• Држава Македонија
 • Филтри

  ЦЕНА

  Производители

  Со попуст

  Големина

  Вкус:

  Количина

  Одберете боја:

  Количина

  Одберете тип гуми:

  Величина

  Количина

  Избери боја:

  Количина

  Количина

  Количина

  Количина

  Yoga Mat Colors

  Боја

  Избери боја:

  Избери величина:

  Големина

  Pilates ball colors

  Вкус:

  Количина

  Количина

  Величина

  Избери боја:

  Количина:

  Избери број на обувки:

  Одберете боја:

  Количина

  Спорт и здравје

  Slim & Fit - Појас за слабеење

  Од As Seen On TV

  Ослабете без напорни вежби, изгубете обем во половината и колковите за рекордно време со минимални вежби! Појасот е од специјален материјал Neotex кој ја зголемува основната температура на телото и овозможува да се потите 4 пати побрзо од обично исфрлајќи ги токсините и топејќи ги мастите во Вашето тело! Се што треба е да ги носите додека сте на шопинг, додека џогирате или одмарате, работите во вашиот дом, вежбате или ги извршувате вашите дневни активности итн.Neotex материјалот е мек и лесен , па вие ќе можете да го носите и под гардеробата без воопшто да се забележува. Најдобро е што од внатре се потите а од надвор не се приметува бидејки Neotex материјалот не дозволува да излезе влагата од другата страна. Материјал:30% полиестер40% неопрен30% најлон

  10 ден.

  Додади

  Јога подлога за вежби

  Од OutletON

  Спецификации: површината е мека и е дебела 4 милиметри, не се лизга, не впива течности и прашина. Ја намалува болката при вежби кога телото е во допир со подот.Пакувањето е компактно и лесно преносливо. Големина: 173см x 61см x 0.4 см

  20 ден.

  Додади

  Пилатес топка

  Од OutletON

  Топка за пилатес со која можете да ги затегнете вашите мускули и вежбањето да ви биде многу по лесно и ефикасно, може да се користи и за седење што му дава на ‘рбетниот столб да стои исправено. Дијаметар: 55 см

  30 ден.

  Додади

  Perfect Body - Појас за струк

  Од As Seen On TV

  Дали сакате да бидете по поатрактивна и послаба? Имате проблеми со стомакот покрај сите диети и вежбање? Ви го претставуваме решениетое кое за само неколку секунди ќе ви помогне да го намалите обемот на половината и да го израмните стомакот! Можете неприметно да го носите под облеката или како додаток за време на вежбање, јога, трчање итн.Материјал: PP, латекс, полиестер, спандекс

  10 ден.

  Додади

  Пилатес топка со боцки

  Од OutletON

  Топка за пилатес со меки боцки за масажа. Топката можете да ги затегнете вашите мускули и вежбањето да ви биде многу по лесно и ефикасно, може да се користи и за седење што му дава на ‘рбетниот столб да стои исправено. Боцките на топката придонесуваат за раздвижување на циркулацијата низ целото тело.Дијаметар: 75 см  499
  299 ден.

  Додади

  Slim & Fit - Одело за слабеењe

  Од As Seen On TV

  Обликувајте го вашето тело без напорни вежби и изгубете обем за рекордно време! Во што е тајната? Оделото е направено од специјален материјал Neotex кој ја зголемува основната температура на телото и се потите 4 пати побрзо од обично исфрлајќи ги токсините и топејќи ги мастите во вашето тело! Се што треба е да го носите додека сте на шопинг, додека џогирате или одмарате, работите во вашиот дом, вежбате или ги извршувате вашите дневни активности итн.Neotex материјалот е мек и лесен, па вие ќе можете да го носите и под гардеробата без воопшто да се забележува. Најдобро е што од внатре се потите а од надвор не се приметува бидејки Neotex материјалот не дозволува да излезе влагата од другата страна. Материјал:Надворешен - 100% природен латексВнатрешен:96% памук4% еластични влакнаГолемини:S - струк (58-66 см)М - струк (63-71 см)L - струк (68-76 см)XL - струк (71-79 см)XXL - струк (77-85 см)

  20 ден.

