• Држава  Македонија
 • Филтри

  ЦЕНА

  Производители

  Со попуст

  Големина

  Боја

  Одберете боја:

  Количина

  Количина

  Одберете тип гуми:

  Величина

  Одберете:

  Количина

  Избери боја:

  Количина

  Количина

  Количина

  Количина

  Количина

  Количина

  Вкус

  Боја

  Боја

  Jumping rope Colors

  Избери боја:

  Избери величина:

  Големина

  Pilates ball colors

  Избери величина:

  Вкус

  Вкус

  Количина

  Избери величина:

  Количина

  Величина

  Избери боја:

  Избери број на обувки:

  Одберете боја:

  Одберете боја:

  Количина

  Избери величина:

  Спорт и здравје

  Slim & Fit - Хеланки за слабеење

  Од As Seen On TV

  Ослабете без напорни вежби, изгубете обем во половината и колковите за рекордно време со минимални вежби! Во што е тајната? Хеланките и појасот се од спецјиален материјал Neotex кој ја зголемува основната температура на телото и се потите 4 пати побрзо од обично исфрлајќи ги токсините и топејќи ги мастите во вашето тело! Се што треба е да ги носите додека сте на шопинг, додека џогирате или одмарате, работите во вашиот дом, вежбате или ги извршувате вашите дневни активности итн. Neotex материјалот е мек и лесен , па вие ќе можете да ја носите и под гардеробата без воопшто да се забележува. Најдобро е што од внатре се потите а од надвор не се приметува бидејки Neotex материјалот не дозволува да излезе влагата од другата страна. Материјал: 30% полиестер 40% неопрен 30% најлон  1,599
  399 ден.

  Додади

  Пилатес топка

  Од OutletON

  Топка за пилатес со која можете да ги затегнете вашите мускули и вежбањето да ви биде многу по лесно и ефикасно, може да се користи и за седење што му дава на ‘рбетниот столб да стои исправено. Дијаметар: 55 см  750
  399 ден.

  Додади

  Спортски држач на телефон

  Од OutletON

  Спортскиот држач за телефон е направен од неопрен, односно тоа е високо квалитетен материјал кој лесно се растегнува и витка без воопшто да се оштети. Многу е удобен и стабилено го држи вашиот телефон. Можете да користите слушалки бидејќи кои се поврзуваат со телефонот преку специјални отвори на држачот. Одговара на сите големини на телефони до 5 инчи. Го заштитува телефонот со силиконска обвивка а е целосно употреблив екранот на допир, за лесно да може да осварите повик, да ја смените музиката или да користите штоперица без да го извадите телфонот од маската за трчање. Отпорен е на водата што се создава од потењето а има и додатен вграден џеб за клучеви.

  199 ден.

  Додади

  Perfect Body - Појас за струк

  Од As Seen On TV

  Дали сакате да бидете по поатрактивна и послаба? Имате проблеми со стомакот покрај сите диети и вежбање? Ви го претставуваме решениетое кое за само неколку секунди ќе ви помогне да го намалите обемот на половината и да го израмните стомакот! Можете неприметно да го носите под облеката или како додаток за време на вежбање, јога, трчање итн. Материјал: PP, латекс, полиестер, спандекс  649
  599 ден.

  Додади

  Slim & Fit - Одело за слабеењe

  Од As Seen On TV

  Обликувајте го вашето тело без напорни вежби и изгубете обем за рекордно време! Во што е тајната? Оделото е направено од специјален материјал Neotex кој ја зголемува основната температура на телото и се потите 4 пати побрзо од обично исфрлајќи ги токсините и топејќи ги мастите во вашето тело! Се што треба е да го носите додека сте на шопинг, додека џогирате или одмарате, работите во вашиот дом, вежбате или ги извршувате вашите дневни активности итн. Neotex материјалот е мек и лесен, па вие ќе можете да го носите и под гардеробата без воопшто да се забележува. Најдобро е што од внатре се потите а од надвор не се приметува бидејки Neotex материјалот не дозволува да излезе влагата од другата страна. Материјал: Надворешен - 100% природен латекс Внатрешен: 96% памук 4% еластични влакна Големини: S - струк (58-66 см) М - струк (63-71 см) L - струк (68-76 см) XL - струк (71-79 см) XXL - струк (77-85 см)

  899 ден.

