• Држава Македонија
 • Филтри

  ЦЕНА

  Производители

  Со попуст

  Боја

  Smart Watch Color

  Одберете боја

  За

  Боја

  Бои

  Бои

  Избери боја:

  Lazy Holder Colors

  Технологија

  Водоотпорен Bluetooth звучник

   

  Од сега можете да слушате музика и да разговарате на телефон и под туш!Со поврзување на водоотпорниот Bluetooth звучник со Вашиот мобилен телефон, можете да слушате музика додека се туширате, да одговарате на дојдовни повици, па дури и да ѕвоните со само двојно притиснување на копчето за јавување!Едноставниот дизајн го прави користењето на овој звучник лесно и забавно за секој член од семејството.Вграден микрофон, блутут, hands-free опција, и контрола на гласностКонекција: бежичнаПоддржува: Micro USBМатеријал: Метал и Гума Моќност: 6WСе полни на: DC 5V Време на полнење: 3 hours Време на користење: 6 hours Капацитет на батерија: 400mAh  599
  499 ден.

  Додади

  Sport Action Camera - Спортска камера

  Од CarCam

  Од сега за секого достапна! Ако сте спортист или само сакате да ги снимите или сликнете вашите омилени моменти, спортската камера ќе ви го овозможи тоа по најприфатлива цена од 1999 денари со вклучени додатоци за кацига и водоотпорна маска!Спецификации:- Резолуција на снимање: 1920*1080 пиксели (15 fps) 1280*720 пиксели (30 fps)- Широко аголни леќи: 140 степени- Водоотпорност до 30 метри- Мулти јазично мени- Меморија: користи micro SD картичка (не е вклучена во пакетот)- Батерија: 900mAh (околу 1 и пол час користење)- Влез/Излез: Micro USB- Димензии: 59.3 х 24.6 х 41.1 милиметриВо пакетот добивате: - Маска за водоотпорност- Додаток за прицврстување на кацига- Додаток за прицврстување на велосипед

  1,799 ден.

  Додади

  Lazy Holder - Држач за мобилен телефон

  Од As Seen On TV

  Со Lazy Holder можете комотно да го користите Вашиот телефон во секоја положба и се прилагодува во секоја ситуација според Ваша желба со 360 степени ротација. Прилагодливиот издржлив држач се развлекува до 80 см и може да го користите за телефони до 6,3 инчи. Совршен е за опуштено користење на мобилните телефони во кревет или пак на работната маса.Спецификации:- Goose Neck флексибилно црево: 700мм должина, клип за телефон: Макс. отворање 90мм- Максимална тежина: 350гр  299
  199 ден.

  Додади

  Bluetooth селфи стик - Трипод

   

  Трипод за мобилен телефон!Ултра лесен и стабилен, пренослив и со модерен дизајн. Триподот се раздолжува од 18 см до 70 см, и тежи 135 грама. Добивате и далечински управувач кој се поврзува со вашиот телефон за да можете да правите фотографии и видеа од различни позиции. Не се потребни никакви апликации само блутут конекција од вашиот телефон до далечинскиот управувач.Компатибилен е со:- Мобилни телефони од 5,8 см до 8,5 см ширинa;- Спортски камери, како што се GoPro, Sony Action Cam, Yi Cam и сите други камери до 350 грама тежина.

  499 ден.

  Додади

  Leason L126 - Дрон

  Од Leason

  Кратки спецификации:- 3.7v 550mah lipo батерија- лета до 100 метри- 7-8 минути време на летање- Боја: бела или црнаПакетот содржи:- еден дрон Leason LS126- додатни пропелери- заштитници за пропелери- usb кабел за напојување- постоље за слетување- упатствоДимензии: 31 х 31 х 11 см  2,199
  1,899 ден.