  Додади

  Colorful Illusion - Спортски хеланки и маица

  Од Outleton Sport

  Материјал: 80% вискоза + 20% ЕластинБоја: МиксБууум! Овие живи хеланки носат супер енергија која се пренесува! Експолозивните бои формираат оптичка илузија која привлекува сечие внимание. Совршената комбинација од вискоза и еластин прави да чувствувате удобно, без ограничување во движењето.Хеланките се состојат од 80% вискоза, што значи дека вискозна органска течност се користи за да се направи мек материјал, кој дозволува на кожата да дише и овозможува хеланките да бидат пријатни за телото. Текстурата на вискозата е слична како памук и доловува свилен изглед.

  299 ден.

  Додади

  Pulse - Патики

  Од Outleton Sport

  Pulse патиките се изработени од материјал кој и дозволува на кожата да "дише" и ја абсорбира потта од стапалата во летно време. Составени од флексибилен гумен ѓон и природен материјал кој го спречува лизгањето. Патиките се лесни, погодни за трчање и други спортски активности.

  10 ден.

  Додади

  Pure Boost - Патики

  Од Outleton Sport

  Материјалот на Pure Boost Shoes ќе Ви обезбеди удобност и енергија во секој следен чекор. Горниот дел на патиките е еластичен и одговара на сите типови на стапала. Дизајните совршено одговараат на Вашата следна спортска или секојдневна комбинација.

  10 ден.

  Додади

  Supernova - Патики

  Од Outleton Sport

  Овие женски обувки нудат удобност и флексибилност за пешачење на долго растојание. Совршена опција за во парк, теретана или прошетка со пријателите. Еднобојниот дизајн Ви нуди можност да ги комбинирате со различни парчиња на облека.

  10 ден.

  Додади

  Trec Nutrition Tribulon Black - Тестостерон

  Од Trec Nutrition

  TRIBULON BLACK е професионална про-тестостеронска формула која содржи ултраконцентриран екстракт од Tribulus, стандардизиран на рекордно ниво - 95% од биоактивни сапонини. TRIBULON BLACK обезбедува природни растителни стероиди кои помагаат во производство и лачење на ендогени тестостерон - хормонот кој ги регулира анаболните процеси во човечкото тело и сексуалниот нагон. Компонентите помагаат да се изгради мускулна маса, да се согоруваат телесните маснотии и да придонесат за поголема регенерација по тренингот кај спортистите и физички активните лица.ДОЗИРАЊЕВо деновите на вежбање: 2 капсули 30 минути пред тренинг. Во деновите кога не вежбате: 2 капсули 30 минути пред спиење.

  890 ден.

  Додади

  AmiX Shake 4 Fit&Slim - Протеин во прав

  Од AmiX

  Shake4 Fit&Slim e популарен, вкусен и лесен за подготовка, коктел за намалување и одржување на телесната тежина специјално дизајниран од Amix™ ,со цел да помогне во вашата диети и фитнес цели без разлика дали сте маж или жена. Shake4 Fit&Slim е брз и лесен за подготовка „Shake & GO!“ решение кое обезбедува квалитетни хранливи материи помеѓу појадок и ручек или ручек и вечера.Shake4 Fit&Slim содржи низок процент на масти и го снабдува телото со бленд од највисоко квалитетни протеини. Доволната содржина од јаглехидрати гарантира енергија за вашите тренинзи и надополнување на изгубениот гликоген.Придобивки: - Алатка за намалување и одржување на телесната тежина за жени и мажи - Протеинот придонесува за зголемување и одржување на мускулната маса - Има одличен вкус и е лесен за подготовка - Збогатен со DigeZyme® - Без аспартамНачин на употреба: Помешајте една дозерка од Shake4 Fit&Slim со 250-300мл вода или млеко со низок процент на масти. Земете 1-2 сервирања дневно како замена за регуларните помали обороци.