  Додади

  Slim & Fit - Маица за слабеење

  Од Slim 'n Fit

  Ослабете без напорни вежби, изгубете обем во половината за рекордно време со минимални вежби! Во што е тајната? Маицата е од спецјиален материјал Neotex кој ја зголемува основната температура на телото и се потите 4 пати побрзо од обично исфрлајќи ги токсините и топејќи ги мастите во вашето тело! Се што треба е да ја носите додека сте на шопинг, додека џогирате или одмарате, работите во вашиот дом, вежбате или ги извршувате вашите дневни активности итн. Neotex материјалот е мек и лесен , па вие ќе можете да ја носите и под гардеробата без воопшто да се забележува. Најдобро е што од внатре се потите а од надвор не се приметува бидејки Neotex материјалот не дозволува да излезе влагата од другата страна. Материјал: 30% полиестер 40% неопрен 30% најлон  699
  399 ден.

  Додади

  Galaxy - Спортски хеланки

  Од Outleton Sport

  Материјал: 80% Вискоза + 20% Еластин Боја: Микс Приближете и се на Вселената со овие необични хеланки со принт на ѕвездени системи. Меѓуѕвездената прашина ги краси овие меки хеланки, давајќи им интересен експлозивен шарм. Искомбинирајте ги со црна, сива или розева маичка и спремете се за вежбање. Хеланките се состојат од 80% вискоза, што значи дека вискозна органска течност се користи за да се направи мек материјал, кој дозволува на кожата да дише и овозможува хеланките да бидат пријатни за телото. Текстурата на вискозата е слична како памук и доловува свилен изглед.  699
  249 ден.

  Додади

  Inked Print Grey - Спортски хеланки и маица

  Од Outleton Sport

  Материјал: 82% полиамид + 18% ликра Боја: Сива Драги дами, време е да ја надополните Вашата спортска колекција. Совршена комбинација за во теретана, прошетка низ парк како и за викенд дружба со пријателите. Изгледајте супер спортски во секое време. Материјалот на хеланките и маицата се состои од 82% полиамид, што Ви овозможува поудобно чуство при носење на самата комбинација. Полиамидот се состои од помеки и пофлексибилни влакна, кои овозможуваат поголема растегливост на материјалот. Спортската маица има вградено потпунки за гради кои овозможуваат удобност при физичка активност. Дополнително, горниот дел на хеланките се состои од специјално наменет внатрешен џеб за чување на клучеви или картичка.  1,699
  599 ден.

  Додади

  Inked Print Blue - Спортски хеланки и маица

  Од Outleton Sport

  Материјал: 82% полиамид + 18% ликра Боја: Сина Драги дами, време е да ја надополните Вашата спортска колекција. Совршена комбинација за во теретана, прошетка низ парк како и за викенд дружба со пријателите. Изгледајте супер спортски во секое време. Материјалот на хеланките и маицата се состои од 82% полиамид, што Ви овозможува поудобно чуство при носење на самата комбинација. Полиамидот се состои од помеки и пофлексибилни влакна, кои овозможуваат поголема растегливост на материјалот. Спортската маица има вградено потпунки за гради кои овозможуваат удобност при физичка активност. Дополнително, горниот дел на хеланките се состои од специјално наменет внатрешен џеб за чување на клучеви или картичка.  1,699
  599 ден.

  Додади

  Inked Print Purple - Спортски хеланки и маица

  Од Outleton Sport

  Материјал: 82% полиамид + 18% ликра Боја: Виолетова Драги дами, време е да ја надополните Вашата спортска колекција. Совршена комбинација за во теретана, прошетка низ парк како и за викенд дружба со пријателите. Изгледајте супер спортски во секое време. Материјалот на хеланките и маицата се состои од 82% полиамид, што Ви овозможува поудобно чуство при носење на самата комбинација. Полиамидот се состои од помеки и пофлексибилни влакна, кои овозможуваат поголема растегливост на материјалот. Спортската маица има вградено потпунки за гради кои овозможуваат удобност при физичка активност. Дополнително, горниот дел на хеланките се состои од специјално наменет внатрешен џеб за чување на клучеви или картичка.  1,699
  599 ден.

  Додади

  Colorful Illusion - Спортски хеланки и маица

  Од Outleton Sport

  Материјал: 80% вискоза + 20% Еластин Боја: Микс Бууум! Овие живи хеланки носат супер енергија која се пренесува! Експолозивните бои формираат оптичка илузија која привлекува сечие внимание. Совршената комбинација од вискоза и еластин прави да чувствувате удобно, без ограничување во движењето. Хеланките се состојат од 80% вискоза, што значи дека вискозна органска течност се користи за да се направи мек материјал, кој дозволува на кожата да дише и овозможува хеланките да бидат пријатни за телото. Текстурата на вискозата е слична како памук и доловува свилен изглед.  1,199
  399 ден.

