• Држава Македонија
 • Филтри

  ЦЕНА

  Производители

  Со попуст

  Одберете:

  Бои и димензии:

  Боја:

  Боја:

  Одберете боја и димензија:

  Боја:

  Дезен:

  Одберете:

  Одберете:

  Одберете:

  Боја:

  Боја и големина:

  Големина:

  Големина:

  Одберете:

  Големина:

  Боја:

  Големина:

  Боја

  Големини:

  Боја:

  Бои и големини:

  Боја:

  Боја:

  Одберете:

  Боја:

  Боја:

  Боја:

  Големина:

  Боја:

  Одберете:

  Одберете:

  Боја:

  Боја:

  Одберете:

  Големина:

  Боја и големина:

  Боја:

  Боја:

  Боја:

  Големина:

  Боја:

  Големини:

  Миленици

  Iskra QR PET2506 - Машинка за миленичиња

  Од Iskra

  Искра машинка за шишање на домашни миленичиња QR-PET2506Напон: 220V-240V ~ 50HzМоќност: 12WЛесен и тивок4 наставкиДодатоци: - Ножици - Чешел - Четка - Турпија за нокти - Четка за чистење - Уље за подмачкување - Заштита на ножотДимензии на пакување (во мм): 195 (H) x 178 (W) x 83 (D)Гаранција:- 2 години

  1,990 ден.

  Додади

  Quicker Kani Puppy - Сува храна за куче

  Од Quicker

  Quicker Economy Kani Puppy е целосно урамнотежена храна за млади кучиња и ги содржи сите основни нутритивни вредности за Вашиот миленик.Храната е произведена по најнови стандарди и технолошки процеси и содржи квалитетни суровини со урамнотежена количина на енергетски состојки (масти и белковини). Во потполност е прилагодена за да придонесе нормален раст и развој.Quicker Economy Kani Puppy содржи витамини, минерали, омега 3 и омега 6 масни киселни, кои придонесуваат да Вашето кученце биде здраво и со беспрекорен изглед.Метаболизирана енергија: 3500 kcal/kgСостав: Месо и месни производи, рибино брашно, хидроизолат, рибино масло, маст од животинско потекло, житарки, дикалциум фосфат, монокалциум фосфат, мононатриум фосфат, натриум хлорид, калиум хлорид, калциум карбонат, минерали (селен, јод, железо, бакар, манган, цинк), витамини (ретинол ацетат, холекалциферол, токоферол, витамин К, фолна киселина, ниацин, калциум, рибофлавин, Б12, биотин), л-карнитин, антиоксиданси. Аналитички состав:Сурови протеини 22%, Влажност 11%, Масла и масти 12%, Сурови влакна 4%, Калциум 1%, Фосфор 0.9%, Калиум 0.6%, Бакар 7.3 mg/kgХранливи адитиви во 1 kg:Витамин А 15000 IU, витамин Д3 1500 IU, витамин Е 75 mg

  99 ден.

  Додади

  Quicker Kani Adult - Сува храна за куче

  Од Quicker

  Quicker Economy Kani Adult е целосно урамнотежена и комплетна храна за возрасни кучиња и ги содржи сите потребни нутритивни вредности за Вашиот миленик.Храната е произведена по најнови стандарди и технолошки процеси и содржи квалитетни суровини со урамнотежена количина на енергетски состојки (масти и белковини). Во потполност е прилагодена за да потполно задоволување на сите потреби за секојдневните активности.Quicker Economy Kani Adult содржи брашно од лосос, рибино масло, витамини, минерали, омега 3 и омега 6 масни киселни, кои придонесуваат да Вашето куче биде здраво и со беспрекорен изглед.Метаболизирана енергија: 3500 kcal/kgСостав: пченка, пченично брашно, брашно од пилешко месо, пилешка маст, хидроизолат, пупла од репка, рибино масло, калиум хлорид, калциум монофосфат, калиум хлорид, калциум карбонат, минерали (селен, јод, железо, бакар, манган, цинк), витамини (ретинол ацетат, холекалциферол, токоферол, витамин К, фолна киселина, ниацин, калциум, рибофлавин, Б12, биотин), л-карнитин, антиоксиданси. Аналитички состав:Сурови протеини 18%, Влажност 11%, Масла и масти 12%, Сурови влакна 4%, Калциум 1%, Фосфор 0.7%, Калиум 0.6%, Бакар 17.3 mg/kgХранливи адитиви во 1 kg:Витамин А 15000 IU, витамин Д3 1500 IU, витамин Е 75 mg

  85 ден.