  990 ден.

  Додади

  Power System RAW POWER - Ракавици за тренинг

  Од Power System

  Флексибилност во 4 насоки и во должина на прстите кои се обвиени во цврста кожаЕргономски се оформени за идеално да одговараат на дланката, обложени со повеќе слоеви на вештачка и еко кожа со појачана облога на долниот дел за поудобен тренингЛепенка од неопрен која овозможува дополнителна подршка на зглобовите и одржува соодветна позиција при тренингБоја: Црна, бела

  960 ден.

  Додади

  Hamachi ET-A9 - Електричен тротинет 8"

  Од Hamachi

  - Модел: HAMACHI ET-A9- Мотор: 350W- Предна електронска кочница - Задна механичка кочница - Предни и задни амортизери- Батерија: Литиумска 36V, 7.8 Ah- Конструкција: Алуминиум- Големина на тркала: 8″- Максимална брзина: 35 km/h- Изминато растојание со полна батерија: 20 km- Максимален нагиб на искачување: 15°- Носивост: 120 kg- Тежина: 15 kgГаранција: 1 годинаШифра 18022  23,985
  20,900 ден.

  Додади

  Hamachi ET-A11 - Електричен тротинет 8.5"

  Од Hamachi

  - Модел: HAMACHI ET-A11- Мотор: 350W- Предна електронска кочница- Задна кочница Диск- Задни амортизери- Батерија: Литиумска 36V, 7.8 Ah- Конструкција: Алуминиум- Големина на тркала: 8.5″- Максимална брзина: 25 km/h- Изминато растојание со полна батерија: 25 km- Максимален нагиб на искачување: 15°- Носивост: 120 kg- Тежина: 12.5 kg- Можност за приклучување на мобилна апликацијаТротинетот го има во две верзии: со перфорирани (полни гуми) и со гуми на надувување.Гаранција: 1 годинаШифра 18023  23,985
  21,900 ден.

  Додади

  Dymatize Elite Protein Bar - Протеински бар

  Од Dymatize

  Dymatize Elite Protein баровите се вкусен и лесен начин да се снабдите со квалитетен извор на протеин. Формулирани од комбинација на протеини со премиум квалитет, овие барови можат да ви помогнат лесно да го внесете посакуваното количесто на протеин, во деновите со ограничено време. Со 4.2 г – 4.3 г BCAAs* и низок процент на шеќери, Elite Protein баровите се одличен избор за поддршка на специфична тренинг програма или ако сте во потрага по протеинска закуска со премиум квалитет. Додадете го на тоа и очекуваниот неверојатен вкус и текстура на сите Dymatize Elite протеински продукти, и ке добиете перфектен бар во кој можете да уживате во секое време.Висока содржина на протеин: 20 – 22g протеин со премиум квалитет, зависно од вкусотПротеинот придонесува за зголемување на мускулна маса4,2 g – 4,3 g BCAAs* по бар, зависно од вкусотНизок процент на шеќериНеверојатен вкус и текстура* BCAAs (аминокиселини од разграден ланец: L-leucine, L-isoleucine, L-valine) се наоѓаат природно во протеинотНутритивните факти може да варираат зависно од вкусот

  130 ден.

  Додади

  Galvanize 100 Whey - Протеин во прав

  Од Galvanize Nutrition

  Супериорна мешавина од веј протеин концентрат збогатена со веј изолат.Формулиран преку години на експертиза Galvanize Chrome 100 Whey содржи импресивен профил на состојки богат со BCAA. Изграден за брза апсорпција, овој протеин ќе допринесе за раст и одржување на мускулната маса и здравјето на коските. Со цел да произведе извонредни продукти, Galvanize Nutrition работи само со произведувачи на високо квалитетни сирови материјали. Во адиција, протеините се тестираат и поминуваат низ ригорозни анализи, што резултира со продукт кој е секогаш со врвен квалитет.100 Whey е стабилизиран со DigeZyme®, кој придонесува за полесно варење и апсорпција.100 Whey е одлична опција за:- Оние кои се во потрага по високо квалитетен извор на протеин- Атлети кои се стремат кон дефинирано тело- За оние кои се на диетаGalvanize Chrome 100 Whey:- 24гр високо квалитетен протеин- Без додаден шеќер- Неверојатен вкус- 100% инстант за полесно мешање- Погоден за секоја употребаНачин на употреба:Додадете една порција (32гр – една полна дозерка) во 250мл вода или обезмастено млеко. Земете една порција за време на тренинг и една порција помеѓу оброците.  1,790
  1,390 ден.

