• Држава Македонија
 • Филтри

  ЦЕНА

  Производители

  Со попуст

  Боја

  Капацитет

  Боја

  Одберете боја:

  Боја:

  Бои

  Боја

  Перформанс:

  Боја:

  Боја

  Боја:

  Боја

  Боја

  Бои

  Бои

  Боја

  Боја:

  Боја:

  Боја:

  Боја

  Бои

  Боја

  Бои

  Бои

  Бои

  Бои

  Боја

  Боја

  Бои

  Боја:

  Боја

  Бренд

  Поврзување

  Енергетска класа

  Конектор

  Систем

  Вид безжично поврзување

  Моќност

  Дизајн

  Боја

  Аудио

  Микрофон

  Време на слушање

  Време на пауза (standby)

  Далечина на сигнал

  Можат да се користат и како жични

  Неутрализација на бучава

  Водоотпорност

  Намена

  Должина на кабел

  Гаранција

  Гаранција

  Бренд

  Големина на екран

  Максимална резолуција

  Вид на дисплеј

  Капацитет

  Класа

  Електроника

  Sport Action Camera - Спортска камера

  Од CarCam

  Од сега за секого достапна! Ако сте спортист или само сакате да ги снимите или сликнете вашите омилени моменти, спортската камера ќе ви го овозможи тоа по најприфатлива цена, со вклучени додатоци за кацига и водоотпорна маска!Спецификации:- Резолуција на снимање: 1920*1080 пиксели (15 fps) 1280*720 пиксели (30 fps)- Широко аголни леќи: 140 степени- Водоотпорност до 30 метри- Мулти јазично мени- Меморија: користи micro SD картичка (не е вклучена во пакетот)- Батерија: 900mAh (околу 1 и пол час користење)- Влез/Излез: Micro USB- Димензии: 59.3 х 24.6 х 41.1 милиметриВо пакетот добивате: - Маска за водоотпорност- Додаток за прицврстување на кацига- Додаток за прицврстување на велосипед

  705 ден.

  Додади

  Sencor SBS 2507 - Телесна вага

  Од Sencor

  Стаклена површина за лесно чистење.Појачано стакло (6 mm)Ултра тенок дизајн (18 mm)Издржува тежина до 150 kg (сензитивност на 100 g)Автоматско уклучување при застанување на вагата.Веднаш при завршувањето на мерењето, измерената тежина останува на екранот уште 10 секунди.Голем LCD дисплеј (69 x 31 mm).Две различни мерни единици (kg/lb).Индикатор за батерија.Автоматски се исклучува кога не се користи.Батерија: 1x CR2032 литиумска батерија (вклучена)Димензии: 300 x 300 x 18 mm  1,149
  925 ден.

  Додади

  Sencor SVC 730 - Правосмукалка

  Од Sencor

  Eфикасен мотор од 800W Класа на потрошувачка на енергија: AКласа на чистење на тепих: CКласа на цврстина на чистење на подот: AКласа на повторна емисија на прашина: CНиво на бучава: 76 dBЦиклонски систем за совршено одвојување на прашина од воздухТелескопска цевка од не'рѓосувачки челикH.E.P.A филтер за перење кој може да се мие5 нивоа системи за филтрирање2 места за паркирање за подната млазницаПредно тркало обложено со гума за полесно движењеДолжина на кабелот за напојување 5 m (ефективен радиус 6,5 m)Автоматско намотување на кабелотСад за прашина кој може да се переЕлектронско регулирање на моќностТермички осигурувач кој го штити моторот од прегревањеУниверзална подна млазница со продолжена четкаДобивате: млазницата, четка за тапацирВолумен на садот за прашина: 1,5 лДимензии (должина × ширина × висина): 410 × 280 × 260 mmТежина: 5,8 кг  4,550
  3,999 ден.

  Додади

  Lafe CEG 001.1 - Електричен бокал

  Од Lafe

  Електричниот бокал на Lafe е апарат што секоја модерна кујна треба да го има. Со капацитет од 1.7 литри дозволува да припремите 6-7 чаши од вашиот омилен топол пијалок. Бокалот има вградена заштита од прегревање на повеќе начини односно ако нема вода во него а е уклучен да работи, автоматски ќе се исклучи или ако водата постигне ниво на вриење исто така автоматски ќе се исклучи.Моќност: 2200WКапацитет: 1,7лМатеријал: пластикаГаранција: 1 година  1,199
  999 ден.

  Додади

  Firefly B7300 7" - Таблет

  Од Firefly

  Спецификации:Дисплеј: 7.0” 1024*600 Capactive Touch screenПроцесор: Quad Core Allwinner A33 Cortex-A7 up to 1.2 GHz Графичка: MALI‐400GPU @350MHZ (3D graphics engine)Рам меморија: 512MB RAMМеморија: 8GB iNAND Flash SSD* Included GooglePlay and Google services* Micro USB portКамера: Built-in front 0.3MP and back 0.3MP Camera with microphone* MicroSD/MicroSDHC card reader for storage expansion up to 32GBМрежа: WiFi 802.11b/g/nБатерија: 2200mAh Оперативен систем: Android OS 4.4.2 KitKat* Gravity acceleration sensor* USB OTG* Димензии: 186*121*8mmГаранција: 12 месеци  2,699
  2,249 ден.