  Додади

  Sport Dry - Спортска маица Grey

  Од Outleton Sport

  Материјал: 100% полиестер Боја: Сива Маичката за вежбање Sport Dry е изработена од материјал кој ја поместува потта од телото до површината на ткаенината, каде што испарува. Удобна и лесна за одржување со супер детал на задната страна. Едноставно мора да ја имате!  549
  199 ден.

  Додади

  Sport Dry - Спортска маица Green

  Од Outleton Sport

  Материјал: 100% полиестер Боја: Зелена Маичката за вежбање Sport Dry е изработена од материјал кој ја поместува потта од телото до површината на ткаенината, каде што испарува. Удобна и лесна за одржување со супер детал на задната страна. Едноставно мора да ја имате!  549
  199 ден.

  Додади

  Sport Dry - Спортска маица Purple

  Од Outleton Sport

  Материјал: 100% полиестер Боја: Виолетова Маичката за вежбање Sport Dry е изработена од материјал кој ја поместува потта од телото до површината на ткаенината, каде што испарува. Удобна и лесна за одржување со супер детал на задната страна. Едноставно мора да ја имате!  549
  199 ден.

  Додади

  Sport Dry - Спортскa маица Turquoise

  Од Outleton Sport

  Материјал: 100% полиестер Боја: Тиркизна Маичката за вежбање Sport Dry е изработена од материјал кој ја поместува потта од телото до површината на ткаенината, каде што испарува. Удобна и лесна за одржување со супер детал на задната страна. Едноставно мора да ја имате!  549
  199 ден.

  Додади

  Pulse - Патики

  Од Outleton Sport

  Pulse патиките се изработени од материјал кој и дозволува на кожата да "дише" и ја абсорбира потта од стапалата во летно време. Составени од флексибилен гумен ѓон и природен материјал кој го спречува лизгањето. Патиките се лесни, погодни за трчање и други спортски активности.  999
  249 ден.

  Додади

  Pure Boost - Патики

  Од Outleton Sport

  Материјалот на Pure Boost Shoes ќе Ви обезбеди удобност и енергија во секој следен чекор. Горниот дел на патиките е еластичен и одговара на сите типови на стапала. Дизајните совршено одговараат на Вашата следна спортска или секојдневна комбинација.  899
  249 ден.

  Додади

  Supernova - Патики

  Од Outleton Sport

  Овие женски обувки нудат удобност и флексибилност за пешачење на долго растојание. Совршена опција за во парк, теретана или прошетка со пријателите. Еднобојниот дизајн Ви нуди можност да ги комбинирате со различни парчиња на облека.  699
  199 ден.

  Додади

  Trec Nutrition Tribulon Black - Тестостерон

  Од Trec Nutrition

  TRIBULON BLACK е професионална про-тестостеронска формула која содржи ултраконцентриран екстракт од Tribulus, стандардизиран на рекордно ниво - 95% од биоактивни сапонини. TRIBULON BLACK обезбедува природни растителни стероиди кои помагаат во производство и лачење на ендогени тестостерон - хормонот кој ги регулира анаболните процеси во човечкото тело и сексуалниот нагон. Компонентите помагаат да се изгради мускулна маса, да се согоруваат телесните маснотии и да придонесат за поголема регенерација по тренингот кај спортистите и физички активните лица. ДОЗИРАЊЕ Во деновите на вежбање: 2 капсули 30 минути пред тренинг. Во деновите кога не вежбате: 2 капсули 30 минути пред спиење.

  890 ден.

  Додади

  AmiX Shake 4 Fit&Slim - Протеин во прав

  Од AmiX

  Shake4 Fit&Slim e популарен, вкусен и лесен за подготовка, коктел за намалување и одржување на телесната тежина специјално дизајниран од Amix™ ,со цел да помогне во вашата диети и фитнес цели без разлика дали сте маж или жена. Shake4 Fit&Slim е брз и лесен за подготовка „Shake & GO!“ решение кое обезбедува квалитетни хранливи материи помеѓу појадок и ручек или ручек и вечера. Shake4 Fit&Slim содржи низок процент на масти и го снабдува телото со бленд од највисоко квалитетни протеини. Доволната содржина од јаглехидрати гарантира енергија за вашите тренинзи и надополнување на изгубениот гликоген. Придобивки: - Алатка за намалување и одржување на телесната тежина за жени и мажи - Протеинот придонесува за зголемување и одржување на мускулната маса - Има одличен вкус и е лесен за подготовка - Збогатен со DigeZyme® - Без аспартам Начин на употреба: Помешајте една дозерка од Shake4 Fit&Slim со 250-300мл вода или млеко со низок процент на масти. Земете 1-2 сервирања дневно како замена за регуларните помали обороци.  990
  890 ден.

