во нормала проширените пори

- Го стимулира производството на колаген во телото

- Подобрување на текстурата на кожата

- Ги отстранува стриите

- Ја измазнува старата и развлечена кожа и ја прави да изгледа перфектно

- Го храни поткожното ткиво со хранливи материи.

Начин на употреба :

- Дезинфицирајте го ролерот во 75% алкохол пред употреба и почекајте да се исуши.

- Измијте го Вашето лице за да биде спремно и чисто

-  Нанесете серум или некој друг вид на масло специјално за лице

- Благо превртете 10 пати вертикално и хоризонтално со ролерот

- Не го претискајте ролерот на Вашата кожа туку со нежни движења поминете по целото лице во  хоризонтална и вертикална насока.

- Потоа повторно дезинфицирајте го ролерот по завршување на третманот.

- Нанесете некој крем со разладувачки ефект на Вашето лице или пак само останете да мирувате неколку минути додека уживате.

Со помош на дермаролерот којшто е многу мал и не зафаќа воопшто место, ќе можете да ја одржувате и регенерирате Вашата кожа каде и да посакате, земајќи го со Вас.

Димензии на ролерот: 13cm

недела, понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота
јануари, февруари, март, април, мај, јуни, јули, август, септември, октомври, ноември, декември
Нема доволно достапни производи. Само [max] останато.
Прелистајте ја листата на желбиИзбриши од листа на желби
Кошничка за купување

Вашата кошничка е празна.

Return To Shop

Додади купон

Додади купон

Кодот на купонот ќе работи на страницата за наплата

Дерма ролер за лице и тело

299 ден 99 ден