  Додади

  Quicker Kani Adult Vegetable - Сува храна за куче

  Од Quicker

  Quicker Economy Kani Adult Vegetable е целосно урамнотежена и комплетна храна за возрасни кучиња од големи раси и ги содржи сите потребни нутритивни вредности за Вашиот миленик.Храната е произведена по најнови стандарди и технолошки процеси и содржи квалитетни суровини со урамнотежена количина на енергетски состојки (масти и белковини). Во потполност е прилагодена за да потполно задоволување на сите потреби за секојдневните активности. Истата придонесува за развој и раст на мускулното ткиво.Состав: месо и месни производи, риба, житарици, хидроизолат, мед. Аналитички состав:Сурови протеини 18%, Масла и масти 12%  1,100
  699 ден.

  Додади

  Quicker Standard Puppy - Сува храна за куче

  Од Quicker

  Quicker Standard Puppy е нутриционистички урамнотежена и комплетна храна за младите кучиња. Содржи масло од лосос, витамини, минерали, Омега 3 и Омега 6 масни киселини кои делуваат благотворно врз растот и развојот на Вашиот миленик.Храната е произведена по најнови стандарди и технолошки процеси во согласност со последните европски и амерички стандарди за храна за миленици.Метаболизирана енергија: 3.550 kcal/kgСостав: брашно од пилешко месо, брашно од пченица, пченка, пилешка маст, рибино масло, сува пулпа од репка, пилешки хидролизати, мононатриум фосфат, калиум хлорид, минерали (натриум, јод, железо, бакар, манган, цинк), витамини (ретинол ацетат, холекалциферол, токоферол, витамин К, фолна киселина, ниацин, калциум, рибофлавин, витамин Б12, тиамин, пиридоксин хидрохлорид, биотин), л-карнитин, антиоксиданти. Аналитички состав:Сурови протеини 24%, Масла и масти 13%, Сурови влакна 4%, Влага 11%, Калциум 1.1%, Фосфор 0.9%, Калиум 0.6%Хранливи адитиви во килограм:Бакар 11.5 mg/kg, Витамин A 15000 IU/kg, Витамин D 1500 IU/kg, Витамин E 75 mg/kg.

  139 ден.

  Додади

  Quicker Standard Adult - Сува храна за куче

  Од Quicker

  Quicker Standard Adult е нутриционистички урамнотежена и комплетна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси.Храната е произведена по најнови стандарди и технолошки процеси во согласност со последните европски и амерички стандарди за храна за миленици. Состав: месо и производи од месо, риба и производи од риба, хидролизат, рибино, масло, пивски квасец, пилешка маст, минерали (натриум, јод, железо, бакар, манган, цинк), витамини (ретинол ацетат, холекалциферол, токоферол, витамин К, фолна киселина, ниацин, калциум, рибофлавин, витамин Б12, тиамин, пиридоксин хидрохлорид, биотин), л-карнитин, антиоксиданти. Аналитички состав:Сурови протеини 21%, Масла и масти 13%, Сурови влакна 4%, Влага 11%, Калциум 1.1%, Фосфор 0.9%

  129 ден.