  Додади

  Xiaomi Mi Electric Scooter - Електричен тротинет

  Од Xiaomi

  Електричниот Скутер е направен од висококвалитетна алуминиумска легура и тежи само 12.5 кг. Им вграден E-ABS систем за кочење, систем за конверзија на кинетичка во електрична енергија, Cruise-Control систем како и интелигентен BMS систем. Паметен и практичен, со фантастичен дизајн, е вашата нова љубов на прв поглед. Главни карактеристики на М365 Електричниот Скутер: - Доаѓа опремен со дупли систем за кочење. Предното тркало има E-ABS anti-lock систем, додека задното користи механичка диск кочница. Должината на кочење е намалена до 4м за поголема безбедност. - Се напојува од 18650 Li-Ion батерии со вкупен капацитет од 280Wh со овој скутер може да поминете и до 30км растојание. - Има Интелигентен BMS систем за менаџирање на батеријата кој може да се мониторира преку Апликацијата на вашиот мобилен телефон. - 6 типа на функции за заштита: Заштита од краток-спој, заштита од прегорување (при полнење), заштита од прекумерно испразнување, заштита од премногу голем пад на напон и заштита од температурни аномалии. - Систем за Кинетичка конверзија на енергија. Скутерот има вграден систем за конверзија на кинетичката енергија во елекртична со што ви овозможува подолг живот на батеријата. - Паметна апликација која може да ги мониторира вашите навики на возење, брзината, траењето на батеријата и други параметри. - 4 LED сигнални светилки за капацитетот на батеријата за полесна контрола - Дизајн за брзо склопување од 3 секунди. - 2 РЕЗЕРВНИ ГУМИ ГРАТИС со секој скутер Детални спецификации: - Производител: Mi - Модел: M365 - Материјал: Аircraft-grade алуминиумска легура - Големина и тип на тркала: 8.5" гума на надувување - Големина на мотор: 6.7" inch - Максимална влечна сила: 16 NM - Максимална брзина: 25km/h (нормален мод), 18km/h (energy-saving мод) - Дистанца на возење: 30км (макс), 20км (мин) - Систем на кочење: преден E-ABS anti-lock систем, задна механичка диск кочница - Моќност на моторот: 250W - Максимална моќност на моторот: 500W - Моќност на батериите: 280Wh - Агол на искачување: околу 14 степени - Отпорност на вода: IP54 - Падала-под растојание: 87.5 мм - Максимална носивост: 100 кг - Декларирана моќност на полначот: 71W - Деклариран напон на полначот: 100 - 240V, 50 / 60Hz - Лимитиран напон на батеријата: 42V - Време на целосно полнење: 5.5 часа - Стандардна потрошувачка на енергија: 1.1kWh за 100км - Димензии на отворен Скутер: 108 x 43 x 114 см - Димензии на склопен Скутер: 108 x 43 x 49 см - Нето тежина: 12.5 кг

  29,990 ден.

  Додади

  Power System RAW POWER - Ракавици за тренинг

  Од Power System

  Флексибилност во 4 насоки и во должина на прстите кои се обвиени во цврста кожа Ергономски се оформени за идеално да одговараат на дланката, обложени со повеќе слоеви на вештачка и еко кожа со појачана облога на долниот дел за поудобен тренинг Лепенка од неопрен која овозможува дополнителна подршка на зглобовите и одржува соодветна позиција при тренинг Боја: Црна, бела

  960 ден.

  Додади

  Hamachi ET-A1 - Електричен тротинет 10"

  Од Hamachi

  - Модел: HAMACHI ET-A1 - Мотор: 400W - Предна кочница Диск - Задна кочница Диск - Предни и задни амортизери - Батерија: Литиумска 36V, 10.8 Ah - Време на полнење: 3 часа - Конструкција: Алуминиум - Големина на тркала: 10″ - Максимална брзина: 30 km/h - Изминато растојание со полна батерија: 30 km - Максимален нагиб на искачување: 20° - Носивост: 120 kg - Тежина: 20 kg Тротинетот го има во две верзии: со седиште и без седиште. Гаранција: 1 година

  30,135 ден.

  Додади

  Hamachi ET-A9 - Електричен тротинет 8"

  Од Hamachi

  - Модел: HAMACHI ET-A9 - Мотор: 350W - Предна електронска кочница - Задна механичка кочница - Предни и задни амортизери - Батерија: Литиумска 36V, 7.8 Ah - Конструкција: Алуминиум - Големина на тркала: 8″ - Максимална брзина: 35 km/h - Изминато растојание со полна батерија: 20 km - Максимален нагиб на искачување: 15° - Носивост: 120 kg - Тежина: 15 kg Гаранција: 1 година  26,389
  23,985 ден.