  Додади

  Sencor SNB - Нутри блендер

  Од Sencor

  Oвој блeндер е идеален за правење супи, храна за бебиња, сосови, коктели и многу други јадења.Може да се мие во машина за садовиВисококвалитетен нерѓосувачки челик на ножеви со слој на титаниумДолжина на приклучен кабел : 1.2 mВолумен на садот: 0,5 lТивка работа (SilentPower)Лесен е за одржувањеМоќност на моторот (max): 1000 WРаботи на напон од: 220-240 V,50-60Hz2 години гаранција  4,330
  3,899 ден.

  Додади

  Samsung Galaxy Grand Prime Plus - Смартфон

  Од Samsung

  Мрежа:GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100Пренос на податоци: UMTS (3G); LTEПоврзување: Bluetooth, USB, WiFiТип на SIM: Micro SIMПораки:SMS, MMS, Email, Push EmailЕкран: 5.0 inches, TFT capacitive touchscreen, 16M colorsГолемина на екранот: 5.0 inchesРезолуција на екранот: 540x960 pixelsКамера: 8MPОперативен систем: AndroidCPU: Quad Core 1.2GHzВградена меморија: 8GB (помалку достапна за корисникот)RAM меморија: 1 GBМемориска картичка: MicroSDМемориска картичка капацитет: до 64GBБатерија тип: Li-IonБатерија капацитет: 2600 mAhМакедонско мени: НеТелефонот работи само со Vip SIM картичка: ДаГаранција: 12 месеци

  4,780 ден.

  Додади

  Gembird Los Angeles - Слушалки

  Од Gembird

  Стерео слушалки со микрофон. Елегантен дизајн во бела или црна боја, лесно прилагодливи за секој.Функции и технички спецификации:- Конектор: Stereo + microphone - Динамика на звук (1kHz): 105 +/-3 dB- Импенданса: 32 ohm +/-15%- Звучници: 40мм дијаметар, 16U MYLAR- Фреквентен опсег: 20 - 20000 Hz- Влезна моќност: до 100 MW- Дисторзија: < 3 % на 1KHz 40mW  599
  450 ден.

  Додади

  Gembird MHS-001 - Слушалки со микрофон

  Од Gembird

  Стерео слушалки со одличен микрофон. Елегантен дизајн во сјајно бела или сјајно црна боја, лесно прилагодливи за секој.Функции и технички спецификации:- Динамика на звук (1kHZ) : 105 +/-3 dB- Импенданса: 32 OHM +/-15%- Звучници: 40мм дијаметар, 16U MYLAR- Фреквентен опсег: 20 - 20000 Hz- Влезна моќност: до 100 mW - Дисторзија: < 3 % на 1kHz 40mW - Микрофон: Кондензаторски omni-directional; Осетливост: -58 ± 3 dB(0 dB=1V/uBar), -38 dB (0 dB=1V/Pa), 30 - 16000Hz

  50 ден.

  Додади

  Xiaomi Mi A2 Lite 3GB 32GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Главни карактеристики:- 12MP + 5MP двојна камера - Големи 1.25μm пиксели- 4000mAh (typ) - Долг живот на батеријата- FHD notched дисплеј - 19:9 аспект сооднос- Snapdragon™ 625 - 14nm FinFET архителктура- 2 + 1 простор за картички - MicroSD подржува до 256GB- Android One - Најновата иновација од GoogleПроцесор & Меморија:- 3GB + 32GB- Qualcomm® Snapdragon™ 625, до0 GHz- Adreno 506 единица за графичко процесирање- Подржува простор до 256GB (VFAT format)Дисплеј:- 5.84″ Notched екран- 84” FHD+ (1080*2280)- 500 nits светлина- 432 PPI, 1500:1 контраст сооднос- 1080×2280 резолуција - 84% NTSC гама на боиДимензии:- Висина: 149.33mm - Ширина: 71.68mm - Дебелина: 8.75mm - Тежина: 178gБатерија:- 4000mAh(typ) / 3900mAh(min)- Фиксирана - 5V2A полнењеКамера:- 12MP + 5MP AI двојна камера - Подржува PDAF технологија - ƒ/2.2 апертура- Големи 1.25μm пиксели- AI Портрет режим- Режим за длабочина5MP предна камера- ƒ/2.0 голема апертура- 67.9° леќа со широк агол- HDR- AI подржан портрет режим- Beautify 4.0 - Препознавање на ликВидео:- 1080p/720p video, 30fpsМрежа и поврзување:- Двоен СИМ + детектиран простор за microSD картичка- Nano-SIM + Nano-SIM + простор за microSD картичкаМрежни бенда:- Кога се користат 2 СИМ картички, 4G подршката е можна само за една од картичките.- Две 4G мрежи не можат да се користат истовремено. Бенда:- GSM B2/3/5/8 - WCDMA B1/2/5/8 - FDD-LTE B1/2/3/4/5/7/8/20- TD-LTE B38/40Безжично поврзување:- 802.11 a/b/g/n - Bluetooth 4.2- WiFi Директ,WiFi Дисплеј- WiFi 2.4G, WiFi 5GНавигација и позиционирање:- GPS- AGPS- GLONASS- Beidou- Сензори- Инфраред- Електронски компас- Жироскоп- Сензор за отпечаток од прст- Акцелерометар- Сензор за амбиентално светло- Сензор за близина- Мотор за вибрацијаМултимедија:- MP4, AAC, FLAC, M4V, AAC+, MKV, MP3, XVID, AMR,- Поддржува H.263, H264 (Основен профил /Главен профил), H.264 HEVC, MPEG4 (Едноставен профил / ASP), XVID, ASF/WMV, 3GI, MKV/WEBM, M4V, FLV и други видое формати.- Поддржува аудио формати како AAC / AAC + , MP3, AMR – NB and WB, FLAC, MIDI / PCM / WAVE.Содржина на пакетот:- Mi A2 Lite- Адаптер - USB кабел - Алатка за одстранување на СИМ картичката - Упатство за употреба - Проsирна мека футрола* 24 месеци официјална гаранција** EU + Band 20 Android 8 Google Software*** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови  10,990
  8,990 ден.