  Додади

  AmiX CarboJet Gain 2,25кг - Гејнер во прав

  Од AmiX

  CarboJet™ Gain е специјално дизајниран карбо-протеински гејнер за зголемување на килажата и мускулната маса.Amix™ Protein Blend се содржи од CFM® Веј Протеин Изолат, Ултрафилтриран Веј Протеин Концентрат, Обезмастен Веј Протеин и хидролизиран говедски протеин.Amix™ CarboJet™ Matrix се содржи од Малтодекстрин, Vitargo® (јаглехидрат со ултра висока молекуларна тежина) , Palatinose® (ниско гликемиски јаглехидрати со продолжено снабдување на енергија) и високо квалитетна Фруктоза и Декстроза.Придобивки:додаток во исхраната пред и после тренингвисоко квалитетни јаглехидрати и протеинисодржи високо квалитетен CFM® Веј Протеин Изолатбез аспартамведнаш се мешаделикатно и кремастоПрепорачана употреба: Помешајте една дозерка од Amix™ CarboJet™ Gain (50 г) со 200 – 250 мл безмасно млеко или вода. Земете 1-3 сервирања дневно, во зависност од вашата дневна потреба за јаглехидрати

  1,350 ден.

  Додади

  Пилатес топка (светло сина)

  Од OutletON

  Топка за пилатес со која можете да ги затегнете вашите мускули и вежбањето да ви биде многу по лесно и ефикасно, може да се користи и за седење што му дава на ‘рбетниот столб да стои исправено. Дијаметар: 55 см

  30 ден.

  Додади

  Trec Nutrition Mass XXL - Гејнер во прав

  Од Trec Nutrition

  МАСА XXL е гејнер чија основна содржина вклучува концентрат на протеин од сурутка и соодветно избрани моно-, олиго- и полисахариди. МАСС XXLensures овозможува и снабдување со енергија, како и јаглехидрати и аминокиселини потребни за регенерација на мускулите. Производот е зајакнат со збир на витамини кои го поддржуваат метаболизмот на протеини и јаглени хидрати во вашето тело. МАСА XXL се препорачува за спортисти кои се стремат брзо да ја зголемат телесната маса.

  850 ден.

  Додади

  Activewear Pink - Спортска маица

  Од Outleton Sport

  Материјал: 100% полиестерБоја: Розева / СиваУниверзална големина (S/M/L)Со Activewear маичките ќе изгледате совршено во секое време. Спортска комбинација за во теретана, за прошетка во парк, па дури и за пикник со друштвото. Искомбинирајте ги со хеланките од истата колекција и бидете спремни за активностите кои Ве очекуваат.  499
  120 ден.

  Додади

  Activewear Pink - Спортски дуксер

  Од Outleton Sport

  Материјал: 50% памук, 50% полиестерУниверзална големина (S/M/L)Боја: Розева / СиваActivewear дуксерот со контрасни рабови, изработен од памук и полиестер ќе Ви овозможи да се чувствувате повеќе од удобно. Совршен за комбинација со хеланки и маичка од истата колекција.  799
  249 ден.

  Додади

  Јаже за скокање

  Од OutletON

  Скокањето јаже е една од најдобрите кардио-васкуларни активности кои покажуваат огромни резултати. Јажето е направено од цврсти и издржливи материјали а рачките се обложени со мека пена за комфорно држење. Спецификации:Должина на рачката: 16 смДолжина на јажето: 3 м

  10 ден.