  Додади

  Quicker Premium Adult Big - Сува храна за куче

  Од Quicker

  Quicker Premium Adult Big е висококвалитетна храна со пониско ниво на енергија, наменета за кучиња од големи раси, како и помалку активни кучиња кои се склони на болести. Балансираната содржина на Омега 3 масни киселини има позитивен ефект врз зглобовите, а л-карнитинот е додаток кој ја поддржува функцијата и здравјето на срцето.Quicker Premium Adult Big содржи и комбинација на олигосахариди и витамини Е и Ц, кои помагаат во зајакнување на имунолошкиот систем на кучето. Идеалниот сооднос на калциум и фосфор е специјално дизајниран за да обезбеди соодветна поддршка на коските на кучињата од поголемите раси.Храната е произведена по најнови стандарди и технолошки процеси во согласност со последните европски и амерички стандарди за храна за миленици. Состав: пилешко месо, пченица, ориз, риба и рибино масло, каша од репка, хидролизат, пивски квасец, калиум хлорид, минерали (натриум, калциум јодит, железо, бакар, манган, цинк) холин хлорид, Витамин Ц, витамини (ретинол ацетат, холекалциферол, токоферол, витамин К, фолна киселина, ниацин, калциум, рибофлавин, витамин Б12, тиамин, пиридоксин, биотин), л-карнитин, антиоксиданти, манган, олигосахариди, глукозамин, хондроитин сулфат, екстракт од јука.

  155 ден.

  Додади

  Beeztees - Лопатка

  Од Beeztees

  Лопатка која го олеснува чистењето на тоалетот на Вашиот миленик. Благодарение на големата мрежа, чистиот песок лесно се провлекува, што придонесува за економична потрошувачка на песок.Изработена е од безопасна и издржлива пластика, погодна за чистење на сите типови на тоалети за мачки и е погодна за користење со секаков вид на песок. Лопатката е лесна за чистење и брзо се суши.  99
  69 ден.

  Додади

  Beeztees 408736 - Гребалка за мачки

  Од Beeztees

  Преубава и шарена гребалка за мачки, со играчка глувче, кое е е цврсто прицврстено на горниот дел. Совршена за игра, гребење и острење на ноктите.Димензии: 25 x 25 x 40 cm  1,100
  899 ден.

  Додади

  Beeztees 619003 - Топка хранилка за куче

  Од Beeztees

  Интересна и забавна топка хранилка во која можете да ставите било каков вид сува храна. Вашиот миленик ќе може да си игра, а истовремено да ужива во пријатниот вкус на грицките. Дијаметар: 12 cm  670
  549 ден.

  Додади

  Beeztees 620202 - Топка за куче

  Од Beeztees

  Мека топка со меки боцки идеална за секое куче! Меките боцки овозможуваат удобно нагризување, а истовремено ги масираат непцата. Со ова се подобрува циркулацијата и придонесува за добра орална хигиена.Мекиот материјал е удобен за џвакање, а истовремено и доволно издржлив. Истата е многу флексибилна и лесно отскокнува, со што ќе постане омилената играчка на Вашиот миленик.Дијаметар: 8 cm  150
  110 ден.

  Додади

  Beeztees 621040 - Играчка за куче

  Од Beeztees

  Поминете квалитетно време со Вашиот миленик со оваа иинтересна играчка. Светлата боја овозможува одлична видливост на отворено, додека формата и релефната површина овозможува удобен гриз.Димензии: 16 cm  250
  199 ден.

  Додади

  Beeztees - Топче за куче од латекс

  Од Beeztees

  Играчка за куче со интересен дизајн и убави бои. Истата ќе биде омилена за Вашето куче поради нерамната површина која спречува лизгање и му овозможува да ја држи подолго во својата уста, а со тоа и да ги масира своите непца.Димензии: 9 cm  199
  149 ден.

  Додади

  Beeztees - Топче за куче со ѕвонче

  Од Beeztees

  Играчка за куче кое ќе ги разбуди сите сетила. Топчето е нетоксично и 100% безбедно за Вашиот миленик. Има мали заоблени испакнатини кои овоможуваат масажа на непцата. Звукот на ѕвончето е идеален за тренинг и ги подобрува способностите на Вашето куче.  150
  99 ден.