  Додади

  Xiaomi Redmi 6A 2GB 16GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Модел: Redmi 6AИзработка: МеталБоja: ЦРНА, ЗЛАТНАГлавни карактеристики:- 2.0GHz процесор со високи перформанси - Произведен со 12nm технологија- 5.45″ Дисплеј на целиот екран - Поголем екран, подобар поглед- 13MP камера - Направете фотографии во движење со квалитетни детали- AI отклучување со лик - Отклучете со еден поглед- Тенок дизајн - Тенок, заоблен дизајн кој совршено стои во вашата рака- 2 + 1 слот за картички - Двојна сим картичка и простор кој може да се зголемуваПроцесор и Меморија:- Helio A22 Процесор- 12nm архитектура- Quad-core A53 структура- Брзина до 2.0GHz- 2GB + 16GB- Простор кој може да се зголеми 256GB со microSD*Реалниот мемориски простор и капацитет може да варират од различни фактори. Поради фактот што некој процент од RAM-от е искористен од оперативниот систем, реалниот капацитет на користење ќе биде помал од капцитетот наведен во описот. Бидеќи оперативната инсталација и преинсталираните апликации земаат дел од просторот, вистинскиот капацитет на слободниот простор ќе биде помал од наведениот.Дисплеј:- 18:9 Дисплеј на целиот екран- 5.45″ (мерен дијагонално)- 295 PPI, 1000:1 контраст (typ)- 1440×720 резолуција- Дисплеј за сончева светлина- Ноќен дисплеј- Режим за читање- Автоматски контраст- Зголемен контаст- Подесување на температура на боја- Стандарден режимДимензии:- Висина: 147.5mm- Ширина: 71.5mm- Дебелина: 8.3mm- Тежина: 145gКамера:13MP задна камера- ƒ/2.2 апертура - PDAF- Стандарден HDR- Засилување при слабо светло- Рафален режим- Избор на сцена5MP предна камера- Портрет режим- Beautify- Стандарден HDR- Отклучување со лик- Селфи одбројувањеВидео:- 1080p видео – 30fps- 720p видео – 30fps- 480p видео – 30fpsБатерија:- 3000mAh (typ) / 2900mAh (min)- Фиксирана- 5V/1A полнењеПоврзување:- Поддржува двојна нано-СИМ картичка и microSD. Двете СИМ картички може симултано да користат 4G податоци. Кога се користат двата нано-СИМ слота, било која картичка може да се подеси како примарна. VoLTE HD повици се подржани од примарната картичкаМрежи:- GSM (B2/3/5/8)- WCDMA (B1/2/5/8)- TDD-LTE (B38/40)- FDD-LTE (B1/2/3/4/5/7/8/20)Забелешка: За 4G мрежна подршка и VoLTE HD повици, ве молиме контактирајте го локалниот провајдер за повеќе информации.Безжична мрежа:- Поддржува протокол 802.11b/g/n- Поддржува 2.4G WiFi / WiFi Direct- Поддржува Bluetooth 4.2Навигација и позиционирање:- GPS- AGPS- GLONASS- BeiDouСензори:- Vibration motor- Proximity sensor- Ambient light sensor- Electronic compass- AccelerometerМултимедија:- MP4, FLV, PCM, XVID, AAC, MP3, AMR, FLAC- Поддржани видео формати: H.263, H.264 AVC Основен профил.(BP), H.264 AVC Главен профил (MP), MPEG-4 SP - Поддржани аудио формати: PCM, AAC / AAC+, MP3, AMR–NB и WB, Opus, PCM/WAVE, VorbisСодржина на пакетот:- Redmi 6A - Адаптер за струја - Микро USB кабел - Картичка за гаранција- Упатство за употреба - Алатка за вметнување на СИМ* 24 месеци официјална гаранција** EU + Band 20 Android 8 Google Software*** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови

  6,990 ден.

  Додади

  Xiaomi Redmi Note 5 4GB 64GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Модел:Redmi Note 5Изработка:АлуминиумБоja:ЦРНА / ЕЗЕРСКО СИНА / ЗЛАТНАЕкранГолемина:5.99'' (77.4% screen-to-body сооднос)Тип:IPS LCD / 2.5D закривено предно стакло / 1000:1 контраст / Gorila Glass 4Резолуција:1080 x 2160 (403 ppi)МрежаФрекфенции:GSM B2 / B3 / B5 / B8WCDMA: B1 / B2 / B5 / B8LTE: B1 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B20 / B38 / B40Speed: HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat6 300/50 MbpsWiFi:802.11 a/b/g/n/n 5GHz/ac / Dual band / WiFi Direct / WiFi Hotspot / MU - MiMOСИМ:Dual NANO SIMСистемOS:MIUI 9 / Android 7.1.1. (апдејт на MIUI 10 / Android 8)CPU:Qualcomm Octa-Core Snapdragon 636 / 4 x 1.8 GHz Kryo 260 / 4 x 1.6 GHz Kryo 260GPU:Adreno 509МеморијаRAM:4 GB / LPDDR4X (DUAL CHANNEL 1333 MHz)Меморија:64 GB / eMMC 5.1SD Card:ДА (хибриден слот, место SIM 2)КамераЗадна 1:12 MP со dual-led блиц / Samsung S5K2L7 / PDAF DUAL PIXEL Ауто Фокус / f/1.9 / 1.4um pixel / AI shot / Face RecognitionЗаднa 2:5 MP со dual-led блиц / Samsung S5K5E8 / f/2.0 / 1.12um pixel / AI shotПредна:13 MP OmniVision OV13855 - PureCel / LED блиц / f/2.0 / wide angle 80 степени / Face RecognitionБатеријаТип:Li-Po 4000 mAh / Qualcomm Quick Charge 2.0 Fast Charging Напон:5V - 2AОстанатоBTv 5.0ФорматиMP3/WAV/AMR/AAC; Video:3GP,MPEG4,AVI,RMVB; Picture: JPEG/BMP/GIF; eBook: TXT, PDF, MS Office Word, PPT, ExcelFingerprint Sensor:ДА - позади* 24 месеци официјална гаранција** EU + Band 20 Android 8 Google Software*** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови  15,999
  14,889 ден.