  Додади

  Ab Roller - Тркало за стомачни вежби

  Од As Seen On TV

  Со Ab Roller ефективно се активираат стомачните мускули и Ви овозможува полесен пат до посакуваното тело и губење на тежина.Направен е од: - Метална безбедна рамка која ја поддржува тежината.- Издржливи ПВЦ тркалца  349
  189 ден.

  Додади

  Door Gym Xtreme – Напредно вратило за врата

  Од As Seen On TV

  Door Gym Xtreme е ефикасна справа за вежбање што се користи за кревање на вратило (монтирано на врата), правење напредни склекови и стомачни вежби. Одговара на врати од 60 до 81 цм ширина и нуди поддршка до 125 килограми.Справата со своите 12 различни места за фаќање ни дава огромна варијација на различни вежби, таргетирање различни мускули и мускулни групи на вашето тело. Иако овој продукт е тестиран и направен да има што помал ризик од повреда, ризикот сепак постои затоа користете го внимателни и според упатствата. - Не е наменет за нишање - Не е наменет за висење со нозе - Не е наменет за тежина над 125 килограми- Внимателно проверете ја стабилноста на вашата врата пред да го користите- Деца под 18 години да го користат производот со присуство на возрасен

  160 ден.

  Додади

  AmiX Lipotropic 100 - Согорувач на масти во капсула

  Од AmiX

  AmixTM Lipotropic Fat Burner содржи 9 клучни состојки кои ќе ви помогнат во топењето на мастите без никакви штетни состојки. Содржи Л-карнитин, Холин, Иноситол, Бетаин, Метионин, Таурин, CLA, HCA и витамин Б6.Препорачана употреба: Земете 5 капсули дневно пожелно 30-60 минути пред физичка активност.

  130 ден.

  Додади

  AmiX Tribu-ZMA - Стимуланс во капсули

  Од AmiX

  AmiX TribuZMA - 90 капсули - Стимуланс во капсулиAmixTM Tribulus with ZMA® e одличен продукт во форма на таблета кој ја комбинира патентираната форма на ZMA® и традиционалната и стандардизирана билка Tribulus terrestris со 90% стероидни сапонини.Препорачана употреба: Земете 2 таблети дневно пред спиење.Состојќи: tribulus terrestris, ZMA® (цинк во форма на L-Monomethionine sulphate и L-Aspartate; магнезиум цитрат, магнезиум оксид, пиридоксин хидрохлорид)Алергени: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја,глутен, школки, ореви и кикирики.  1,400
  145 ден.

  Додади

  AmiX Amino Pills 660 - Амино киселини во таблета

  Од AmiX

  AmixTM Amino Pills е нов аминокиселински суплемент идеален во периоди на интезивни тренинзи ик алориски дефицит, поради многу нискиот процент на масти и шеќери. AmixTM Amino Pills се базира на уникатен аминокиселински комплекс од три извори, комбиниран од веј протеин, хидролизиран протеин од говедско и протеин изолат од соја. Со тоа може да го снабди телото со уникатен баланс од високо кавлитетни аминокиселини.Придобивки:– содржи веј протеин, хидролизиран протеин од говедско и протеин изолат од соја– ги содржи сите 8 есенцијални аминокиселини– одличен нутритивен квалитет– без масти и шеќериПрепорачана употреба: Земете 5 таблети два до три пати на ден помеѓу оброци со обилна количина на вода.Состојки: аминокиселини од хидролизиран протеин од говедско, аминокиселини од хидролизиран веј протеин, изолат протеин од соја.

  1,850 ден.

  Додади

  AmiX CLA 1200 - Согорувач на масти во капсула

  Од AmiX

  Amix™ CLA 1200 е продукт кој во исто време цели кон губење на акумулираните масти и задржување на мускулите. За оваа цел се потпира на две моќни состојќи кои придонесуваат до поефективно губење на мастите, како и подобрување на физичките перформанси:- CLA (конјугирана линолечна киселина)- Екстракт од зелен чајCLA 1200 не содржи стимуланси, и е дизајниран за безбедно губење на телесните масти.Бенефитите од овој производ се:- Зголемена енергија- Губење на телесните масти, особено околу абдоменот- Подобрен мускулен тонус

  130 ден.