  Додади

  Beeztees - Играчка тег за куче со ѕвонче

  Од Beeztees

  Играчка за куче кое ќе ги разбуди сите сетила. 100% безбедна и нетоксична. Има мали заоблени испакнатини кои овоможуваат масажа на непцата. Звукот на ѕвончето е идеален за тренинг и ги подобрува способностите на Вашето куче.Димензии: 11,5 cm  199
  129 ден.

  Додади

  Beeztees - Играчка коска за куче 14 cm

  Од Beeztees

  Играчка за куче кое ќе ги разбуди сите сетила. 100% безбедна и нетоксична оваа играчка коска е идеална за Вашиот миленик.Димензии: 14 cm  250
  199 ден.

  Додади

  Beeztees - Играчка коска за куче 20 cm

  Од Beeztees

  Играчка за куче кое ќе ги разбуди сите сетила. 100% безбедна и нетоксична оваа играчка коска е идеална за Вашиот миленик.Димензии: 20 cm  399
  259 ден.

  Додади

  Beeztees - Играчка прстен за куче

  Од Beeztees

  Играчка во вид на прстен која Вашето куче ќе ја обожава. Идеална е за игра и во надворешни услови поради јаките бои што ја прават играчката лесно видлива.  170
  120 ден.

  Додади

  Beeztees Xenoo - Играчка за куче од термопластична гума

  Од Beeztees

  Играчка за кучиња со извонредна издржливост и ергономски дизајнирана за да овозможи екстра удобен гриз. Нерамнините и дупките овозможуваат удобен гриз за устата и забите, а јаките бои ја прават оваа играчка совршена за употреба во надворешни услови.Термопласичната гума се карактеризира со извонреден квалитет и одлична издржливост, а отпорноста на топлина ја прави 100% безбедна за Вашиот миленик, бидејќи истата не испушта никакви штетни материи при долго држење во уста и изложеност на промени во темературата.  250
  210 ден.

  Додади

  Beeztees Sumo - Играчка коска за куче со јаже

  Од Beeztees

  Играчка коска за кучиња изработена од природна и нетоксична гума. Употребете ја оваа играчка за да го тренирате Вашето куче и со тоа да поминете и квалитетно време со него. Јажето овозможува да играте различни игри на тегнење и борба, а гумениот дел Ви овозможува подалеку и попрецизно фрлање.Текстурата и структурата на јажето овозможува и чистење на забите, како и масирање на непцата.Димензии: 20 x 6 x 6 cm  630
  550 ден.

  Додади

  Beeztees - Фурелиминатор

  Од Beeztees

  Фурелиминатор со сечило кое менува и Ви овозможува да го користите долго време. Истиот претставува одлична алатка за грижа на крзното и кожата на Вашиот миленик.- Нежно и лесно го чисти крзното дури и на најнедостапните делови, кои не можат да се достигнат со обична четка или чешел- Не го оштетува крзното- Целосно ги отстранува наталожените мртви влакнаДимензии и големини:- S: 7 x 15 cm- M: 8,5 x 16 cm- L: 11,5 x 16 cm  1,200
  999 ден.

  Додади

  Beeztees Teddy - Легло со шари во вид на шепи

  Од Beeztees

  Обезбедете му на Вашиот миленик простор и удобност во секое време. Елисповидната форма е идеална за да може Вашиот миленик удобно да се смести, а мекиот материјал со кое леглото е целосно обложено нуди вистинско задоволство и удобност.  1,100
  849 ден.

  Додади

  Beeztees - Водоотпорна облека за куче со LED

  Од Beeztees

  Облеката е наменета да обезбеди 100% безбедност за Вашиот миленик додека го шетате во вечерните часови. На истата по работ е поставена LED лента која свети во три различни функции. Материјал: Водоотпорно платно со LED лентаФункции: бавно трепкање, брзо трепкање, долготрајно светлоПолнење: USBГолемини:- XS: 30 cm- S: 40 cm- M: 50 cm- L: 60 cm  1,250
  1,099 ден.

  Додади

  Beeztees Sprint 10 - Тоалет за мачки

  Од Beeztees

  Тоалет за мачки изработен од цврста пластика и погоден за секаков вид на песок. Димензии: 31 x 43 x 14 cm  550
  399 ден.