  Додади

  Sport HD DV - Водоотпорна камера

  Од CarCam

  Ако сте спортист или само сакате да ги снимите или сликнете вашите омилени моменти, спортската камера ќе ви го овозможи со вклучени додатоци за кацига, водоотпорна маска, додатоци за вградување на велосипед, полнач, USB кабел и упатство.Спецификации:- Сензор на слика: 12 Мега пиксели CMOS - Sensor - Резолуција на сликање: Максимум 12 MP (4032*3024 pixels)- Резолуција на снимање: 1920*1080 пиксели (130 fps)1280*720 пиксели (60 fps)- Формат на компресирање: H.264- Широко аголни леќи: 170 степени HD широки леќи- Водоотпорност до 30 метри- Мулти јазично мени- Меморија: користи micro SD картичка до 32GB (не е вклучена во пакетот)- Батерија: 900mAh (околу 1 и пол час користење)- Влез/Излез: Micro USB- Димензии: 59.2 х 29.8 х 41.1 милиметри

  2,499 ден.

  Додади

  Станица за полнење телефон - Android (MicroUSB)

  Од NewTech

  Истакнатата минималистичка форма го истакнува совршениот дизајн на вашиот смартфон, таблет компјутер или паметен часовник и нуди целосна пристапност. Станицата со нејзиниот стилски дизајн го комплетира изгледот на вашиот телефон и истовремено на вашиот дом или канцеларија.- Материјал: гума/силикон и пластика- Лесна употреба: приклучете го кабелот на станицата во компјутер или штекер и поставете го телефонот.- Димензии: 75*55*38 мм- Излез: 5V 1A- Наменет за Android телефони  399
  299 ден.

  Додади

  Преносна батерија - 10400 mAh

  Од NewTech

  Преносна батерија со можен излезен USB порт и премиум Li-ion батери, поставени во алуминиумски дизајнирана обвивка. Супер голема батерија со 10400 mAh капацитет:Со овој капацитет може да го полните вашиот смартфон, таблет или дигитална камера. Поддржува и до 2 целосни полнења на вашиот телефон (зависи од типот на телфон)Компатибилен е и со други направи: Преносната батерија автоматски се приспособува на излезната моќност според поврзаната направа. Компатибилен е со сите видови телефон и многу дигитални камери и играчки конзоли. Максимален излез на полнење:Полни до 5V/2.1А и може да полни до две направи во исто време. Димензии: 9.05 x 7.7 x 2.16 смВо пакетот добивате:1 х преносна батерија1 х USB android кабел (ако сакате да го полните вашата Apple направа, искористете го оригиналниот кабел од неа)

  599 ден.

  Додади

  Преносна батерија - 16000 mAh

  Од NewTech

  Преносна батерија со два излезни USB порти и премиум Li-ion батери, поставени во алуминиумски дизајнирана обвивка. Супер голема батерија со 16000 mAh капацитет:Со овој капацитет може да го полните вашиот смартфон, таблет или дигитална камера. Поддржува и до 3 целосни полнења на вашиот телефон (зависи од типот на телфон)Компатибилен е и со други направи: Преносната батерија автоматски се приспособува на излезната моќност според поврзаната направа. Компатибилен е со сите видови телефон и многу дигитални камери и играчки конзоли. Максимален излез на полнење:Полни до 5V/2.1А и може да полни до две направи во исто време. Димензии: 14.5 x 6.4 x 2.2 смВо пакетот добивате:1 х преносна батерија1 х USB android кабел (ако сакате да го полните вашата Apple направа, искористете го оригиналниот кабел од неа)

  799 ден.

  Додади

  Магнетен кабел за полнење на телефон

  Од NewTech

  Магнетениот кабел е направен од најлон и текстил што го заштитува кабелот од прекршување или други видови оштетувања. Кабелот се состои од два дела магнетен дел, кој се става во телефонот и кабел кој се поврзува со адаптер за полнење или во компјутер. Магнетниот дел се става во отворот на телефонот каде што го полните и има улога да го заштити телефонот од навлегување на прашина или вода и исто така го продолжува животниот век на кабелот но и на телефонот со тоа што не доаѓа до оштетување на матичната плоча од насилно вадење на кабелот при полнење. Кабелот е позлатен за ултра брз пренос на струја. Погоден е и за во темна атмосфера каде што веднаш со доближување на кабелот до телефонот автоматски магнетот се привлекува и се поврзува со телефонот.Моќност: 2.4 АДолжина: 1 метар  899
  599 ден.