  Додади

  Superior14 Tribulus Testo2500 - Стимуланс во таблета

  Од 14 Superior

  14 Superior Tribulus Testo2500 - 120 - Стимуланс во таблетаTribulus Terrestris е растение кое се користи за зголемување на мускулната сила и да се подобри физичката кондиција. Тоа се користи со векови во античка Грција, Индија и Африка за поддршка на плодноста и подмладување на телото. Тоа е исто така познато по своите афродизијачки својства. Неодамнешните научни истражувања покажуваат дека, иако таа всушност не содржи хормони, Tribulus помага за поддршка на производството на здрав машки. Кога е проголтан, protodioscin содржан во Tribulus Testo 2500, подложува на конверзија на дехидроепиандростерон (DHEA), претходник на тестостерон. Зголеменото ниво на DHEA во крвотокот дава зголемена ефикасност обука и сексуална моќ.Tribulus Testo 2500 е суплемент што го засилува тестостеронот, содржи стандардизиран екстракт од чист трибулус во една од најјаките дози достапни на пазарот, со над 90% сапонини во една капсула.Сапонините Diosgenin и Protodioscin го зајакнуваат имуниот систем и стимулираат секреција на лутеинизирачкиот хормон (LH), кој пак, истовремено ја стимулира синтезата на тестостерон. Кај мажите, сапонините во Tribulus Testo 2500 ја зголемуваат количината на слободниот тестостерон, кој стимулира мускулен раст и топење на мастите, ја интензивира сперматогенезата и ја подобрува силата, кондицијата и сексуалниот нагон. Како резултат на тоа што Tribulus Testo 2500 има повеќе од 90% сапонини, слободниот тестостерон е на максимално ниво!Кај жените пак, хормоналниот систем е оптимизиран во поглед на соодносот на естроген со тестостерон. Така што жените кои користат Tribulus Testo 2500 добиваат витка фигура и зголемено сексуално задоволство.Мускулен раст е возможен само со соодветно и постојано внесување на аминокиселини. Така што пожелно е да внесувате брзоапсорбирачки протеини, како Superior Whey Core (особено наутро, како и пред или после тренинг), спороапсорбирачки протеини и, ако е потребно, дополнителни суплементи, како AAKG, за избегнување на мускулна деградација и како поддршка за Tribulus Testo 2500.Забелешка: Не користете го во комбинација со други диетални средства, лекови, храна што се смета за стимулативна.Предупредување:Овој производ е наменет за здрави лица над 18 години. Консултирајте се со доктор пред да го користите ако сте бремени, доилки, користите медицинска терапија, немате 18 години или имате нарушено здравје. Не користете го две недели претходно, ако треба да ви се изврши оперативен зафат. Не користете го производот ако ви предизвикува некаква реакција на организмот. Не ја зголемувајте препорачаната дневна доза за употреба. Не користете го ако безбедносниот печат е скршен или недостасува.Производот не е наменет за лечење или превенција на болест.Не користете го или престанете со користење ако имате несоница, тресење, нервоза, главоболка.Држете го подалеку од дофат на деца и домашни миленици!ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:Поради ограничувањата како во аматерските така и во професионалните спортски организации (како WADA, NCAA, NFL, MLB, NBA, UIL, итн.), се препорачува да се консултирате со вашиот матичен лекар, пред да почнете да го користите овој или било кој друг додаток во исхраната.

  990 ден.

  Додади
  © OutletON.com 2018 Сите права задржани. Поддржано од Itea Solutions

  ДТУ ГГ Е-СТОРЕ ДОО Скопје
  ул. Антон Попов бр.33 лок.4
  ЕДБ: МК4058016525360 ЕМБ: 7152205
  Жиро сметка бр. 300000004006621 депонент на Комерцијална Банка АД Скопје