  Додади

  Beeztees Gulliver Travel Chic - Транспортер

  Од Beeztees

  Удобен и практичен транспортер во кој безбедно ќе го пренесете Вашиот миленик. Транспортерот е наменет за помали миленици како мачки, зајчиња, мали кученца или кучиња од помали раси. Горниот дел лесно се отстранува, додека на горниот дел се наоѓа рачка, која овозможува лесен пренос.Димензии: 34,5 x 50 x 32 cm  1,300
  999 ден.

  Додади

  Beeztees Gulliver IATA - Транспортер

  Од Beeztees

  Удобен и практичен транспортер во кој безбедно ќе го пренесете Вашиот миленик. Транспортерот е наменет за кучиња и е дизајниран според IATA стандардите за авиотранспорт на миленици. Горниот дел лесно се отстранува, додека на горниот дел се наоѓа рачка, која овозможува лесен пренос.Водич за големина на транспортер:- Gulliver 4 Диемнзии: 71 x 51 x 50 cmНаменет за кучиња со тежина до 18 kgТежина на транспортерот: 5,5 kg- Gulliver 5Диемнзии: 81 x 61 x 60 cmНаменет за кучиња со тежина 25-30 kgТежина на транспортерот: 7,5 kg- Gulliver 6Диемнзии: 92 x 64 x 66 cmНаменет за кучиња со тежина 38-40 kgТежина на транспортерот: 9,5 kg- Gulliver 7Диемнзии: 102 x 72 x 76 cmНаменет за кучиња со тежина до 50 кгТежина на транспортерот: 11,5 kg  5,500
  4,750 ден.

  Додади

  Beeztees - Пластичен сад за вода или храна

  Од Beeztees

  Сад за вода или храна од вискоквалитетна пластика. 100% безбеден и нетоксичен.Големини и димензии:- 300 ml: 12 cm- 600 ml: 16 cm- 1,25 l: 19 cm- 2,25 l: 24 cm  120
  89 ден.

  Додади

  Beeztees Ciotole Chic - Пластичен сад за вода или храна

  Од Beeztees

  Сад за вода или храна од вискоквалитетна пластика. 100% безбеден и нетоксичен.Димензии:- 350 ml: 18 cm- 650 ml: 22 cm- 1 l: 25.5 cm  199
  159 ден.

  Додади

  Beeztees - Пластичен сад 2 во 1

  Од Beeztees

  Сад за вода и храна од вискоквалитетна пластика. 100% безбеден и нетоксичен. Истиот е поделен на два дела, едниот за сува храна, а другиот за вода, што придонесува Вашиот миленик да конзумира повеќе вода во текот на хранењето.Димензии: 2 х 13,5 cm Капацитет: 2 х 400 ml  220
  160 ден.

  Додади

  Camon - Пелени за миленици

  Од Camon

  Практични пелени за еднократна употреба кои ќе Ви бидат од корист во секое време и место. Погодни се за надворешна и внатрешна употреба, удобни се и со добра апсорпција, како и индикатор за течност.Истите можете да ги користите за малите кученца и мачиња, како и за сите миленици кои се повозрасни или доколку немаат пристап до надворешни услови. Одлични при подолги патувања, престојување во хотел, или едноставно можете да ги поставите во транспортер за да го одржите чист.Пелената брзо ја впива течноста со што површината останува сува, а течноста која навлегува во најдолниот слој се претвора во гел кој го неутрализира мирисот и ја одржува пелената сува подолго време.Пакувања:- B043/1 - 40x60 cm - 15 парчиња- B043/2 - 60x60 cm - 10 парчиња

  290 ден.

  Додади
  © OutletON.com 2018 Сите права задржани. Поддржано од Itea Solutions

  ДТУ ГГ Е-СТОРЕ ДОО Скопје
  ул. Антон Попов бр.33 лок.4
  ЕДБ: МК4058016525360 ЕМБ: 7152205
  Жиро сметка бр. 300000004006621 депонент на Комерцијална Банка АД Скопје