  Додади

  Станица за полнење телефон - iPhone (Lightning Connector)

  Од NewTech

  Истакнатата минималистичка форма го истакнува совршениот дизајн на вашиот смартфон, таблет компјутер или паметен часовник и нуди целосна пристапност. Станицата со нејзиниот стилски дизајн го комплетира изгледот на вашиот телефон и истовремено на вашиот дом или канцеларија.- Материјал: гума/силикон и пластика- Лесна употреба: приклучете го кабелот на станицата во компјутер или штекер и поставете го телефонот.- Димензии: 75*55*38 мм- Излез: 5V 1A- Наменет за iOS (Apple)телефони  399
  299 ден.

  Додади

  Smart Watch - ST GT08

  Од NewTech

  Паметен часовник ST GT08 - Часовникот поддржува SIM картичка (GSM 850/900/1800/1900 GPRS/EDGE)- LCD дисплеј на допир 1,54 инчи со резолуција од 240*240 пиксели- Компатибилен е со IOS и Android- Камера: 0.3Mpixels- FM Radio - Bluetooth - Функции: јавување, одговарање на повици, примање нотификации од социјални мрежи, е-маил, календар, интегриран звучник со микрофон, вибрации, микро USB порт, поддршка за микро SD картица (максимум 8 GB)- Процесор: CPU MTK6261D - Рам меморија 64MB RAM - Батерија: 3.7V/340mAh Li-ion

  1,999 ден.

  Додади

  Ретровизор со двонасочна HD камера

  Од CarCam

  Што е HD Double Car camera? Добивате подобар и поголем ретровизор, кој има вграден екран и се уклучува по ваша желба, најчесто се користи за паркирање со помош на втората камера која е поставена на задниот дел од автомобилот. Резолуција на снимање 1920 х 1080 пиксели.FPS: 25Големина на дисплејот :4.3 инчи LCD Леќите на камерата снимаат 170 степениСпецификации: снимање над веќе постоечки видеа, дигитален зум, г-сензор, микрофон, детектира движење. Меморија: се става SD/MMC картица од минимум 8 GB а максимум 32 GB (не е вклучена) Покажува време и дата на дисплејот, вграден звучник, вградена батерија од 300 mAh,Во пакетот добивате: еден ретровизор камера, втора задна камера, полнач за камера (се става кај запалката), специјални додатоци за поврзување на вашиот стар ретровизор.Јазици: English, Russian, French, German, Italian, Japanese, Korean, Portuguese, Spanish, Chinese (Simplified), Chinese (traditional)Напомена:* Се употребува за коли со 12V напојување. * Бидејќи камерата снима со висока резолуција, потребна ви е високо квалитетна мемориска картица за да немате проблеми при снимањето.  3,199
  2,499 ден.

  Додади

  Маска масажер за очи

  Од As Seen On TV

  Ослободете се од уморот на очите со маската за масажа на очи за само 5 минути по напорниот ден! Идеален масажер кој ги масира деловите околу очите, масажерот е погоден и за третрање мигрена. Маската има нежни гумени додатоци кои нежно масираат во 9 различни програми на масажа. Ставете две AAA батерии (не се вклучени)Начин на функционирање: Притиснете го копчето за уклучување на маската, тоа ќе го активира автоматскиот циклус на масажа кој содржи 9 различни методи на масирање еден по еден. Ако го притиснете повторно, маската престанува да работи веднаш. Ако го притиснете копчето за функција, го менува методот на масажа. Внимание: Ако имате правено операција на очите или ви се физички повредени, консултирајте се со доктор пред да го користите производот. Производот да не се користи повеќе од 20 минути по сесија, Препорачливо е да не се носат контактни леќи при користењето на производот.  999
  599 ден.

  Додади

  Систем со сензори за паркинг

  Од NewTech

  Паркинг систем со 4 сензори - превенција против оштетувања на автомобилот и ја зголемува безбедноста на патниците.Паркинг сензорот со новиот и напреден процесор овозможува детектирање на препреки од 0 до 2 метри оддалеченост. Сензорот може да го гледате на дисплејот кој го добивате (LED - покажува бројки и светла) или може да се поврзи со LCD дисплеј. Работи на ладно време односно до - 30 степени како и на топло време системот е отпорен до плус 80 целзиусови степени. Спецификации:Материјал: ПластикаВолтажа: 12V DCУлтрасонична фреквренција: 40 KHzГолемина на LED Дисплејот: 9 х 1.5 смГолемина на контролната кутија: 9 х 6 х 2.2 см

  899 ден.