  Додади

  Hamachi ET-A11 - Електричен тротинет 8.5"

  Од Hamachi

  - Модел: HAMACHI ET-A11 - Мотор: 350W - Предна електронска кочница - Задна кочница Диск - Задни амортизери - Батерија: Литиумска 36V, 7.8 Ah - Конструкција: Алуминиум - Големина на тркала: 8.5″ - Максимална брзина: 25 km/h - Изминато растојание со полна батерија: 25 km - Максимален нагиб на искачување: 15° - Носивост: 120 kg - Тежина: 12.5 kg - Можност за приклучување на мобилна апликација Тротинетот го има во две верзии: со перфорирани (полни гуми) и со гуми на надувување. Гаранција: 1 година  26,390
  23,985 ден.

  Додади

  Јаже за скокање

  Од OutletON

  Скокањето јаже е една од најдобрите кардио-васкуларни активности кои покажуваат огромни резултати. Јажето е направено од цврсти и издржливи материјали а рачките се обложени со мека пена за комфорно држење. Спецификации: Должина на рачката: 16 см Должина на јажето: 3 м  299
  199 ден.

  Додади

  Trec Nutrition Mass XXL - Гејнер во прав

  Од Trec Nutrition

  МАСА XXL е гејнер чија основна содржина вклучува концентрат на протеин од сурутка и соодветно избрани моно-, олиго- и полисахариди. МАСС XXLensures овозможува и снабдување со енергија, како и јаглехидрати и аминокиселини потребни за регенерација на мускулите. Производот е зајакнат со збир на витамини кои го поддржуваат метаболизмот на протеини и јаглени хидрати во вашето тело. МАСА XXL се препорачува за спортисти кои се стремат брзо да ја зголемат телесната маса.

  850 ден.

  Додади

  6PAK Nutrition - Путер од кикирики

  Од 6PAK Nutrition

  Путер од кикирики Пак е со највисок квалитет од сите производи на 6PAK. Произведени исклучиво од природни кикирики, вкусниот путер ќе биде вредно надополнување и разновидност кон монотоната исхрана. Идеално одговара за различни видови јадења, како за слатки (десерти, коктели, шеици, колачи, палачинки) така за и солени. Секоја порција на овој путер е богат извор на растителни протеини, здрави масти и диетални влакна. Претставува многу добар избор за луѓе кои се физички активни и кои се грижат за својата исхрана. Содржи здрави масти, кои се класифицирани како омега 6 и омега 9 масни киселини (меѓу другите олеински и јажести киселини). Нивниот позитивен ефект врз телото е широко познат и ценет. Порција: 25g Не ги надминувајте препорачаните дози за консумирање во текот на денот. Производот не може да се користи од луѓе кои се алергични на било која од неговите компоненти. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Чувајте го на суво место на собна температура во цврсто затворени садови.

  160 ден.

  Додади

  Sweet Sweat - Појаси за нозе

  Од As Seen On TV

  Sweet Sweat појасите за нозе се направени се од спецјиален материјал Neotex кој ја зголемува основната температура на телото и се потите 4 пати побрзо од обично, исфрлајќи ги токсините и топејќи ги мастите на нозете! Neotex материјалот е мек и лесен, а од внатре e обложен со гумена текстура што не дозволува да се лизга или изместува. Предности на Sweet Sweat: - Зголемено потење при најмал напор или вежби. - Природно флексибилен материјал без латекс, кој може да го носи секој без разлика на величините (се спојува со лепенки). - Најдобриот начин да ја зголемите ефикасноста на вежбите и да ги зајакнете и ослабнете посакуваните површини на Вашето тело.

  449 ден.

  Додади

  Activewear Blue - Спортски хеланки

  Од Outleton Sport

  Материјал: 100% полиестер Боја: Сина / Сива Универзална големина (S/M/L) Овие елегантни хеланки се парче облека што квалификуван “fashionista” треба да го има! Не заборавајте спортски патичиња, симпатични очила за сонце или лента за на глава за да го завршите Вашиот изглед. Тоа е сè што ви треба да изгледате спортски, но истовремено и забавно.  599
  199 ден.

  Додади
  © OutletON.com 2018 Сите права задржани. Поддржано од Itea Solutions

  ДТУ ГГ Е-СТОРЕ ДОО Скопје
  ул. Антон Попов бр.33 лок.1
  ЕДБ: МК4058016525360 ЕМБ: 7152205
  Жиро сметка бр. 300000004006621 депонент на Комерцијална Банка АД Скопје