  Додади

  Scholl Velvet Smooth - Aпарат за стругање пети

  Од Scholl

  Електричниот апарат за стругање пети помага брзо и безболно да ја отстраните несаканата појачана и изумрена кожа, оставајќи ја прекрасно мека и мазна на допир. Ракувањето со апаратот е многу едноставно и удобно благодарение на ергономски обликуваната рачка. Приклучокот е лесно отстранлив и лесен за миење.Спецификации:Специјално дизајнирана за брзо, удобно и безболно отстранување на несаканата груба, сува и мртва кожа на нозете и рацетеВашата кожа не само што ќе биде убава на изглед, туку и нежна и кадифено мека на допирПоцврста, побрза и побезбедна од ножици или метални стругалкиПрофесионална нега на нозете во удобноста на Вашиот домРаботи на 4 АА батерии (вклучени во пакетот)Ергономски обликувана рачкаРолери со вметнати дијамантски кристали за поголема ефективност

  1,699 ден.

  Додади

  Lafe SWS-001 - Фен

  Од Lafe

  Lafe SWS-001 фенот за коса е лесен и практичен за да го понесете со себе секаде. Благодарение на рачката која овозможува лесно да го склопите мовете да го понесете било каде, одмор, бизнис патување или на базен. - Моќност: 1200 W - Рачка на склопување - Три нивоа на јачина - Насочено дување - Должина на кабел: 2 m - Гаранција: 12 месеци  599
  549 ден.

  Додади

  Lafe SWJ-001 - Фен

  Од Lafe

  Фен за коса со модерен дизајн. Благодарение на моќноста од 2000 W и моќниот мотор овој фен за коса ги достигнува барањата дури и на најприбирливите клиенти. Функцијата за јонизација го спречува и намалува прекумерното сушење на косата, како и пукањето и оштетувањето на вклакното. Активните јони ја прават косата мазна, мека и сјајна. Апаратот има соодветна кука за закачување и побезбедно складирање. Долгиот кабел Ви овозможува удобност при користењето доколку немате достапен електричен приклучок во непосредна близина. - Должина на кабел: 3 m - Дифузер: Да - Насочувач на воздух: Да - Моќност: 2000 W - Нивоа на јачиња: 3 - Брзини:3 - Гаранција: 12 месеци  1,299
  969 ден.

  Додади

  Xiaomi Redmi 5 3GB 32GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Модел: Redmi 5Изработка: Метал / PVCБоja: ЦРНА, ЗЛАТНАГлавни карактеристики:- 18:9 Екран со целосен дисплеј - Сооднос на екран- Метална изработка во боја - 2.5D раб на екранот- Octa-core процесор - Snapdragon 450- 5.7″ HD+ дисплеј - HD дисплеј- 3300mAh - Долготрајна батерија- 1.25μm голем pixel - Неверојатна фотографија со слабо осветлувањеПроцесор и меморија:- Snapdragon 450 1.8GHz max- Adreno 506 - 3GB + 32GB *Вистинската слободна меморија и капацитетот може да се разликуваат поради различни фактори. Бидејќи оперативниот систем зафаќа дел од RAM меморијата, вистинската достапна меморија е помала отколку што е наведено. Бидејќи телефонот доаѓа со претходно инсталирани апликации, вистинската големина на складирање е помала отколку што е наведено.Димензии:- Висина: 151.8mm- Ширина: 72.8 mm- Дебелина: 7.7 mm- Тежина: 157 gДисплеј:- 18:9 Екран со целосен дисплеј- 5.7″ (диагонално)- 18:9 сооднос на екран- 1440 x 720 HD+ резолуција, 282 PPI, 1000:1 конраст сооднос- 450 јачина на светлина- 72% of NTSC спектар на боја- Ноќен дисплеј- Режим за читање- Прилагодување на температурата на бојата- Стандарден режимБатерија:- 3300mAh(typ) / 3200mAh(min)- Фиксна- 5V/2AКамера и Видео:12MP задна камерa- 12MP, 1.25μm голем pixel- 5-елементна леќа , ƒ/2.2 отвор- Блиц- PDAF- Појачување на светлина- HDR- Панорама- Режим на забрзување- Препознавање на лик5MP предна камера- Beautify 3.0- Селфи со тајмер- Препознавање на лик- 1080p/720p видео, 30fpsМрежи и поврзување:- Поддржува 802.11 b/g/n протокол- Поддржува 2.4/WIFI Direct / WiFi Display- Bluetooth 4.2, Bluetooth HID- 4G dual SIM: Nano-SIM + micro-SIM или Micro-SIM + micro SD card- 2G:GSM:2/3/5/8- 3G:WCDMA:1/2/5/8- 4G:LET FDD:1/3/4/5/7/8/20- 4G:LTE TDD:38/40Навигација и позиционирање:- GPS- AGPS- GLONASS- BeiDouСензори:- Proximity sensor- Gyroscope sensor- Accelerometer- Vibration motor- Ambient light sensorМултимедија:- Поддржува H.265 / HEVC (главен профил), H.264 (Основно / главно / висок профил), MPEG4 (едноставен профил / ASP) и други видео формати. Поддржува аудио формати како PCM, AAC / AAC / eAAC, MP3, AMR-NB и WB, WAVПакетот вклучува:- Redmi 5- Адаптер за напојување - USB кабел - Гарантна картичка- Упатство за користење - SIM алатка - Ултра тенка заштитна футрола* 24 месеци официјална гаранција** EU + Band 20 Android 8 Google Software*** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови

  8,490 ден.

  Додади

  Xiaomi Redmi 5A 2GB 16GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Главни карактеристики:- 12.7cm (5) - (дијалгонално мерен)- HD дисплеј- 13MP - Брз фокус со PDA- 3000mAh - До 8 дена работа во мирување- Qualcomm® Snapdragon™ 425 процесор - 64-bit quad-core процесор- До 3GB+32GB - До 128GB простор кој може да се зголемува- Двојна СИМ + Dual Standby Подржано од VoLTEПроцесор и Меморија:- 2GB + 16GB- Snapdragon 425 quad-core 1.4GHz max- Adreno 308 500MHz- Подржува простор кој се зголемува до 128GB (VFAT формат)*Реалниот мемориски простор и капацитет може да варират од различни фактори. Поради фактот што некој процент од RAM-от е искористен од оперативниот систем, реалниот капацитет на користење ќе биде помал од капцитетот наведен во описот. Бидеќи оперативната инсталација и преинсталираните апликации земаат дел од просторот, вистинскиот капацитет на слободниот простор ќе биде помал од наведениотДимензии:- Висина:140.4 mm- Ширина:70.1 mm- Дебелина:8.35 mm- Тежина:137 gБатерија:- 3000mAh(typ) / 2910mAh(min)- Фиксирана- 5V/1A полнењеКамера и Видео:13MP задна камера- Леќа со 5 елементи, ƒ/2.2 апертура- LED со еден блиц- Засилување при слабо светло- HDR- Панорама- Рафален режим- Препознавање на лик- Филтри во реално време5 megapixel предна камера- ƒ/2.0 голема апартура- Селфи одбројување - Препознавање на ликСнимање видеа- 1080p/720p video, 30fps- 720p video capture, 30 fpsДисплеј:- 12.7cm (5) (дијалгонално мерен)- HD дисплеј - 1281 x 720 резолуција, 296 PPI, 1000:1 контраст сооднос- 72% (typ) / 68% (min) гама на бои- Режим за читање- Подесување на боја на температураМрежи и поврузвање:- Отвор за двојна СИМ картичка + Специјален отвор за microSD картичка- Поддржува Nano-SIM картичка и microSD expansion memory card- Bluetooth 4.1, Bluetooth HID- 801.12 b/g/n, 2.4GHz Wi-Fi- Поддржува 2.4 Wi-Fi / Wi-Fi Директ / Поддржува Wi-Fi Дисплеј4G мрежа- Користење на двојна СИМ:- Кога истовремено се користат 2 СИМ картички, примарната СИМ картичка може да поддржува 4G повици, додека секундарната само 2G повици.- 2G:GSM 2/3/5/8, CDMA BC0- 3G:WCDMA 1/2/5/8, 3G:TDS-CDMA 34/39- 4G:TDD-LTE 34/38/39/40/41, 4G:FDD-LTE 1/3/5/7/8Навигација и позиционирање:- GPS- AGPS- GLONASS- BeiDouСензори:- Infrared- Accelerometer- Proximity sensor- Ambient light sensorМултимедија:- MP4, M4V, MKV, XVID, WAV, AAC, MP3, AMR, APE- Поддржува H.265 / HEVC (Main profile), H.264 (Основен /Главен /Висок профил), MPEG4 (Едноставен профил / ASP) и други видео формати- Поддржува аудио формати како PCM, AAC / AAC + / eAAC +, MP3, AMR – NB and WB, APE, WAVСодржина на пакетот:- Redmi 5A- Адаптер за напојување - USB кабел - Гарантна картичка- Упатство за користење - SIM алатка * 24 месеци официјална гаранција** EU + Band 20 Android 8 Google Software*** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови  5,990
  5,490 ден.