  Додади

  Sky Hunter 2 L 128 - Дрон

  Од Leason

  Со Sky Hunter 2 летањето е позабавно, постабилно и повисоко! Може да сликате или снимате со вградената камера и да имате неверојатни видеа снимени од 150 метри висина. Карактеристики:- Камера: камерата снима со 720p резолуција, а исто така може и да слика додека летате. Се поврзува преку Wi-Fi и а може да гледате преку инсталација на апликација за дронови како што се SYMA FPV или WiFi-UFO. - Headless опција: дронот се подесува да може да лета во која било насока без разлика која е неговата предна страна.- Дронот има вграден џироскоп со 6 оски што го прави дронот да лета доста стабилно дури и при ветар. - Има нова софтверска и хардверска технологија што ги игнорира сигналите од страна, односно ако летате заедно со други дронови нема да има никаков проблем при комуникацијата на далечинскиот управувач и дронот.- 3D Flip опција, дронот може да се превртува за 360 степени. - Има високо квалитетна Li-Po батерија 850mAh (беспрекинато летање до 10 минути) - Лета до 150 метри висина!- 2.4Ghz далечински управувач (кој користи 4 ААА батерии - не се вклучени)- LED светла за фантастична атмосфера - Димензии: 49 * 49 * 17 смВо пакетот добивате: - Sky Hunter 2 дрон- батерија- Wi-Fi Камера (без мемориска картица)- 2.4Ghz далечински управувач со специјален држач за смартфон- 1 сет пропелери- 1 сет браници за пропелери- 1 сет нозе за лесно слетување - 1 х штравцигер - 1 х упатство за употреба- 1 x кабел за полнење

  4,999 ден.

  Додади

  Mini Bluetooth Joystick

  Од VR

  Боја: белаМатеријал: PC + ABSБатерија: AA 1.5V x2 батерии (не се вклучени)Време на работа: 300 часаОпсег: 10 метриБезжичен протокол: Bluetooth 3.0Систем за поддршка: Android / IOS / PCПроцесор: ARM968E-S CoreКонтинуирано време на играње: околу 40-120 часа Пакетот вклучува: 1x VR контролер за контрола на игра (без батерија)1x Упатство за корисникот  599
  399 ден.

  Додади

  Selfie Stick - Монопод

   

  Напомена за андроид корисниците: треба телефонот да се прилагоди според упатството приложено на кутијата односно копчињата за намалување и зголемување на звукот да се уклучат и за сликање. Ако сеуште имате проблеми само спуштете ја апликацијата Camera 360.Поддржува : Андроид , Apple iOSДолжина: 25 - 92 цм

  199 ден.

  Додади

  Соларно светло со сензор

  Од NewTech

  Солано светло со сензор! Карактеристики: - Силно светло што ќе Ви навечер го осветли посакуваното место, а се исклучува автоматски по 15 секунди ако нема никакво движење пред сензорот. - Опција кога некој е во близина да светне со ниска светлина а ако се доближи поблиску до сензорот да се зголеми светлината.- Панелот има 20 LED светилки.- Сензорот детектира на 180 степени Технички спецификации:- Соларен панел: Polysilicon 12.6, 2.1W- Батерија: 3.7V 2200 mAh- LED Светла: 20 LED, 440 lumens- Време на полнење: се полни 5-8 часа- Време на светење: Кога е целосно полн свети и до 2 вечери- Опсег на сензорот: 8-10 метри- Водоотпорност: IP65- Големина: 22*13.2*8.5 см- Големина на пакетот: 45*42*36 см  1,399
  1,199 ден.

  Додади

  Mi Air Purifier 2 - Филтер за прочистувач

  Од Xiaomi

  Трослоен филтерФилтерот се состои од 3 нивоа на филтрација создадени од Toray EPA филтер и активен јаглен. Прочистува ПМ 2.5, ПМ 0.3 до 0.5, полен, прашина, честички, човечки и животински влакна.Брзо прочистувањеЦилиндричниот филтер од 360° го прочистува воздухот поефикасно од секоја насока во споредба со конвенционалните воздушни прочистувачи. Нуди висока стапка на чист воздух од 310 m3/h (Clean Air Delivery Rate - CADR) и потребни се само 10 минути за да го циркулира прочистениот воздух во Вашата соба.