  Додади

  Xiaomi Redmi 5 2GB 16GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Модел: Redmi 5Изработка: Метал / PVCБоja: ЦРНА, ЗЛАТНАГлавни карактеристики:- 18:9 Екран со целосен дисплеј - Сооднос на екран- Метална изработка во боја - 2.5D раб на екранот- Octa-core процесор - Snapdragon 450- 5.7″ HD+ дисплеј - HD дисплеј- 3300mAh - Долготрајна батерија- 1.25μm голем pixel - Неверојатна фотографија со слабо осветлувањеПроцесор и меморија:- Snapdragon 450 1.8GHz max- Adreno 506 - 2GB + 16GB *Вистинската слободна меморија и капацитетот може да се разликуваат поради различни фактори. Бидејќи оперативниот систем зафаќа дел од RAM меморијата, вистинската достапна меморија е помала отколку што е наведено. Бидејќи телефонот доаѓа со претходно инсталирани апликации, вистинската големина на складирање е помала отколку што е наведено.Димензии:- Висина: 151.8mm- Ширина: 72.8 mm- Дебелина: 7.7 mm- Тежина: 157 gДисплеј:- 18:9 Екран со целосен дисплеј- 5.7″ (диагонално)- 18:9 сооднос на екран- 1440 x 720 HD+ резолуција, 282 PPI, 1000:1 конраст сооднос- 450 јачина на светлина- 72% of NTSC спектар на боја- Ноќен дисплеј- Режим за читање- Прилагодување на температурата на бојата- Стандарден режимБатерија:- 3300mAh(typ) / 3200mAh(min)- Фиксна- 5V/2AКамера и Видео:12MP задна камерa- 12MP, 1.25μm голем pixel- 5-елементна леќа , ƒ/2.2 отвор- Блиц- PDAF- Појачување на светлина- HDR- Панорама- Режим на забрзување- Препознавање на лик5MP предна камера- Beautify 3.0- Селфи со тајмер- Препознавање на лик- 1080p/720p видео, 30fpsМрежи и поврзување:- Поддржува 802.11 b/g/n протокол- Поддржува 2.4/WIFI Direct / WiFi Display- Bluetooth 4.2, Bluetooth HID- 4G dual SIM: Nano-SIM + micro-SIM или Micro-SIM + micro SD card- 2G:GSM:2/3/5/8- 3G:WCDMA:1/2/5/8- 4G:LET FDD:1/3/4/5/7/8/20- 4G:LTE TDD:38/40Навигација и позиционирање:- GPS- AGPS- GLONASS- BeiDouСензори:- Proximity sensor- Gyroscope sensor- Accelerometer- Vibration motor- Ambient light sensorМултимедија:- Поддржува H.265 / HEVC (главен профил), H.264 (Основно / главно / висок профил), MPEG4 (едноставен профил / ASP) и други видео формати. Поддржува аудио формати како PCM, AAC / AAC / eAAC, MP3, AMR-NB и WB, WAVПакетот вклучува:- Redmi 5- Адаптер за напојување - USB кабел - Гарантна картичка- Упатство за користење - SIM алатка - Ултра тенка заштитна футрола* 24 месеци официјална гаранција** EU + Band 20 Android 8 Google Software*** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови

  7,490 ден.

  Додади

  Sencor SSI 5420 - Пегла на пареа

  Од Sencor

  Специјална површина за пеглање керамикаПроменлива контрола на температурата3-начина за пареаВертикална пареаОпремена со функција на пареаОпција за самочистењеЗаштита од протекувањеТранспарентен резервоар за вода-260 mlДолжина на кабел: 1,9 мИндикаторско светло за постигната температура230 V, 50 Hz, 2 200 WДимензии (Ш x В x Д): 298 x 152 x 128 mmТежина: 1,2 кг2 години гаранција  1,390
  1,230 ден.

  Додади

  Sencor SVC 190 - Рачна правосмукалка

  Од Sencor

  Боја: црнаНепрекинато работење: 15 минЗа суво и мокро усисувањеФилтер што може да се миеИндикатор за светло за полнењеБаза за полнење со адаптер (опција за монтирање на ѕид)NiMH батерија 7.2V (6x 1400 mAh)Ниво на бучава 80 dBВлезна моќност 45 WДимензии (д x д x в): 380 x 100 x 122 mm2 години гаранција

  210 ден.

  Додади

  Sencor SVC 45 - Правосмукалка

  Од Sencor

  Правосмукалка со црвена бојаМоќност на моторот 1400 WМоќ на усисавање 230 WНиво на бучавост <80 dBКапацитет на кесата за отпад 1,5 l5 нивоа на филтрирањеТежина: 3,6 кгДолжина на кабел 5 m (радиус на работење 7.5 m)Заштита од прегревањеПапуча за усисавањеДодатоци за ќош и пајажинаАвтоматско вовлекување на кабелотСиликонски тркала2 години гаранција

  360 ден.

  Додади

  MXQ Pro - Смарт OTT ТВ уред

  Од MXQ

  Смарт ТВ уред кој ќе го претвори Вашиот обичен телевизор во смарт телевизор со безброј функции. Овој уред е наменет за целосно соодветствување и користење на андроид апликациите и истите да можат да се користат и на Вашиот обичен телевизор. Уживајте во Вашите омилени апликации и видеа во секое време!Технички спецификации - CPU: Amlogic S905X Quad core 64-bit Cortex A53 до 2.0GHz - GPU: Penta-core (5x) Mali-450 до 750MHz - 3D Graphics OpenGL ES 1.1/2.0 и Open VG 1.1- 1GB/2GB/3GB DDR3 RAM - Вградена меморија: 8GB/16GB/32GB - Поддржува MicroSD(TF): до 32GB - 2K х 4K поддршка- Google Android 7.1.2 Nougat OS - Wi-Fi: 802.11 b/g/n - Далечински управувач- Поддржува 2.4G безжична тастатура и глувче- HDMI 2.0 version - Google Play Store - OTT (Over-the-top content): Kodi, YouTube, Netflix, Facebook, Twitter, Miracast, DLNA, Airplay Видео:HD MPEG1/2/4,H.265,4K-HD, HD AVC/VC-1, RM/RMVB, Xvid/DivX3/4/5/6, RealVideo 8/9/10, Avi/Rm/Rmvb/Ts/Vob/Mkv/Mov/ISO/wmv/asf/flv/dat/mpg/mpeg 4K@60 Hz видео декодирање 10-bit HEVC и AVS+ кодекH.264 до 4K 30 Hz 3D: Hardward 3D graphics acceleration Аудио: MP3/WMA/AAC/WAV/OGG/AC3/DDP/TrueHD/DTS/DTS/HD/FLAC/APE Слика: HD JPEG/BMP/GIF/PNG/TIFF Влез/Излез: 4 х USB 2.0 1 х SD card slot 1 х HDMI 1 х AV 1 х SPDIF 1 х RJ45 (LAN) Пакетот вклучува:- Смарт ТВ уред- 5V/2A адаптер- HDMI кабел- Далечински управувачГаранција:- 12 Месеци

  2,280 ден.

  Додади

  ECG TV-30 - Калорифер

  Од ECG

  - Брзини: 2 - Нивоа на јачиња: 2 (1000/2000 W) - Заштита од прегревање - Можност за дување ладен воздух - Термостат - Светлосен индикатор кога калориверот е во работна функција - Практична рачка за лесно преместување - Бучавост: 50 dB - Должина на кабел: 1.2 mДимензии: 28.4 х 23.1 х 20.5 cmТежина: 1.04 кгГаранција: 2 години со директна замена

  899 ден.

  Додади

  Xiaomi Mi MIX 2S 6GB 64GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Модел: Mi MIX 2S Изработка: CeramicsБоja: ЦРНАЕкранГолемина: 5.99'' (81% screen-to-body сооднос)Тип: IPS LCD / 2.5D закривено предно стакло / 1500:1 контраст / Gorila Glass 4 / DCI-P3 Color gamut / HDRРезолуција: 1080 x 2160 (403 ppi)МрежаФрекфенции: 2G: GSM B2/3/5/83G: WCDMA: B1/2/3/4/5/6/8/9/19 4G: LTE: B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/25/26/27/28/29/30/34/38/39/40/41Speed: HSPA+ / LTE Cat18 (221.0 Mbit/s, 1.2 Gbit/s) / EV-DO Rev. A (1.8 Mbit/s, 3.1 Mbit/s)Конекции: 802.11 a/b/g/n/n 5GHz/ac / Dual band / WiFi Direct / WiFi Hotspot / 2x2 MiMO / BT 5.0 / GPS / A-GPS / GalileoСИМ: Dual NANO SIMСистемOS: MIUI 9 / Android 8.1> Android Pie 9 (MIUI 10)CPU:Qualcomm Octa-Core Snapdragon 845 MSM8998 / 4 x 2.8 GHz Kryo / 4 x 1.8 GHz KryoGPU:Adreno 630 (710 MHz)МеморијаRAM: 6 GB / LPDDR4X (DUAL CHANNEL 1866 MHz)Меморија: 64 GB / UFS 2.1SD Card:НЕКамераЗаднa 1: 13 MP со dual-led блиц / Sony IMX386 Exmor RS сензор / 4 axis OIS / PDAF Ауто Фокус / f/1.8 / леќи од 5 елементаЗадна 2: 12 MP Telephoto / Samsung S5K3M3 (ISOCELL) / f/2.4Предна: 5 MP OmniVision OV5675 - PureCel/ f/2.0 / GROUP PHOTO / Face RecognitionБатеријаТип Li-Po 3400 mAh / Qualcomm Quick Charge 3.0 брзо полнење / Qi безжично полнење 7.5WНапон 5V - 2.5A / 9V - 2A / 12V - 1.5AОстанатоАудио: 192 kHz / 24 bitBTv 5.0ФорматиMP3/WAV/AMR/AAC; Video:3GP,MPEG4,AVI,RMVB; Picture: JPEG/BMP/GIF; eBook: TXT, PDF, MS Office Word, PPT, Excel.СензориFingerprint Cards FPC1235 / Step detector / Step counter* 24 месеци официјална гаранција** EU + Band 20 Android 8 Google Software*** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови  34,990
  29,990 ден.