  2,399 ден.

  Додади

  VR BOX 2.0 – Маска за 3D виртуелна реалност

  Од VR

  Дали сте подготвени за сосема различно искуство? Со ставање на Вашиот смартфон во VR маската за 3D виртуелна реалност и користење на една од многуте апликации на Вашиот телефон (VR apps), ќе доживеете незаборавни искуства возејќи се со авион, на ролер костер, ќе патувате низ светот, ќе можете да играте игри, да гледате филмови, но и уште многу други активности.Препорачана апликација - Fulldrive VR - Virtual RealityОдговара на телефони од 4.7 до 6.0 инчиФокусот на леќите е прилагодлив според потребитеГолемина: 170*120*105 mm  999
  399 ден.

  Додади

  Mi Air Purifier 2 - Прочистувач на воздух

  Од Xiaomi

  *Достапен на 13 рати без камата за 999 денари месечноМоже да аплицираат сите кои имаат редовни примања во било која банка. Кредитите се реализирааат преку Стопанска Банка АД Скопје. Корисниците на кредитни картички од Стопанска Банка можат да го купат производот на 12 рати исто така без камата со самата картичка (без апликација за кредит). За повеќе информации контактирајте не на 076 228 888Трослоен филтерФилтерот се состои од 3 нивоа на филтрација создадени од Toray EPA филтер и активен јаглен. Прочистува ПМ 2.5, ПМ 0.3 до 0.5, полен, прашина, честички, човечки и животински влакна.Smart уредАпликацијата Mi Home овозможува да го надгледувате квалитетот на воздух во Вашиот дом директно од телефон во секое време и да го користете Вашиот телефон како далечинско за вклучување, исклучување и префрлување на различен режим според моменталните потреби. Дополнително уредот Ви овозможува да ја измерите загаденоста, влажноста и температурата на воздухот во Вашиот дом. Уредот сам препознава кога треба да се уклучи и исклучи за да го одржува воздухот секогаш чист и свеж. Брзо прочистувањеЦилиндричниот филтер од 360° го прочистува воздухот поефикасно од секоја насока во споредба со конвенционалните воздушни прочистувачи. Нуди висока стапка на чист воздух од 310 m3/h (Clean Air Delivery Rate - CADR) и потребни се само 10 минути за да го циркулира прочистениот воздух во Вашата соба. Ултра-тивок и енергетски ефикасенУредот троши од 1,5W до 35W. Споредбено троши струја колку само една LED светилка.Спецификации:- Прочистува оптимално до 40м2 (310m3/час)- Wi-Fi модул- Сензор за квалитет на воздух SHINYEI (Japan)- Сензор за топлина и влажност на воздухот Sensirion AG (Switzerland) - Потрошувачка од 1.5W од 35W- 360 степени филтрација- Димензии: 54x24x24cm  14,990
  11,990 ден.

  Додади

  SYT Space Explorer X10 - Дрон

  Од SYT

  Димензии: 56 x 52 x 10 cmМоќен и стабилен дрон коjшто се движи во сите правци. Вграден 6-оскен жироскоп и 4 големи елипси кои што овозможуваат мирен лет. Има опција за регулирање на брзината и автоматско враќање на местото на полетување.Во пакетот добивате батерија што се полнење (7.4V 850mAh), и полнач; Батериите за далечинскиот управувач не се вклучени.Вртење за 360°, странично летањe, лебдење, 2.4 GHz Фрекфренција.Време на летање: 6-7 минутиВреме на полнење: 90 минутиДалечина на летање: 150 метри  4,199
  3,799 ден.

  Додади
  © OutletON.com 2018 Сите права задржани. Поддржано од Itea Solutions

  ДТУ ГГ Е-СТОРЕ ДОО Скопје
  ул. Антон Попов бр.33 лок.1
  ЕДБ: МК4058016525360 ЕМБ: 7152205
  Жиро сметка бр. 300000004006621 депонент на Комерцијална Банка АД Скопје