  Додади

  Xiaomi Redmi 5 Plus 3GB 32GB - Смартфон

  Од Xiaomi

  Модел: Redmi 5 PlusИзработка: Метал / PVCБоja: ЦРНА, ЗЛАТНАГлавни карактеристики:- 18:9 Екран со целосен дисплеј - Сооднос на екран- Метална изработка во боја - 2.5D раб на екранот- Octa-core процесор - Snapdragon 625- 5.99″ HD+ дисплеј - HD дисплеј- 4000mAh - Долготрајна батерија- 1.25μm голем pixel - Неверојатна фотографија со слабо осветлувањеПроцесор и меморија:- Snapdragon 625 1.8GHz max- Adreno 506 - 3GB + 32GB *Вистинската слободна меморија и капацитетот може да се разликуваат поради различни фактори. Бидејќи оперативниот систем зафаќа дел од RAM меморијата, вистинската достапна меморија е помала отколку што е наведено. Бидејќи телефонот доаѓа со претходно инсталирани апликации, вистинската големина на складирање е помала отколку што е наведено.Димензии:- Висина: 158.5mm- Ширина: 74.45 mm- Дебелина: 8.05 mm- Тежина: 180 gДисплеј:- 18:9 Екран со целосен дисплеј- 5.99″ (диагонално)- 18:9 сооднос на екран- 2160 x 1080 HD+ резолуција, 403 PPI, 1000:1 конраст сооднос- 450 јачина на светлина- 84% of NTSC спектар на боја- Режим за дневна светлина- Ноќен дисплеј- Режим за читање- Прилагодување на температурата на бојата- Стандарден режимКамера и Видео:12MP задна камерa- 12MP, 1.25μm голем pixel- 5-елементна леќа , ƒ/2.2 отвор- Блиц- PDAF- Појачување на светлина- HDR- Панорама- Режим на забрзување- Препознавање на лик5MP предна камера- Beautify 3.0- Селфи со тајмер- Препознавање на лик- 1080p/720p видео, 30fpsМрежи и поврзување:- Поддржува 802.11 b/g/n протокол- Поддржува 2.4/WIFI Direct / WiFi Display- Bluetooth 4.2, Bluetooth HID- 4G dual SIM: Nano-SIM + micro-SIM или Micro-SIM + micro SD card- 2G:GSM:2/3/5/8- 3G:WCDMA:1/2/5/8- 4G:LET FDD:1/3/4/5/7/8/20- 4G:LTE TDD:38/40Навигација и позиционирање:- GPS- AGPS- GLONASS- BeiDouСензори:- Infrared- Proximity sensor- Gyroscope sensor- Accelerometer- Hall effect sensor- Ambient light sensorМултимедија:- MP4, M4V, MKV, XVID, WAV, AAC, MP3, AMR, APE- Поддржува H.265 / HEVC (главен профил), H.264 (Основно / главно / висок профил), MPEG4 (едноставен профил / ASP) и други видео формати. - Поддржува аудио формати како PCM, AAC / AAC / eAAC, MP3, AMR-NB и WB, WAVПакетот вклучува:- Redmi 5 Plus- Адаптер за напојување - USB кабел - Гарантна картичка- Упатство за користење - SIM алатка - Ултра тенка заштитна футрола* 24 месеци официјална гаранција** EU + Band 20 Android 8 Google Software*** Обезбеден лиценциран сервис за сите модели и оригинални резервни делови

  9,490 ден.

  Додади

  Homa HK-4870 - Електричен бокал

  Од Homa

  - Материјал: Стакло, пластика- Капацитет: 1.7л- Влезна моќност: 1850 - 2200 W- Заштита од прегревање кога нема вода во бокалот- LED Индикатор - Автоматско исклучување- Индикатор за ниво на вода во бокалот- База со ротација 360 °- Отстранлив филтер против бигор- Ергономска рачкаДимензии: 23 x 15 cm Гаранција: 1 годиниаШифра: 648728

  1,499 ден.

  Додади

  Muhler KS-2029 - Кујнска вага

  Од Muhler

  Максимално оптоварување: 5 кгТочност: 1грLCD дисплејКопче за преклопни единици: g/kg/oz/lb/mlTARE функцијаAвтоматско исклучувањеГумени ногаркиИндикатор за ниско ниво на батериитеНапојување: 1 х 3V и 1 х CR2032 (вклучени во пакетот)Гаранција:- 1 година

  799 ден.

  Додади

  Nitro N-Apple 2 Magic Colors - Преносен звучник

  Од Nitro

  Квалитетен звучник со вграден сабвуфер за басовите и можност за засилување на високотонците. - Гаџет за сите модерни луѓе и идеален подарок.- Има изглед на јаболко и можност да се носи како привезок.- Вграден сабвуфер за длабоки басови.- Со отворање на звучникот се засилуваат високотонците.- Вградена Li-Ion батерија за теоретски неограничено полнења.- Се полни преку USB портот или адаптер со излез од DC 5V.- USB кабел за полнење на батеријата и аудио кабел се вклучени во пакувањето.- Слушајте квалитетен звук со стил каде и да се движите.Вистинска музичка моќ: 3WPMPO моќност: 380WSNR:> 89dbДијаметар на звучникот: 40mmДимензии: 5,5 x 5,5 x 5 cm Бои: сребрена, црвена, зелена, црна, розеваПакување: full-color кутија со прозорче за звучникотГаранција: 3 месециМакедонско упатство во кутијата.  729
  369 ден.

  Додади

  Sencor SBL - Smoothie блендер 500W

  Од Sencor

  Садот што се користи за блендирање, се користи и како шише за траспорт.Не пропушта течностЛесен за чистење: шишето, сечилото и капакот може да се перат во машина за садовиВо комплетот добивате едно шише од 0.6л и едно од 0.3л кои се отпорни на удари и пластиката е не токсична (BPA Free TRITAN)Пулс опција при блендирање за поголема ефикасностВисоко квалитетно не'рѓосувачко сечило со титаниумска обвивкаВграден безбедносен механизамМоќност: 500 WНапон: 220-240V, 50-60Hz  2,220
  1,960 ден.

  Додади

  Sencor SKS 4030 - Длабока кујнска вага

  Од Sencor

  Практичен отстранувачки сад (1000 мл.)Голем LCD дисплеј (40 x 18 мм)Weight up to 5 kg (sensitivity 1 g)Опција да се мери волумен на течност во гр. или мл.4 вградени сензори за голема точностОпција за менување на мерни единици (g/lb:oz)Индикатор за слаба батеријаАвтоматско исклулување после 2 минутиБатерии: 2x 1.5 V AAA Димензии: 188 x 225 x 73 ммДимензии на садот: 170 x 50 мм  1,420
  1,250 ден.

  Додади
  © OutletON.com 2018 Сите права задржани. Поддржано од Itea Solutions

  ДТУ ГГ Е-СТОРЕ ДОО Скопје
  ул. Антон Попов бр.33 лок.4
  ЕДБ: МК4058016525360 ЕМБ: 7152205
  Жиро сметка бр. 300000004006621 депонент на Комерцијална Банка АД Скопје